Vůbec první zápas nového ročníku fotbalové městské soutěže zahájilo naše béčko s “B” týmem Heřmanic, se kterými se naši borci střetli o týden dříve v rámci boje o 3. místo MZL, ve kterém podlehli naši Heřmanicím hladce 1:7.

Michálkovické “béčko” nastoupilo s jasnou vizí do zápasu, že se nesmí opakovat chyby a velice špatný herní projev, jak tomu bylo minulý týden a je třeba pořádně makat a v nejlepším možném případě oplatit Heřmanicím prohru.

Michálkovičtí využili možnosti pomoci si 2 hráči z “A” týmu, kdy nastoupil v základní sestavě Miki Virec a Lukáš Masnica a už od prvních minut bylo jasné, že michálkovičtí si rozhodně nechtěli zopakovat nášup jako minulý týden a velmi pozornou hrou v obraně likvidovali už zárodky šancí heřmanických hráčů. Prvních 15 minut hry bylo spíše oťukávacích z obou stran, kdy akce končili na hranicích šestnáctky. Nicméně michálkovičtí zpřesnili mezihru, místo nakopáváných míčů volili spíše kombinační hru, kterou ve střední záloze dirigoval matador René Šorma a s ním jeho černí psi Dominik Šorma a hlavně také Miro Novosad, který předvedl naprosto heroický výkon, kdy přes něj neprošel jediný balón a kdykoli měl na noze míč, vždy jej dokázal s naprostým přehledem přihrát na své nabíhající spoluhráče. Tento styl hry michálkovickým borcům přinášel ovoce v podobě několika slibných akcí, bohužel však ve všech případech vše zachraňoval heřmanický gólman. Poločas skončil tedy stavem 0:0, nutno podotknout, že naši měli daleko více ze hry. V druhém poločase pokračovala hra v podobném duchu, kdy se hrálo převážně kombinačně na obou stranách a opět to byli michálkovičtí, kteří měli daleko více ze hry což vedlo také k většímu tlaku. V 60. minutě zahrávali naši rohový kop, kdy se po odraženém míči nejlépe zorientoval v prostoru Dominik Šorma a doklepl míč do brány – 1:0. Do 80. minuty se hra opět trochu uklidnila, avšak hosté nechtěli za žádnou cenu prohrát, což také ukazovali svou tvrdou hrou a také zvýšenou aktivitou co se do útočné fáze týče. Obrovský tlak, který vyprodukovali hostující borci, byl enormní … za posledních 10. minut hry si heřmaničtí hráči vybojovali 8 rohových kopů! Avšak pozorná obrana v čele s Dominikem Sliwkou zdárně odolávala tlaku a všechny míče posílala sice nefotbalově, ale účelně jak říkajíc do “prčic” a zdárně naši borci ubránili hubenou, avšak vydřenou výhru nad našim sousedem z Heřmanic a oplatili jim tak porážku z MZL.

Nutno také podotknout, že herní projev obou celků byl na danou soutěž poměrně nadstandartní a věřím, že přítomní fanoušci obou celků byli nadmíru spokojení.

Slavia – Heřmanice 1:0 (0:0)

První zápas našeho “Áčka” proti Hošťálkovicím se nehrál z důvodu nezpůsobilého hřiště a tak bude zápas odehrán v náhradním termínu.

Přidej se k nám

Staňte se členem našeho fanclubu a neunikne Vám žádná novinka! Budete dostávat informace o zápasech, přestupech aj.