Starší žáci odehráli v sobotu proti Šenovu utkání, na které je třeba co nejdříve zapomenout, vůbec jej nerozebírat, prostě jej vymazat z hlavy…V duelu předvedli vše, co do dobrého výkonu vůbec nepatří….Hráli ustrašeně, bojácně, zbrkle, bez důrazu, bez rychlosti, bez přesnosti a v mnoha případech jakoby i bez zájmu…Ani se nestačili rozkoukat a už prohrávali 0:2 a pak již nastal jeden velký fotbalový koncert v podání soupeře, ve kterém slávisté neměli ale vůbec nic do diskuse…Na polovinu hostů se prakticky nedostali, na bránu vůbec nevystřelili, vypracovali si pouze jeden rohový kop a jednu šanci, ale i tu po překonání brankáře vykopl jeho spoluhráč z brankové čáry…Takže jak již bylo uvedeno, hru našich hodnotit nelze, protože víceméně vše bylo špatně, je třeba se prostě připravit a koncentrovat na další zápas….Ještě lze dodat, že šenovští měli na našem hřišti skoro domácí prostředí, povzbudit je přijelo přes dvacet příznivců z řad rodičů, kteří o sobě dávali velmi hlasitě vědět  – na rozdíl od našich fanoušků, kterých se sešlo skromně pomálu, určitě by se měli nad sebou zamyslet….

FC SLAVIA – SK Šenov  0:12 ( 0:6)

Statistika:

Rezerva SLAVIE přivítala v poněkud okleštěné sestavě na svém trávníku favorita MěS -“béčko” Staré Bělé…A úvod zápasu začal jako v té nekrásnější pohádce, už  ve druhé minutě šla perfektní kolmice na naběhnutého Surmaje ( z zápise je chybně uveden jako střelec Remiš…) a ten bez okolků prostřelil gólmana hostů..1:0.., ti se tak dostali do situace, kterou ještě nepoznali….Za dvě minuty se doslova stejná akce opakovala, ale stopeři soupeře se již naším hráčem podruhé vyškolit nenechali…Nicméně v 8.minutě se už starobělští radovali, domácí zadáci totiž při centru nechali na pětce trestuhodně absolutně volného hráče, který hlavou nezaváhal…1:1…Následně se hra vyrovnala a soupeř začal pomaličku předvádět, proč je lídrem soutěže.. Nicméně naše obranná čtveřice tentokrát pracovala velmi důsledně, Kuba Zbořil s Tomášem Homolou neochvějně vládli ve vzduchu a příležitostné střelecké pokusy spolehlivě likvidoval Sliwka..Avšak ve 28.minutě si vybral slabší chvilku, když nedosáhnul na perfektně umístěnou střelu k levé tyči a protivník se dostal poprvé do vedení…1:2…Michálkovičáci se ale nesesypali, pokračovali  ve svém velmi slušném výkonu, jediné co chybělo, byly další přesně povedené kolmé přihrávky na velmi aktivního Surmaje, který se neustále neúnavně nabízel a vůbec hrál velmi dobře…Druhá půle začala naším náporem, jehož výsledkem bylo ve 48.minutě uvolnění Kropa a jeho skvělá dělovka levačkou do břevna, velká škoda…Hosté následně měli více ze hry, také se prezentovali několika střelami z kategorie gólových, Sliwka však předváděl svoji extratřídu… Slávisté ale nezmatkovali, spolehlivě tlak eliminovali a sami vyráželi do protiútoků, chybělo jen přesnější zakončení…Namále jsme měli v 70.minutě, kdy naše rozehrávka dopadla neslavně a hosté se řítili do brejku čtyři na jednoho, ale náš gólman z nich svým brilantním zákrokem udělal dokonalé bambulácké břídily, excelentní práce….Vzápětí měl v kontrataku vyrovnání na kopačce střídající dorostenec Kašpárek, avšak brankář perfektně výběhem reagoval a šanci zmařil (… a Kašpárek se po střetu opět odebral zraněn na střídačku…).Vše rozhodla 75.minuta, kdy Krop neuvěřitelně a hlavně zbytečně zpackal jednoduchou rozehrávku a soupeř zkušeně trestal…1:3…Tímto okamžikem se naše obranná ulita rozsypala jako domeček z karet a sokolové nás dorazili dalšími dvěma brankami….Čili lze konstatovat, že až na posledních 15 minut jsme předvedli nadstandartní výkon, jen škoda neproměněných šancí, které se s takovým protivníkem musí realizovat v góly, protože pokud ne, tak obyčejně následuje otřepané rčení “nedáš-dostaneš”…Ale jinak lze konstatovat, že naše “béčko”proti vedoucímu celku tabulky obstálo se ctí, ostudu v žádném případě neudělalo…

FC SLAVIA “B”  –  Sokol Stará Bělá “B”  1:5 ( 1:2 )

Statistika:

