Jeden ze dvou sobotních šlágrů kola MěP ( druhý se hrál v Dolní Lhotě, kde hrál Koblov…) které měly přinést informaci, zda se zúží počet dosud neporažených klubů, poněvadž na naše hřiště zavítaly dosud suverénní Markvartovice…První tým bez Bialka, Botoše, Valoucha a s z minula pokopaným Bystroněm pouze na lavičce pro případ nejvyšší nouze tak byl nucen zapůjčit si Homolu z rezervy a Volfa z dorostu, přímo do ostrého zápasu naskočily i fungl nové posily na poslední chvíli – Tomáš Anděl ( odchovanec Heřmanic, naposledy působil ve Vřesině..) a Marek Bačo ( odchovanec Hlučína, naposledy působil v Píšti..), na kterých byla evidentní počáteční nesehranost s týmem a určitý deficit v herní praxi i “kondičce”, nicméně nebylo vyhnutí, poněvadž “nejsou lidi”…Utkání začalo velmi zostra, již v úvodní minutě pálil Lukáš Masnica, jeho dělovku vyrazil gólman na roh, z něj vznikl obrovský závar v pětce hostů, ale míč za čárou neskončil.. Ve 3.minutě se hosté revanžovali rychlou akcí, avšak bez efektu..V 6.minutě měla jejich souhra již špičkové parametry a svou extratřídu musel předvést Miki Virec…Ve 13.minutě zahrával svou vybroušenou kopací technikou dva rohové kopy Marek Šleis, první markvartovičtí odvrátili, ale z následného parádně zakončoval Dominik Fedák  “nůžkami”, nicméně netrefil bránu, škoda…V 15.minutě předvedl “Ajax” perfektní kombinaci zakončenou gólem, ten však pro ofsajd neplatil.. V 17.minutě zahrávali slávisté rohový kop, hlavička Tomáše Homoly pohříchu mířila nepřesně…V této fázi hry byli hosté určitě fotbalovější , nicméně naši srdnatě odolávali…Ve 20.minutě nastala první velká komplikace domácích, dobře hrajícího Homolu píchlo ve stehenním svalu a utkání pro něj bohužel skončilo…Ve 30.minutě zahrával soupeř standartní situaci, míč z hlavičky naštěstí putoval mimo tři tyče…Ve 33.minutě hosté předvedli další kvalitní souhru a střelu z ní excelentně zlikvidoval chladnokrevný Miki Virec…O minutu později se protivník prezentovat následnou standartkou , zakončení hlavou však v branku nerealizoval…Ve 41.minutě byl k vidění opět volný přímý kop Markvartovic, ale míč z dobrých 35 metrů se do našeho zařízení nevešel…Když už se zdálo, že poločas skončí bez branek, tak naši zahrávali volný přímý kop z pravé strany, na který si naběhl nenápadně doslova utajený Jarda Holéczy a hlavou nekompromisně zavěsil….1:0….Druhé dějství začalo náporem hostů, kteří z něj vytěžili další standartku, z nadějných dvaceti metrů ale pálili do zdi a dorážka skončila v kopřivách….V 52.minutě došlo k další obrovské komplikaci, když se po úplně hloupém faulu a následné druhé žluté kartě poroučel z hrací plochy Filip Tišler- a to mohl být ještě rád, ta druhá žlutá se totiž jevila hodně do minimálně oranžova…Michálkovičtí tak v desíti začali hru betonovat a zdržovat, spoléhat se mohli jen na rychlé brejky…Jeden takový se podařil v 63.minutě, který byl přerušen faulem, míč ze zahrání se odrazil k volnému Dominiku Fedákovi, který doslova ekvilibristicky takovými polonůžkami pověsil míč do vikýře hostující branky, jedna velká paráda a 2:0…V 68.minutě obrovská šance “Ajaxu” skončila po dalším brilantním zákroku Mikiho Virce vytěsněním mimo zařízení…Následně se hosté dožadovali penalty za ruku jednoho z našich zadáků, ale vyhověno jim nebylo, rozhodčí měl jiný názor…V 75.minutě došlo na snad největší fotbalovou lahůdku dosavadní části sezóny, to si šestnáctiletý mladíček Volf vzal hluboko na své polovině míč a vydal se s ním neohroženě na cestu k sokově bráně…V cestě mu stáli čtyři ostřílení hráči soupeře a brankář, nicméně Martin si z nich udělal trénovací kužely nebo jim utekl a chladnokrevně “angličanem” o tyč rozvlnil sít, zážitek z říše fantazie a 3:0…Ale vymalováno zdaleka nebylo, v 82.minutě se po takovém kontaktu nekontaktu hosté konečně dočkali penalty a snížili na 3:1…Jejich tlak pokračoval a vrcholil v 82.minutě, kdy takový nenápadný centr jeden z útočících hráčů minimálně “líznul”, ale to stačilo, aby míč skončil v naší síti…3:2…Dramatické divadlo včetně tříminutového nastavení se odvíjelo i nadále, slávisté kouskovali hru, jak se dalo i nedalo, Miki Virec za zdržování dostal pochopitelně očekávanou žlutou, ale účel světil v tomto případě prostředky, slávisté v deseti vyhráli, soupeři uštědřili první porážku a slaví zasloužené tři body….Michálkovické první mužstvo tak v dalším utkání ukázalo velký charakter a doufejme, že posily se snad rychle adaptují, zranění hráči doléčí, protože příští týden se totiž jede do “jámy lvové” – na hřiště i po sobotě neporaženého Koblova, který vyhrál v Dolní Lhotě…

FC SLAVIA  –  Sokol Markvartovice  3:2 ( 1:0)

Statistika:

“B” tým vyrazil po dvou domácích prohrách 1:6 a 1:5 do Hrabové s jasným cílem a to urvat nějaké body, což se nakonec povedlo a naši borci po skvělém výkonu zaslouženě vyhráli a vezou si tak krásné 3 body a průběžné 2. místo v tabulce MěS.

Hrabová “B” – Michálkovice “B” 0:2 (0:0)

statistika:

Dorostenci v sobotu přivítali celek Lokomotivy Ostrava a střetnutí začalo velmi zajímavě ,a to interní revizí kádru hostů činovníky klubu.. Po tomto “auditu” se základní sestava soupeře zajímavě “smrskla” na osm (!!!) hráčů…Samotný zápas tím pádem vyzněl přívlastkem “o ničem”, v 16.minutě to již bylo 5:0 a nikoho to dál nebavilo, motivace obou týmů vyfučela vysoko do oblak….Michálkovice si s nešťastným soupeřem aspoň slušně popravili celkové skóre, nicméně o fotbal se tentokrát opravdu nejednalo…

FC SLAVIA  –  Lokomotiva Ostrava  19:2 ( 10:1)

statistika:

Žáci vyhráli své utkání ve Svinově a po těžkém debaklu si tak zlepšili náladu

Vítkovice-Svinov – Michálkovice “žáci” 1:2 (1:1)

statistika:

Přidej se k nám

Staňte se členem našeho fanclubu a neunikne Vám žádná novinka! Budete dostávat informace o zápasech, přestupech aj.