Naši nejmenší fotbalisté nastoupili v sobotu na domácím trávníku proti totálně oslabenému soupeři, Lokomotiva totiž přijela pouze se sedmi statečnými, z nichž čtyři v podstatě ani nesplňovali kritéria pro starší žáky a hráli s povolením rodičů….Ale michálkovičtí žáci přistoupili k duelu velmi profesionálně a s patřičným respektem, od úvodního hvizdu hráli v plném nasazení, perfektně kombinovali, hýřili potřebným pohybem, prostě prezentovali se tak, jak velí fotbalová čest, nějaké předvádění se nebo laxní přístup nebyl v žádném případě na pořadu dne….Skóre tímto neustále narůstalo asymetrickou řadou co dvě minuty gól a nešťastnou Lokomotivu tak slávisté rozebrali do posledního šroubku….Avšak na druhou stranu je třeba si velmi vážit přístupu lidí, kteří v tomto tradičním ostravském klubu (nyní již bez vlastního zázemí včetně hřiště…) pracují s mládeží a přes veškerou nezměrnou snahu je jim jasné, že naděje na jakýkoliv úspěch je vlastně mizivá, což je tristní a zároveň velmi obdivuhodné…Za zmínku stojí i přístup gólmana soupeře, který hájil čest týmu na pozici brankáře ve druhé půli, tento klučina se projevil jako obrovský profesionál a svými neuvěřitelně brilantními zákroky přiváděl domácí střelce k zoufalství…Ne že by chytil vše, ale nejméně dalším patnácti tutovým loženkám zabránil v cestě do sítě…Pokud bude nadále pokračovat ve svém přístupu a výkonech, určitě jej čeká závratná kariéra – třeba v jiném klubu….Bez diskuse je také třeba pochválit domácího trenéra Honzu Filipčíka, který ve druhé půli poslal své borce do deseti a tak aktivoval zvýšený herní “drajv” mančaftu….Velmi chvályhodný a nevídaný počin fair play….
FC SLAVIA  –  Lokomotiva Ostrava  23:0 (15:0)statistika:

Junioři nezvládli svoje utkání v Klimkovicích, soupeři, který nastoupil pouze v deseti lidech bez možnosti střídání, bohužel podlehli a navíc si kromě porážky přivezli i červenou kartu za zmaření jasné brankové příležitosti….Čili zjevný neúspěch našich barev…
TJ Klimkovice  –  FC SLAVIA  3:1 (2:0)statistika:

Náš “B” tým nejel do Václavovic v bůhvíjaké pohodové pozici, byl docela velmi vážně oslaben absencemi ze zdravotních i jiných důvodů ( Včelný, Holec, Homola, Bohačík, aj., chyběly i nové posily z Heřmanic Bartek a Řeháček….), čili nějaké velké ambice určitě nebyly na místě…Ale opak byl pravdou, slávisté se jako první mohli dostat do vedení, nicméně brejkové  zakončení Dominika Šormy zastavila tyč, škoda…Následně ale fotbalovější domácí využili své příležitosti a nastartovali se do vedení 2:0, my jsme další šanci v branku bohužel nerealizovali…Chleba se lámal v 51.minutě, kdy Kuba Zbořil při odkopu nešťastně napálil míč přímo do domácího hráče, od kterého se odrazil do sítě….Tento okamžik rozhodl a naši už na nějaký zvrat neměli sílu, nicméně inkasovali již jen dvakrát….Porážka je ve finále opticky (aspoň po předchozích dvojciferných nakládačkách….) přijatelná a zároveň se jeví jako příslib do dalších soubojů, které naše “béčko” čekají…..Takže uvidíme….
TJ Václavovice  –  FC SLAVIA “B”  5:0 (2:0)statistika:

Zápas “A” týmu na domácím hřišti začal velmi neobvyklým, nicméně absolutně interesantním “ántré”, když náš stoper Jarda Holéczy předvedl zákrok ( ani ne tak fotbalový jako životní…) hodný velkého obdivu a přímo na hrací ploše požádal o ruku svou dlouholetou přítelkyni Nikolu….Čili  ke koukání v přímém přenosu byla jedna nádherná pohádka, která ( jak všichni doufáme…) určitě bude mít šťastný konec….Nicméně jako žádná pohádka už se nejevila domácí sestava, která musela zápasit s absencí hned pěti hráčů ( Virec, Botoš, Bystroň, Kavan, Drobiš…), na lavičce tak byl kromě Janíka a Šleise jen nedoléčený Valouch ( nedohrál zápas v Rychvaldě.), čili se víceméně oprávněně nabízela spekulace, zda hostující Koblov tentokrát nebude mít šanci uhrát lepší výsledek než v přípravě se slávisty ( 3:7, 1:8 z jeho pohledu…) Avšak protivníkova naděje trvala pouze osmnáct minut, to michálkovičáci nemohli najít svůj obvyklý herní rytmus, ke kvalitě nepřispěla ani “mírně přerostlá” hrací plocha v návaznosti na poruchu traktorku, takže své nezměrné kvality musel v domácí “kase” předvést opět megauniverzál Martin Pecha, který spoluhráče několika jistými zákroky bezpečně podržel…A právě v 18.minutě nastal počátek neslavného konce hostů, když borci v červenobílém rozjeli “počítačem řízenou” akci na jeden dotek, báječně vysunutý Tišler udělal kličku i vyběhnuvšímu gólmanovi, ten jej následně sestřelil a šel pod sprchy….A úplně zbytečně, poněvadž jedna branka navíc relativně brzy nic řešit nemusela, navíc gól stejně padl, protože Motyčka se z volného přímého kopu trefil brilantně….Tímto okamžikem se bezuzdný fotbalový koncert slávistů rozjel docela nevázaně a koblovští místy neměli nic do diskuse, mimo třech šancí ( jednou dokonce pomohla Pechovi tyč, ale štěstí ke kvalitnímu gólmanovi patří…) se nedostali k ničemu, naopak čelili strojově přesným kombinacím v režii uzdraveného Spisara a Motyčky, střelecky exceloval Tišler, který svůj apetit ukojil čtyřmi (!) přesnými zásahy, vynikající extrakulišárnu zápasu předvedl fantastickým lobem nestárnoucí střídající Janík….Ukazatel skóre se tak po poločasové “pětce” zastavil na číslici “devět”, naopak naši uhájili ve třetím klání po sobě nulu, to historie hodně dlouho nepamatuje….Úplný dvojciferný debakl v podstatě odmítli naši fotbalisté sami, když si v mnoha jasných loženkách nevěděli rady s náhradním brankářem Koblova, který tak zabránil totální ostudě….Takže pohoda v týmu panuje i nadále a už se těšíme na další zážitky….
FC SLAVIA “A”  –  TJ Sokol Koblov  9:0 ( 5:0)staistika:

Přidej se k nám

Staňte se členem našeho fanclubu a neunikne Vám žádná novinka! Budete dostávat informace o zápasech, přestupech aj.