Náš první tým odjel k utkání do Hrušova v tak zdevastovaném složení, které již hodně dlouho nepamatujeme…Chyběli nemocní či zranění Valouch, Masnica a Botoš ( ten si již na podzim nezahraje..), trenér tak oslovil Syrka a bývalého hráče Kavana, ti však také pro jistotu nedorazili, nedostavil se ani jinak spolehlivý náhradník Janík…Takže slávisté nastoupili v sestavě, která nevěštila nic dobrého…Do brány se statečně postavil Honza Filipčík ( brankářský muž dne nedávného turnaje v Nových Sedlicích..), který byl zraněný a za rezervu by stejně do hry nezasáhl, do útoku trenér Bohačík, do pole brankář Virec a do jedenácti tým doplnil dorostenec Volf…Takže toto neuvěřitelné “sbíraniko” bez možnosti střídání zahájilo zápas….Nicméně naše velké štěstí bylo, že i domácí měli obrovské personální potíže, takže jak se říká, nikdy není tak zle, aby nemohlo být hůře, ale když se chce, přidá se vůle a odhodlání, tak všechno jde…Naši bojovníci statečně odehráli poločas, který branky nepřinesl…Vše podstatné se odehrálo ve druhé půli, to Karel Bohačík ve 47.minutě svým klasickým způsobem otevřel skóre..0:1…Hosté ze dvě minuty odpověděli stejnou mincí a vyrovnali…1:1…Avšak ani ne za minutu misky vah na naši stranu převážil Filip Tišler..1:2 …Domácí se urputně snažili vyrovnat, naši jim v tom ještě urputněji bránili v podstatě v deseti, kdy po řádném “koňaru” zraněný Vojta Bystroň na hrací ploše  jen obětavě stínoval do počtu, odstoupit odmítl ( a to navíc zodpovědně zrušil svou účast na již dlouho plánované domácí oslavě a šel v nouzi nejvyšší hrát…)…Dobrá věc vůle a entuziasmu se podařila v 88.minutě dokonale, to naší třetí brankou rozhodl Dominik Fedák…1:3..  Čili neuvěřitelné se stalo skutkem , nevídané torzo sestavy se postavilo čelem osudu a zaslouženě si přivezlo tři body, klobouk dolů, pánové….

Jiskra Hrušov – FC SLAVIA  1:3 ( 0:0)

Statistika:

Dorost v neděli odjel ke svému prvnímu utkání na půdu SK Šenov s jasným cílem a pokračovat ve výkonech z přípravy na letošní sezónu. Hned od první minuty se naši borci chytili iniciativy a hned v první minutě zápasu se po krásné přihrávce od Matěje Kašpárka dostal do loženky Martin Volf, který pohotově zakončil – 0:1. V 11. minutě jsme si vypracovali opět slibnou akci po křídle, kdy pod sebe dával Leon Pawlas na volně stojícího Martina Volfa – 0:2. ve 24. minutě se akce opakovala, avšak tentokrát se v roli nahravače ocitl Martin Volf, který kolmou přihrávkou našel Leona Pawlase, který se taktéž nemýlil – 0:3. Ve 29. minutě se slibně rozvíjející protiútok domácích zastavil na polovině hřiště Jarek Bořil, míč si potáhl 5 metrů a vystřelil z dobrých 35metrů a vymetl všechny pavouky v šibenici, nechytatelná rána pro domácího golmana – 0:4. Ve 38. minutě jsme po další skvělé kombinační hře přes naše křídla vybojovali rohový kop, který nekompromisně zakončil Petr Bialek – 0:5. Ve 42. minutě jsme zahrávali další rohový kop, tentokrát Filip Pastucha skvěle našel ještě lépe postaveného Michala Hefku, který se nemýlil – 0:6. Ve 45.minutě se hosté dostali šikovnou mezihrou skrz naši jinak bezchybnou obranu a pohotovou koncovkou korigovali stav prvního poločasu na 1:6. Do druhého poločasu nastoupili také všech 7 možných náhradníků, což vedlo k většímu tlaku ze strany domácích. Ve 46. minutě se do brejku dostával domácí útočník s čímž neměl ani trochu nesouhlasil Kuba Ulenfeld, jenž trochu nešťastně stáhl domácího útočníka před pokutovým územím a vysloužil si tak červenou kartu. Z této šance domací ještě branku neohrozili, ale už v 52. minutě fauloval v pokutovém území Rosťa Michalczyk a kopala se panelta – 2:6. Naši borci se po této děsné desetiminutovce opět probudili a i v deseti lidech začali opět diktovat hru. V 54. minutě se k odraženému míči dostal Robin Tichý a nekompromisně poslal míč k tyči – 2:7. V 59. minutě vybojoval míč ve středu hřiště při chuti hrající Martin Volf a skvělým sólem přes půl hřiště zvedl z lavičky nejednoho diváka a v koncovce se také nemýlil – 2:8. V 71. a 73. minutě padli goly jako přes kopírák z prvního poločasu, míč ze středu šel na křídlo, z křídla šel míč pod sebe na šestnáctku kde v obou případech zakončoval Martin Volf jenž zakončil své gólové hody na počtu 5 branek – 2:10. V 82. minutě se dostali ještě jednou a naposledy domácí ke slovu a opět pohlednou kombinací zvládli pokořit jinak excelentně chytajícího Ondru Barče – 3:10. Poslední pohlednou akci předvedl Pepa Sedlák, který bez okolků proletěl s balónem téměř celé hřiště a s klidnou hlavou poslal míč k levé tyči – 3:11. Na úvod soutěže naši chlapci předvedli poměrně slušný výkon s minimem chyb. Doufejme, že jim forma i pohoda vydrží i do zápasů se soupeři těžších kalibrů.

SK Šenov – Slavia “dorost” 3:11 (1:6)

Přidej se k nám

Staňte se členem našeho fanclubu a neunikne Vám žádná novinka! Budete dostávat informace o zápasech, přestupech aj.