V sobotu od 16:00 v příšerném vedru začala po čtyřiceti letech a za celkem velkého zájmu diváků obnovená premiéra michálkovického “B” týmu, který bude od nové sezóny působit v karvinském okresním přeboru…Takže jako na zavolanou se hodila příležitost rozdat si to v přátelském zápase s dalším účastníkem této soutěže – bohumínskou Viktorkou…Na soupeřích byla od prvního hvizdu sudího patrná určitá nesehranost, která produkovala oboustranné chyby, zvláště na našem celku bylo vidět, že někteří hráči si “nekopli” docela delší dobu, souhra nebyla až tak kompaktní a plynulá, jak by si všichni přáli…A tak se duel odehrával víceméně uprostřed hřiště v podstatě bez jakéhokoliv ohrožení brankářů…Po “tropické” pauze se ale začali více prosazovat michálkovičtí, ve 34.minutě pohrdnul tutovkou Románek a za tři minuty neproměnil tentýž borec další loženku….Hosté kontrovali ve 41.minutě, kdy k brilantnímu zákroku přinutili Homolu v naší bráně…Druhá půle začala svižněji ze strany soupeře, ten hned ve 46.minutě využil chybné rozehrávky slávistů a ze závaru i za přispění Homoly otevřel skóre…0:1….Naše branka ale nijak nerozhodila a v náznacích se začali tlačit před soupeřovu svatyni do koncovky…V 56.minutě ale již udeřilo do černého, kdy Románek na hranici ofsajdu proměnil svůj brejk – 1:1…V 58.minutě Homola odčinil svou chybu z úvodu poločasu a perfektním zákrokem zneškodnil stoprocentní šanci viktoriánů…V 60.minutě mohl zápas rozhodnout opět neúnavný Románek, ale jeho střela milimetrově minula tyč…Další šance , která mohla zápas překlonit na stranu domácích, byla k vidění v 77.minutě, kdy Hrbáček ale místo zakončení nesmyslně a hlavně nepřesně přihrával…..Tím byl střelný prach vypotřebován a duel dvou celkem vyrovnaných soupeřů byl  dohrán k finální remíze….Penaltový rozstřel zvládli lépe viktoriáni v poměru 3:4….

FC SLAVIA “B” – Viktoria Bohumín  1:1 ( 0:0)

Sestava: Homola – Holec,Včelný,Navrátil,Filipčík – Sedlák, Šorma R.,Šorma D.,Peterek,Zbořil – Románek (Kopal,Bořil,Kašpárek,Hais,Hrbáček)

Branka: Románek

Rozhodčí: Langer

Diváci: 90

Přidej se k nám

Staňte se členem našeho fanclubu a neunikne Vám žádná novinka! Budete dostávat informace o zápasech, přestupech aj.