Naši dorostenci nastoupili v sobotním parném dni po covidové nucené pauze k prvnímu zápasu a to proti soupeřům z Viktorie Bohumín.

Hlad po fotbale je na chlapcích evidentní a to se odráží i na účasti jak na tréninkových jednotkách, tak i na zápase samotném, kdy na zápas přišlo 19 chlapců.

První poločas byl v režii michálkovických, kteří diktovali tempo hry a kvalitní mezihrou, chytrými a hlavně účelnými přihrávkami nedávali soupeři šanci si pomalu ani kopnout do balonu a tímto tlakem si vydobyli během 20minut krásný gólový náskok 3:0. Nutno také podotknout, kdybychom využili alespoň polovinu svých šancí, mohl být výsledek daleko krásnější… Místy docházelo k drobným nedorozuměním, zapříčiněné nedostatečným sehráním a tak se soupeř začal dostávat také do šancí. Ve třech ze čtyř případů předvedl své umění náš gólman Ondřej Barč, bohužel však při nejméně nebezpečné situaci došlo opět k nedorozumění a hostům jsme darovali laciný gól do šatny. Poločas tedy skončil za stavu 3:1.

V druhé půl začali michálkovičtí hrát úplně jiný fotbal, který by se dal nazvat paskvilem. Zbytečné tahání míče přes všechny protihráče, žádné kreativní přihrávky. Najednou si chtěl dát každý gól, špatně se bránilo a také útočilo. I přes tuto skutečnost jsme vsítili ještě 2 branky. Naopak laxním přístupem a profesorskou hrou jsme dovolili soupeři daleko více a ti toho také využívali a vsítili do konce poločasu ještě 2 branky a snížili na konečný stav 5:3.

Druhý poločas sice značně pošramotil celkový dojem z předvedené hry, ale vzhledem ke krátkému trvání našeho dorostu a prvnímu zápasu po dlouhé pauze se dá výkon zhodnotit jako více než dobrý.

FC Slavia Michálkovice : Viktoria Bohumín – 5:3

Branky: 2x Bořil, Pawlas, Červeňák, Sedlák

Přehled utkání

Přidej se k nám

Staňte se členem našeho fanclubu a neunikne Vám žádná novinka! Budete dostávat informace o zápasech, přestupech aj.