Naše první mužstvo přivítalo v sobotu na domácím trávníku v premiéře nového ročníku MěP soupeře z řady nejtěžších – Sokol Dolní Lhotu….Fanoušci určitě ještě měli v mysli poslední měření sil na hřišti soupeře, když jsme v nervy drásajícím duelu prohráli brankou v poslední vteřině čtyřminutového nastavení 3:2…Michálkovický “A” tým po obrodě v souvislosti s jarním kolapsem nastoupil se staronovým kapitánem ( veterán Tom Janírek ) v neúplné sestavě, chyběli Řeháček, Zbořil, Bialek a Šleis…Ale kromě navrátilců z hostování ( Slončík, Holéczy, Bystroň, Masnica ) se představila i trojice posil – na levém beku Honza Mikala, který přestoupil z valašských Polic , “ztracený syn” Jirka Jarecký, jež našel cestu zpět do areálu po několika letech a po trojroční pauze způsobené těžkým zraněním i David Románek…  Nicméně i soupeř podle ověřených zpráv postrádal pětici hráčů včetně brankáře, která se rozhodla působit jinde…Čili hned v úvodu bylo jasné, že v utkání bez favorita bude rozhodovat o výsledku momentální forma a větší vůle po vítězství…Samotný duel začal tradičním oboustranným oťukáváním s náznaky šancí na obou stranách, nicméně do černého udeřilo až v desáté minutě, kdy po pravé straně utekl domácí expres Ladislav Surmaj, excelentně našel nabíhajícího Lukáše Masnicu a vyhlášený snajpr se nemýlil…1:0…Za pět minut bylo ještě veseleji, to z podobné akce nekompromisně skóroval debutant Jirka Jarecký…2:0…Avšak soupeř nebyl z těch, kteří by to pod vlivem stavu předčasně zabalil a staronový gólman Homola musel několikrát předvést své umění…A navíc neskutečné martirium musel zažívat Lukáš Masnica, kterému se po vstřelené brance přestalo dařit v podstatě vše, na co sáhnul  a to i přes skutečnost, že na hřišti dřel v dimenzích sebeobětování –  i proto neproměnil několik slibných záležitostí…Světlou stránkou v této fázi se jevil 17-letý Hlaváč, který do kádru velmi dobře zapadl, nicméně ještě bude muset zapracovat na “dospělé” hře, některé fragmenty se mu nedařili ještě tak, jak by si sám i trenér Lavický představoval, například gólovka po hrubici hostujícího gólmana, který mu v pokutovém území  naservíroval míč na zlatém podnose…Poločas se pomalu chýlil ke svému konci, když domácí ve 42.minutě domácí zahrávali roh…A míč přistál dokonale na hlavě nikým nestřeženého Románka, v podstatě nejmenšího hráče ve čtverci, který jej s přehledem poslal do sítě….3:0…Ale kdo kalkuloval s pohodovým náskokem do druhé fáze hry, ten se krutě mýlil, stačila jedna špatná rozehrávka našeho gólmana a zkušený soupeř za 60 vteřin trestal…3:1.

Druhá půle začala zvýšenou aktivitou soupeře, který slávisty v podstatě do ničeho nepouštěl , několikrát jsme měli i velké štěstí, že se stav neměnil v náš neprospěch…Nicméně to už neplatilo v 52.minutě, kdy soupeř předvedl perfektní souhru s brilantním zakončením…..3:2…A začalo drama , hra i akce se přelévaly z jednoho konce hřiště na druhý, ale brankáři byli vždy pány situací….Thriler rozlousknul v 85.minutě střídající Jirka Remiš, který podobně jako Románek u třetí branky zůstal po rohovém kopu sám nehlídán před pětkou a hlavičkou přesně umístěnou k tyči rozhodl o tom, že body zůstanou doma….Čili tři bodíky v zápase s tímto soupeřem vždy potěší, nicméně na herním projevu bude muset kádr Jirky Lavického ještě hodně zapracovat, o tom není pochyb….

FC SLAVIA  –  Sokol Dolní Lhota  4:2 (3:1)

Statistika:

Naše rezerva v duelu s “béčkem” Heřmanic byla na jeho půdě konkurenceschopným soupeřem pouze v prvním poločase, druhá půle již byla jednoznačnou záležitostí domácích…

FC Heřmanice Slezská “B” – FC SLAVIA “B”  7:1 (2:1)

Statistika:

Starší žáci v doslova poflikované “prázdninové” sestavě v domácím utkání nestačili na své vrstevníky ze Šenova, vyrovnanou partii hráli se soupeřem pouze v prvním dějství….

FC SLAVIA  – SK Šenov  0:5 (0:1)

Statistika:

Přidej se k nám

Staňte se členem našeho fanclubu a neunikne Vám žádná novinka! Budete dostávat informace o zápasech, přestupech aj.