Naše žákovské družstvo se v sobotu utkalo se soupeřem zjevně stejně kvalitním jako je samo – Interem Petrovice, čili se očekával zápas lidově řečeno ostrý „jako řemen“…Slávisté ve fungl nových dresech ve stylu „oranjes“ se do protivníka pustili bez jakýchkoliv skrupulí a prakticky okamžitě si vytvořili tlak, kterým jej přehrávali…Nicméně zapomněli na jednu důležitou věc, že pokud nezačnou střílet branky, nemohou uspět…A tak skvěle kombinovali,prosazovali se před bránu, nicméně zakončení bylo špatné nebo nebylo vůbec, v podstatě jsme neregistrovali žádnou střelu…V 10.minutě to konečně vypadalo na nápravu, tradičně se přesným zásahem prosadil Hlaváč…1:0…Avšak chyba lávky, poněvadž hosté po naší hrubé chybě v rozehrávce za tři minuty svou úplně první střelou na bránu vyrovnali…1:1…A najednou „vybublal“ problém, naši jakoby mávnutím kouzelnou hůlkou v momentě nevěděli, co a jak mají hrát, účelné kombinace po stranách skončily a nastala úplně nepotřebná tlačenice středem hřiště s nulovým efektem…Nicméně mělo být hůře, po další obrovské chybě se petrovičtí dostali do rychlého brejku a trestali podruhé…1:2…Našim zazvonil budíček, vzchopili se a začali nepříjemně tlačit i střílet, avšak najednou chyběla přesnost,lehkost,pohoda, ostřelovali jsme vše ( mimo jiné i 2x tyč..) včetně gólmana, jen ne prostor mezi brankovou konstrukcí…Martýrium mohl zlomit Sedlák,ale to by musel trefit v podstatě prázdnou bránu ze 4 metrů….Druhá půle pokračovala našim tlakem, ale osud tomu chtěl jinak, hosté se dostali ke své třetí střele, ale tento jinak nepřesný pokus se opřel o našeho stopera Buryho a skončil v protipohybu bezmocného Kristiána Mirgy…1:3…Slávisté utkání nezabalili, neustále se tlačili do koncovky, opět zvonily tyče, hostující brankář exceloval nebo míče létaly vedle….Petrovice se jen na malou chvíli vymanily ze sevření a ta jim stačila ke čtvrté přesné střele, jejich produktivita byla neuvěřitelná…1:4 …Naši se neustále snažili, ale to byl přesně ten typ utkání, že kdybychom hráli dva dny v kuse,tak góla nedáme….Čili v poslední minutě přišel ten pověstný hřebík do rakve, Inter ze standartní situace vstřelil pátým pokusem pátou branku, neskutečné…Takže i když celkový stav duelu vypadá hrozivě, průběh hovořil o něčem jiném, avšak jak je již dávno známo, fotbal se nehraje na držení míče, počet rohových kopů,na převahu nebo vůbec na krásu, fotbal se neustále zatím hraje na góly…A tak to bylo v sobotu, my jsme hráli fotbal a soupeř střílel branky….

FC SLAVIA  –  Inter Petrovice 1:5 ( 1:2)

Přidej se k nám

Staňte se členem našeho fanclubu a neunikne Vám žádná novinka! Budete dostávat informace o zápasech, přestupech aj.