V sobotu zavítalo na náš trávník “béčko” Polanky, jako momentálně třetí tým tabulky “B” skupiny MěP , samozřejmě v roli velkého favorita, který se netajil ambicemi na snadné a vysoké vítězství…Náš “B” tým nastoupil s několika posilami ( navrátilci Zádrapa, Robert Šorma a Navrátil , Krop, Krosčen ) a se dvěma dorostenci v sestavě a nutno říci, že fotbalově to nebylo ani náhodou nejhorší, zkušenosti našich byly na hřišti vidět a cítit…Hosté se sice rychle ujali vedení v 6.minutě, kdy taková neslaná nemastná, ale perfektně umístěná střela zapadla na milimetr přesně k pravé tyči, ale následně jim naši až tak moc nedovolovali…A dokonce si vypracovali šance, Krop pálil po úniku o pár centimetrů vedle….Ve 32.minutě se ale po naší nepřesnosti prosadil bývalý slávista Jakub Kvak…0:2..Nicméně korigovat mohl v podstatě ihned Kuba Zbořil, jehož skvělé hlavičce po luxusní akci Roberta Šormy a nádherném centru mladého Bořila z pravé straně chyběly opravdu jen milimetry…Podobné parametry měl i šikovný lob Radovana Rybnikáře, škoda, že nepřišel o jeden dotek dříve….A jak už to ve fotbale bývá, “nedáš-dostaneš ” platí neustále, soupeř ve 37.minutě proměnil rohovou standartní situaci ve třetí branku…0:3…Ve druhém poločase se hra překvapivě vyrovnala, takže protivníci se snažili spíše využít svou rychlost a nasadili systém brejků, naši je ale stačili velmi produktivně pokrývat…Avšak po hříchu se to v 56.minutě nepodařilo a hosté zvyšovali na 0:4….Slávisté se prezentovali několika náznaky šancí, nicméně míče z nich se do zařízení nevešly…Několik minut před koncem byla ale ke koukání pasáž, kterou člověk jen tak nevidí ani v lize mistrů….Soupeři rozjeli rychlou akci po pravé straně, následoval přesný centr na hranici naší pětky, kde se do míče opřel z první parádními nůžkami hráč Polanky, ale gólman Sliwka se vytasil neuvěřitelným reflexním zákrokem z říše fantazie…Čili oba hráči předvedli skvělý fotbalový počin , jen je na debatě ,zda to měl být gól nebo ne, to už záleží na úhlu pohledu….Takže úvodní zápas neskončil žádnou ostudou, michálkovičtí musí ještě trochu zapracovat na prostorové orientaci ,zrychlit a zpřesnit herní činnost a možná se proti nám rovným soupeřům můžeme dočkat i bodových zisků….Nelze nezmínit výkon arbitra, rozhodčí Herda s asistenty řídil utkání skvěle a s velkým přehledem…

FC SLAVIA “B”  – Sokol Polanka “B”  0:4 ( 0:3 )

Naše “áčko” v neděli zajíždělo na půdu nevyzpytatelného Sokola Hošťálkovice a na první pohled bylo znát, že se zprávy o nějaké “personální krizi” soupeře jevily jako absolutně liché, ten nastoupil v plné síle a se střídačkou natřískanou náhradníky, našim naopak chyběl Lukáš Spisar…První poločas z naší strany nestál za mnoho, ujali jsme se sice Tišlerem ve 14.minutě vedení, ale to bylo asi tak vše, “bohviečo” z pohledu kvality ke sledování nebylo, navíc domácí ve 34.minutě vyrovnali…1:1…Ve druhé půli jsme hru zlepšili, nicméně neustále jsme tahali za kratší část provazu…Ve 49.minutě se domácí ujali po naší hrubé chybě vedení , v 54.minutě David Valouch dorovnal….1:1…Hošťálkovice otočily vývoj zápasu na svou stranu v 67.minutě, slávisté kontrovali o osm minut později Martinem Botošem…3:3…Diskutabilní možná byla ofsajdová situace u Slončíkovy neuznané branky po centru Janírka, nicméně určitě je třeba se zamyslit nad nevyužitými  čtyřmi “samostanými nájezdy” v podání michálkovických fotbalistů ( 2x Masnice, 2x Tišler), takový luxus si nemůžeme dovolit, tedy v případě, že  eventuální postup míníme brát vážně….Naštěstí jsme zvládli závěrečnou penaltovou ruletu, čili ztráta jednou bodu při zisku dvou není až tak tristní, ale přece – Hlubina je před námi už o 4 body…Velmi mrzet může svalové zranění Tomáše Janírka, který musel nuceně střídat, uvidíme, jak se bude stav vyvíjet….

Sokol Hošťálkovice – FC SLAVIA “A”  3:3 ( 1:1 ) , na penalty 3:4

Přidej se k nám

Staňte se členem našeho fanclubu a neunikne Vám žádná novinka! Budete dostávat informace o zápasech, přestupech aj.