Ve dnech 13.-14. srpna se u nás konal tradiční, fotbalový minuturnaj čtyř mužstev. Pro letošní rok přijali pozvání týmy Koblova, Hrabůvky a “béčko” Rychvaldu a nutno říct, že po prodloužené covidové pauze byla očekávání na tempo hry spíš nižší-no opak byl pravdou!

V pátečním, horkem zmítaném, odpoledni odstartoval turnaj zápasem Rychvaldu s Hrabůvkou a nutno říci, že se nikdo vůbec nešetřil a k vidění bylo velmi pohledné utkání, ve kterém bylo vstřeleno celkem 10 branek! Rychvaldští deklasovali svého soupeře 9:1 a o prvním finalistovi bylo jednoznačně rozhodnuto.

Ve druhém pátečním utkání vyzvalo michálkovické “áčko” celek Sokolu Koblov (se kterým se utkalo i v přípravě a vyhrálo 7:3) a nutno říci, že se nekonalo žádné překvapení a také my jsme svého soupeře převálcovali vysokým rozdílem – 8:1!

Sobotní den nám přinesl hned několik zajímavostí. Tou první bylo exhibiční utkání o 3.místo. Koblovský Sokol kvůli vysoké absenci vzdal boj o poháry, a tak “bronz” připadl Hrabůvce, proti které si zahrál michálkovický výběr (po hřišti běhal Boháčík, Láďa Hlaváč, Rendy Šorma, či benjamínek Filip Hlaváč). Výsledek nebyl podstatný, důležité bylo, že se hrálo a nikdo se nezranil, nakonec byly k vidění i docela pohledné akce.

Velké finále, derby a taky týmy, které se radovaly z vítězství nejčastěji. Domácí Michálkovice proti Slavoji Rychvald! Hrálo se o hodně! Michálkovičtí toužili potvrdit dominanci na domácím turnaji třetím vítězství v řadě, na druhou stranu Rychvald se mohl dotáhnout na stejný počet historicky získaných trofejí pro vítěze. O nejlepším střelci a brankáři taktéž nebylo předem rozhodnuto a v úvodu finálového klání to bylo znát. Oba celky hrály opatrně a k vidění byla spíš taktická bitva ve středu pole a čekání na chybu toho druhého. Ta přišla zhruba ve 25. minutě, kdy se po závaru v šestnáctce nejlépe zorientoval domácí Masnica-1:0! Před poločasovým hvizdem ještě zvýšil na 2:0 Tišler a domácí šli za pohodlného stavu do šaten. Druhý poločas se už nic moc, krom neproměněné penalty Tišlera, neudálo a tak trofej zůstala doma!

Sošku pro nejlepšího střelce turnaje si vystřílel domácí kanonýr Filip Tišler. S jedním obdrženým gólem si může sbírku trofejí obohatit i domácí brankář Tomáš Homola.

Na závěr je potřeba vyzdvihnout celý tým, za předvedený výkon, který se musel fanouškům líbit a doufejme, že to je pouze začátek další skvělé sezony našich fotbalistů.

Zapomenout nesmíme také na perfektní kulisu VŠECH fanoušků, kteří přijeli podpořit své oblíbence a fandili jak jen mohli!

Nyní už vyhlížejme podzimní část sezóny, která, doufejme, bude delší, než ta předešlá.

Sportu zdar!

Zanechat komentář

Přidej se k nám

Staňte se členem našeho fanclubu a neunikne Vám žádná novinka! Budete dostávat informace o zápasech, přestupech aj.