Při pohledu na sestavu, která odjela v sobotním příjemném odpoledni odehrát zápas na hřiště suverénního Koblova, muselo být každému jasné, že tentokrát jsou personální komplikace prvního týmu hodně přes čáru…K již dlouhodobějším absencím přibyla neúčast Motyčky, dištanc Tišlera a pracovní povinnosti brankáře Virce, čili chybělo šest (!) hráčů základní sestavy, ke všemu nemohl nastoupit ani gólman Sliwka a zranění nedoléčil všestranný univerzál Homola , onemocněla i další reálná eventualita z “béčka” Řeháček..U nových posil se také nedalo očekávat bůhvíjaké zapracování do týmu, adaptace chce svůj čas….Takže bychom museli disponovat notnou dávkou štěstí, abychom proti kompletnímu nadupanému týmu domácích uhráli slušný výsledek….Naproti tomuto stavu šel trenér dorostu Pecha, který se prakticky bez jediného tréninku postavil odvážně do brány, Zbořil vyztužil stoperskou dvojici, Surmaj a dorostenec Michalczyk usedli na střídačku jako poslední instance…Duel ale kupodivu pro naše barvy nezačal špatně, střelu Bača srazili domácí, další kombinace Fedáka skončila rohem..V 5.minutě se poprvé prezentovali koblovští, jejich představení skončilo mimo tyče..V 6.minutě dlouhý výkop Pechy našel parádně Masnicu a ten prakticky z jedničky přeloboval soupeřova gólmana, který stál hodně vysoko…0:1…V 8.minutě byl k vidění náznak šance Koblova, míč z ní skončil v lapačích..V 11.minutě zahrávali slávisté standartní situaci, nicméně ji tak překombinovali, že výsledkem byl ofsajd…Ve 14.minutě kopali domácí roh, ale z něj rezultoval pohříchu náš brejk, úspěch překazila nekvalitní finální přihrávka…”Nedáš – dostaneš” platilo vzápětí, Michálkovice nestačily reagovat na bleskovou souhru a bylo vyrovnáno…1:1….Tímto okamžikem skončilo naše odhodlání, protivník se dostal na koně a začal koncertovat…Na slávistech bylo evidentně vidět, že jim chybí všichni tři možní režiséři hry, středu hřiště se zmocnili soupeři, tím pádem jsme nemohli využívat naše rychlá křídla – Volfa s Bystroněm, kteří nedostávali potřebné balóny do běhu…Nenašel se nikdo, kdo by podržel aspoň na chvíli balón, navíc jsme začali produkovat obrovské chyby v rozehrávkách a ty koblovští tvrdě trestali…Naše obranná čtveřice si musela připadat jako na kolotoči, odvracela vše, co šlo i nešlo, nicméně na další tři akce po hrubých kiksech  již reagovat nestačila, poločas tak skončil 4:1 a bylo v podstatě po utkání….Druhý poločas se v návaznosti na rozdané karty jen dohrával, domácí sice ubrali na plynu, ale i tak na hrací ploše vládli a po zásluze přidali další dvě branky, Michálkovice kontrovaly jen několika nepřesnými střelami z uctivé vzdálenosti nebo z nepovedených standartek….Takže tentokrát si naše štěstí řeklo “dost” a po třech zápasech se k nám otočilo zády…Nicméně fotbal až tak o štěstí není – i když se někdy hodí, takže asi bude potřebné zapomenout na to, co bylo, upravit do reality naše ambice a začít s konsolidací  a doplňováním kádru , který už i tak prochází přestavbou, z minulosti se žít nedá a brečet nad odchody těch, kteří v našem klubu nechtěli hrát také nemá smysl…A to vše udělat, ať se nám to líbí nebo ne, jiná cesta k lepšímu nevede…

Sokol Koblov  –  FC SLAVIA  6:1 ( 4:1 )

Statistika:

Přidej se k nám

Staňte se členem našeho fanclubu a neunikne Vám žádná novinka! Budete dostávat informace o zápasech, přestupech aj.