Naši nejmenší fotbalisté v úvodním utkání podzimní části soutěže MěP st. žáků určitě nezklamali, na hřišti Darkoviček 4x vedli, nicméně smůlovatě dovedli průběh až do konečné remízy a bodu za ni ,navíc penalty – to už je loterie, ve které naši kluci tentokrát neunesli tíhu okamžiku a druhý bod tak zůstal domácím….Střelecky se blýsknul hatrickem Josef Duda…
FK Darkovičky – FC SLAVIA  4:4 ( 2:2 ),penalty 3:0
Statistika:

Dorostenci po demolici Lokomotivy přivítali na svém trávníku vrstevníky z Ludgeřovic a tentokrát tahali za kratší konec provazu, soupeř byl fyzicky i herně vyspělejší, na jeho výkon tentokrát červenobílí nenašli žádný recept, navíc se dopouštěli spousty nevynucených chyb a to nakonec ve druhém poločase také rozhodlo …Nic nepomohl ani famózní výkon záložníka Leona Pawlase, který se představil ve velmi dobrém světle, nicméně ve spoustě případů zůstal při realizaci fotbalových nápadů svými spoluhráči nepochopen, což mělo velký vliv na konečný výsledek…Ale každé sehrávání nějakou dobu trvá a věřme, že Leonův potenciál bude v dalších zápasech ku prospěchu celého týmu využit lépe….
FC SLAVIA  –   TJ Ludgeřovice  1:5 ( 0:1 )
Statistika:

Jen třicet minut trvala naděje našeho “B” týmu na uspokojivý výsledek s megafavoritem z Velké Polomi ( který ještě neprohrál a navíc neinkasoval ani jednu branku…), ještě v této fázi utkání byl stav 0:1 a hosté si nevěděli rady s naší defenzivou, navíc mohl Bohačík z volného přímého kopu vyrovnat, nicméně gólman soupeře byl brilantním zákrokem proti….Následně však byly kostky vrženy a jeden z horkých adeptů postupu spustil během několika minut nevídané herní tsunami a samozřejmě brankostroj, na který  fotbalisté v zelenočerném již nenašli vůbec žádnou odpověď …A jen díky fantastickému výkonu našeho brankáře Sliwky, který zlikvidoval nejméně deset dalších příležitostí polomských, a také bohorovnému přístupu hostí ( kteří ve snaze šperkovat šance do dokonalosti doslova zahodili další tucet stoprocentních loženek…) skončilo klání tak jak skončilo….Stinnou stránkou zápasu bylo zranění Holce, který nedohrál, snad se po zranění Včelného tentokrát  nebude jednat o nic vážného….
FC SLAVIA  “B”  – TJ Velká Polom   0:15 ( 0:6 )
Statistika:

Náš “A” tým se v Rychvaldě představil v repríze nedávného finálového zápasu v rámci Memoriálu LZ proti místnímu “B” týmu…Tentokrát již chyběl pouze “dovolenkář” Bialek, jinak byl kádr kompletní…Zápas začal pro červenobílé pohodově, za pět minut od úvodního hvizdu se po velmi pohledné kombinaci trefil Lukáš Masnica a přerušil tak jednozápasový půst….0:1…Ale následně začal mít náš celek problémy – ne se soupeřem, ale s malými rozměry hrací plochy hřiště Slavoje a hlavně s jeho nevídanou nerovností…Míče nechodily tak, jak jsou naši fotbalisté zvyklí ( skákaly “o sto péro”…), navíc pro své průniky neměli dostatek prostoru, domácí účelně presovali hodně vysoko…Ale i tak jsme si vypracovali dost příležitostí na to, abychom řádně pohýbali s ukazatelem skóre, což se však nestalo….Pojistka po mnoha loženkách nevyužitého charakteru přišla ve 30.minutě, to se excelentně a s rozvahou trefil Vojta Bystroň – zakončil tak náramnou kombinaci po levé straně…0:2…Do druhé půle michálkovičtí pohodově prostřídali a dobývání domácí branky pokračovalo…Nicméně vyskytla se další komplikace, slávisté se ve své rychlé kombinační hře neuměli vypořádat s ofsajdovou lajnou soupeře, nachytáni byli snad šestkrát za sebou…A když už se přes tuto překážku dostali, tak zakončení bylo tristní….nijaké…Závěrečná pojistka přišla v 53.minutě, kdy byl na správném místě ve správnou dobu opět gólově “hladový” Masnica a volejem placírou ukončil šance hostitelů na možný úspěch ( zůstanou tak bohužel na posledním místě tabulky…)…0:3…Domácí si během zápasu vypracovali snad čtyři příležitosti ke změně skóre, ale Virce v bráně nijak extra nepřinutili k nějakému skvělému zákroku, Mikuláš tak udržel druhé čisté konto ze dvou zápasů  po sobě a zdá se, že Michálkovice tímto po delší době získaly opět velkou jistotu mezi tyčemi, která dává jejich hře pohodový “drajv”, jistota na poslední inštanci je základ úspěchu, to je neodiskutovatelné….Takže jen tak dál, houšť a větší kapky… !!!!
Slaboj Rychvald “B”  –  FC SLAVIA   0:3 ( 0:2 )
Statistika:

Přidej se k nám

Staňte se členem našeho fanclubu a neunikne Vám žádná novinka! Budete dostávat informace o zápasech, přestupech aj.