Záměrem sobotního zápasu “A” týmu byl určitě cíl pohodově si zahrát a nastřílet co nejvíce branek…Kvalita družstva  Hrabůvky ( při vší úctě k soupeři …), která přijela pouze v jedenácti lidech a navíc s několika veterány, k tomu samozřejmě vybízela…Naši fotbalisté sice také nebyli kompletní, chyběli oba brankáři (!), Valouch, Motyčka a zraněný Slončík, takže šanci dostali dva šestnáctiletí dorostenci ( gólman Barč a Hlaváč ) a hráči širšího kádru…Utkání začalo podle předpokladů, hosté postavili do svého pokutového území “autobus” a slávisté se jej snažili co nejrychleji účinnými kombinacemi rozebrat…Nicméně ono se to jednoduše řekne, ale hůř realizuje..Souhry našich byly rychlé a přesné, avšak jen do finální přihrávky nebo zakončení, v prvních minutách jsme takto hlavně po akcích z pravé straně, kde operoval Honza Bialek, promarnili několik nadějných příležitostí…Zahodili jsme dokonce i penaltu, kdy slabou Janíkovu střelu brankář vyrazil a následná dorážka skončila na tyči…Blýskat na lepší časy se začalo v 10.minutě, kdy šikovně hlavou po rohovém kopu konečně skóroval  Kuba Vrabec, ale tento gól soupeře nezlomil, neustále pokračoval v betonování před svou brankou a naši si nadále lámali zuby v rámci přesného zakončení…Ale v posledních 25 minutách přece jen našli částečně recept na urputnou defenzivu Hrabůvky a čtyřmi přesnými zásahy provětrali jeho síť….Ale kdo čekal po půli nějakou kanonádu, musel být zklamán, hosté soustavně hráli svůj devastační způsob a navíc se jim rozchytal brankář, čili michálkovičákům se prosazovalo čím dál tím hůře..Výsledkem byly i přes mnoho dalších šancí již jen čtyři góly v síti soupeře, který víceméně uhrál svůj cíl – neinkasovat dvojciferně…Navíc vstřelil i branku, kdy Ondra Barč nešťastně při jednom z jeho mála ofenzivních pokusů nešťastně zakopl…Takže úkol slávisté splnili, nicméně na můj vkus těch gólů mělo být minimálně kolem dvaceti, chyběl pouze klid a přesnost v zakončení, nic víc….Za zmínku stojí skutečnost, že střelecky se uvedl dvěma góly hlavou jako přes kopírák ( po rohových kopech z pravé strany…) Jakub Vrabec, dvěma pohlednými zásahy se prezentoval i dorostenec Filip Hlaváč, Ondra Barč i přes minimum práce také nezklamal, pod dohledem zkušených zadáků působil zcela jistě a uvolněně, kolena se mu z premiéry v prvním týmu určitě nerozklepala, což je jedině dobře, škoda jen čistého konta….

FC SLAVIA “A” –  Sokol Hrabůvka  9:1 ( 5:0 )

Statistika:

Dorostenci v sobotu změřili síly se soupeřem, na kterém v této sezóně ještě neuhráli ani bod, čili po pravdě řečeno, žádný zázrak se neočekával, slávisté mohli jen překvapit…Nicméně nastal úplný opak, naši byli viditelně lepší, ve vyrovnaném souboji měli částečně navrch a vypracovávali si i brankové příležitosti…Avšak jejich realizace v góly, to byla tragikomedie v přímé přenosu, kdy se v hlavních rolích představili hlavně Wolf s Hefkou…Co ti dva kluci v několik případech vymysleli, to ani vymyslet nejde…A tak zákonitě přišel trest, v poslední minutě první půle došlo k obrovské komunikační disharmonii mezi gólmanem Barčem a jedním ze zadáků, kteří se v sobě doslova zamotali při sledování úplně jednoduchého míče, čehož pochopitelně lehce využil soupeřův hráč a poslal hosty do velmi laciného vedení…Ve druhé půli vyrovnaná bitva pokračovala, nicméně naši už se do tolika šancí nedostávali..To ale neznamená, že by už žádnou neměli, pouze je opět  neuměli využít…Navíc soupeř také nepříjemně kousal, čili Barč měl několik příležitostí ukázat své umění…A jelikož již žádný míč ani v jedné ze sítí neskončil, utkání tak skončilo těsným vítězstvím Ludgeřovice, které byly lepší pouze o ten jeden jediný gól ….Nicméně nemohu si odpustit jednu glosu závěrem…Na obou týmech bylo jasně vidět, jak je tato generace postižena fotbalovými paskvily 6 + 1 nebo  7+ 1 v žácích…Na hrací ploše o rozměrech 101 x 53 metrů si obě jedenáctky vystačily s prostorem průměru středového kruhu plus navíc jen dopředu a dozadu, tj.cca 40 procent hrací plochy, dost často se dvacet hráčů pohybovalo na 25 metrech čtverečních, prostě kdo neviděl, neuvěří…Nějaké využití volného místa u postranních lajn, přenášení hry ze strany na stranu, křídelní úniky, chytré kolmé přihrávky a náběhy do volného prostoru, to bohužel v drtivé většině utkání neexistovalo…Jen krátké přihrávky na statické spoluhráče a snaha se probít jeden na jednoho…A nyní v dorostu bude těžký oříšek naučit tuto fotbalově pokřivenou generaci, o čem vlastně tato hra ve skutečnosti je…..

FC SLAVIA  –  TJ Ludgeřovice  0:1 ( 0:1 )

Statistika:

Přidej se k nám

Staňte se členem našeho fanclubu a neunikne Vám žádná novinka! Budete dostávat informace o zápasech, přestupech aj.