V sobotu do Michálkovic dorazil soupeř, který se jevil vcelku přesvědčen ( v návaznosti na loňské utkání s naší rezervou, kterou přejel 1:7..), že by na našem trávníku mohl opět něco uhrát…Nicméně tentokrát tvrdě narazil….Narazil na protivníka odhodlaného, připraveného,tvrdého a koncentrovaného – i když slávisté nastoupili v zdevastované sestavě pouze s Tomášem Janíkem na lavičce pro případ největší nouze ( další hráči v zápisu byli vzhledem k velkému vedru a dusnu úporně očekáváni, ale trenér se jich do konce zápasu nedočkal !!??!!…) …

Střetnutí začalo vzájemným oťukáváním, nicméně v 7.minutě vypuklo to pravé ořechové.. Nejprve Tišler po rychlé akci mířil těsně vedle, za několik vteřin následovala další pohledná souhra a Masnicova pumelice skončila sražena v rohu…Ve 14.minutě využil Bystroň chybnou rozehrávku hostů, ale mířil nad bránu…V 16.minutě založil gólman Virec rychlou kolmou akci, kdy poslal do náběhu  Masnicu,  jeho bomba však skončila na tyči…V 17.minutě se postavil k nadějné standartní situaci Valouch, avšak míč poslal těsně nad břevno..Ve 20.minutě se dostali ke slovu i brušperští, ale Homola jejich pokus hlavou odvrátil….Ve 22.minutě měli také výhodu volného přímého kopu, nicméně míč adresovali mimo tyče…Ve 34.minutě již udeřilo do černého, kdy na konci rychlé a přesné kombinace uklízel do sítě pohotový Tišler..1:0…Ve 34.mintě vypracoval parádní příležitost Tišler pro Botoše, ale ten napálil pouze brankáře…Ve 39.minutě napadli hosté úspěšně naši rozehrávku, svou šanci však zakončili střelou těsně vedle…Trest nastal okamžitě, po chybné vlastní rozehrávce je v zakončení vyučil Botoš…2:0.…Druhá půle pokračovala ve stejném programu, již v 51.minutě zkusil svou tradiční specialitu Valouch, ale skrytá nenápadná střela z cca 22 metrů skončila těsně vedle..O minutu později vyrobili naši v pokutovém území Brušperku dokonalou trmuvrmu, míč ze závaru však byl nasměrován jen do břevna…V 56.minutě s v podobě další standartky dostali ke slovu i hosté, ale slaboučká střela mířila mimo zařízení…Za tři minuty byla ke koukání další skvostná záležitost, ale Masnicova bomba z 25 metrů opět přistála na břevně, škoda….V 63.minutě opět následovala strojově přesná souhra červenobílých, Botoš ve finále však mířil těsně vedle….V 66. minutě jej napodobil Bystroň, nicméně jeho pohledně zakončený náběh se také mezi tyče nevešel…O šedesát vteřin později pokoušel štěstí z další nadějné standartky znovu Valouch, jeho pokus byl odvrácen na roh, po jeho zahrání zkoušel elegantně zakončit nůžkami Holéczy, brankář hostů však i když s potížemi balón za svá záda nepustil…V 73. minutě již však neměl nárok, perfektní akci Tišlera ve finále neomylně servíroval do brány Masnica…3:0..  V 79.minutě našel mňamkově Valouch Tišlera, ten však mířil o milimetry těsně vedle, velká škoda…V 81.minutě koncert slávistů pokračoval další líbivou kombinací s Bystroněm na konci, střela však byla sražena na roh, po jeho zahrání mířil Holéczy hlavou těsně vedle….V 86.minutě zkusil své štěstí z dalšího volného přímého kopu Motyčka, avšak míč do brány nenasměroval…V 89. minutě střídající Janík v náběhu brilantně našel neúnavného Tišlera, jeho skvělá hlavička se opět o milimetry mezi tyče nevešla, ale chuť si spravil v  poslední minutě zápasu, kdy jej brilantní kolmou přihrávkou oslovil Masnica a náš ostrostřelec tentokrát nezaváhal…4:0..  Naši kluci tak za nefotbalového počasí v okleštěné sestavě podali excelentní výkon, ekonomicky hospodařili se silami až do závěru utkání a soupeř při vší úctě mohl mluvit o obrovském štěstí, že si neodvezl dvojcifernou porážku (šancí na to bylo opravdu dostatek…), když sám prakticky nepřinutil našeho brankáře k ostrému zákroku…Skvělý výkon předvedli i rozhodčí, zápas odřídili bez jediné chyby…..

FC SLAVIA  –  SK Brušperk “B”   4:0 (2:0)

Statistika:

Michálkovická rezerva odehrála v neděli své utkání proti Řepištím na umělé trávě ve Vratimově a tato varianta se ve finále neukázala jako vůbec špatná, za prvé skoro celou hrací dobu lilo jako z konve a za druhé našim velmi dobře vyhovovaly daleko menší rozměry hřiště…..Vzájemné úvodní oťukávání provázely dva slávistické ofsajdy v nábězích, ale v 6.minutě již musel zasahovat Sliwka po velké šanci domácích, z následného protiútoku se neprosadil Řeháček…Ve 23.minutě se ocitl v čisté gólovce Krop, ale míč nasměroval do brankáře…Ve 25. minutě vyskočil na centrovaný míč z rohu nejvýše Homola, mířil však mimo tyče…Ve 27.minutě jsme zahrávali volný přímý kop, ale celá akce skončila útočným faulem Dominika Šormy…Ve 31.minutě naši perfektně vykombinovali příležitost pro Bohačíka a ten se v šanci nemýlil…0:1..Ve 42.minutě se v nadějném průniku ocitl Řeháček, jeho střela však skončila na domácím brankáři…Druhý poločas začal opět vcelku v naší režii, už v 50.minutě se ocitl v další ložence Řeháček, avšak zaváhal..Dočkal se o dvě minuty později, kdy pohlednou křižnou střelou upravil na 0:2...V 54.minutě pobavil všechny diváky Homola, když dvojitou “zidanovkou” si ze čtyř domácích hráčů udělal trénovací kužely, velmi pěkné…V 60.minutě si na centrovaný míč ze standartní situace naskočil Janírek, jeho pokusu hlavou chyběl malý kousek…V 63.minutě měl po centru na kopačce další gól opět Řeháček, ale míč netrefil vůbec ideálně…V 68.minutě podobně dopadl i střídající Kroščen…V 74.minutě měli na dosah kontaktní branku domácí, ale Sliwka hlavičku z několika metrů obdivuhodně skvěle zlikvidoval…V 78.minutě zahrával volný přímý kop Homola, střela byla sražena na roh, po jeho realizaci mířil Surmaj mimo zařízení…V 80.minutě opět Surmaj po samostatné akci nasměroval elegantním obstřelem míč o milimetry vedle, než by bylo záhodno….Gólově se mohl prosadit v 80.minutě ještě i Krosčen, ale po bránu ze šestnáctky přestřelil….Závěrem lze konstatovat, že “béčko” vyhrálo i  druhé soutěžní utkání naprosto zaslouženě, vynikajíci Sliwka neinkasoval již 180 minut branku, takže jen tak dále, to se musí líbit….

TJ Řepiště “B”  –  FC SLAVIA “B”  0:2 (0:1)

Statistika:

Přidej se k nám

Staňte se členem našeho fanclubu a neunikne Vám žádná novinka! Budete dostávat informace o zápasech, přestupech aj.