V sobotním střetnutí celků Slavie a Darkoviček se mělo definitivně rozhodnout o vítězi letošního ročníku MěP starších žáků…A již na první pohled bylo zřejmé, že vzhledem k fyzické převaze soupeře nečeká naše fotbalisty nic lehkého. Avšak úvod domácím vyšel nadmíru dobře, již ve 2.minutě skóroval ze standartní situace Adrian Ferenc…Nicméně Darkovičky se pomalu ale jistě začaly rozehřívat a jejich herní schopnosti nabíraly vrch nad našimi – hlavně v běžeckých soubojích jsme tahali za kratší konec provazu…Několik jejich ofenzivních pokusů stačili slávisté ještě odvrátit, ale v 11.minutě již neměli nárok…Hosté navíc zjistili, že brejkové náběhy by jim mohly přinést úspěch a začali tento systém praktikovat v následných chvílích ve velkém…Ale určitě se nedá říci, že by se naši jen bránili, avšak pohříchu své slušné příležitosti nevyužili…Soupeři naopak své loženky proměňovali prakticky neomylně a do konce poločasu si vypracovali rozhodující náskok…Ve druhé půli se michálkovičáci urputně snažili se zápasem něco ještě udělat, ale v zásadních momentech jim selhala buď rychlost nebo přesnost, naopak protivník přidal v 56.minutě poslední pojišťovací branku a bylo po utkání, které se tímto již jen dohrávalo….Víceméně lze brát účinkování našich nadějí v soutěži velmi pozitivně, v posledních dvou duelech určitě již nezaváhají a celkově druhé místo si již zajistili s velkým předstihem, což je velmi příjemné zjištění…

FC SLAVIA – FK Darkovičky  1:6 (1:5)

Dorostenci zajížděli v sobotu do Ludgeřovic s předsevzetím vyhrát aspoň poslední ze čtyř duelů s tímto soupeřem v návaznosti na skutečnost, že poslední střetnutí bylo obzvláště nešťastné….Domácí pochopitelně byli jiného názoru a výsledkem bylo utkání, ve kterém se docela slušně jiskřilo a rozhodčí musel situaci krotit žlutými kartami…O našem nečekaném ale zaslouženém úspěchu rozhodl už v první části hry Filip Hlaváč, naopak kaňkou zápasu se stalo těžké zranění Filipa Šnaura, který si zlomil ruku a do konce sezóny ( který bude ve znamení boje o celkově druhou příčku…) bude zjevně chybět….

TJ Ludgeřovice – FC SLAVIA  0:1 (0:1)

První mužstvo přivítalo na domácím trávníku soupeře z chvostu tabulky, čili po pravdě řečeno se nějaké velké komplikace nečekaly….A Pustkovec ( v jehož dresu nastoupil náš odchovanec Adam Put…) opravdu své aktivity směřoval hlavně do  defenzivy se snahou o možné rychlé brejkové výpady…Našim v úvodu tento systém dělal malinko potíže, avšak ty trvaly pouze do 17.minuty, kdy se parádně trefil David Valouch a zahájil tak devastační  červenobílou dvacetiminutovku…Slávisté si se soupeřem v podstatě dělali co chtěli, ten se na odpověď víceméně nezmohl a výsledkem bylo celkem šest branek v jeho síti….To už byli diváci velmi namlsaní a když Lukáš Masnica v úvodu druhé půle dokončil perfektním zakončením svůj hatrick, nikdo z přítomných  nepochyboval, že uvidí konečně dvojciferné vítězství…Ale jak se říká – člověk míní a fotbalový pánbůh mění….Domácí trenér po této brance pochopitelně  masivně vystřídal, aby i ostatní hráči kádru přispěli k výkonu svým dílem, avšak to se nestalo, naopak gólová mašina se zadřela a přestala fungovat…Slávisté paradoxně nepřestali hrát, útoky z pravé i levé strany ( kde operovali neúnavní Honza Bialek a Vojta Bystroň..) pokračovaly i nadále, ale finální přihrávky i zakončení se začaly propadat do mizerie…Navíc se přidaly nedorazy v rozehrávkách a soupeř tak vycítil svou šanci..Jeho první varování bravůrně zlikvidoval Miki Virec, ale zmatky v rozehrávce pokračovaly a následoval další brejk, z něhož již byli hosté úspěšní…A co více, po šesti minutách za asistence podobných zmatků v červenobílém provedení udeřili podruhé…Tento gól ještě více rozklížil naše ofenzivní snažení, které produkovalo jen další nepřesnosti a nekvality…Takže diváci se těšili na vyšší příděl zbytečně, Pustkovec dosáhl celkem přijatelného výsledku a prvnímu týmu bylo již podruhé za sebou dost razantně připomenuto, že fotbal se hraje na dva poločasy, nikoliv na jeden….Jako pozitivum lze konstatovat třígólové střelecké představení Lukáše Masnici a jen doufejme, že si nějaké “patrony” schoval i na sobotu, kdy v utkání jara přivítáme dá se říci již jistého soupeře skupiny “A” MěP Unii Hlubinu….

FC SLAVIA “A” – Sokol Pustkovec  7:2 (6:0)

“B” tým zajížděl v neděli do Řepišť ke svému “utkání jara”, ve kterém se mělo definitivně rozhodnou, komu zůstane v rukou pomyslný fotbalový “černý Petr” skupiny “B” MěP….A  již na první pohled bylo jasné, že tentokrát se proti našim fotbalistům postaví úplně jiný tým, než který se v Michálkovicích představil na podzim…A Slávisté nezačali vůbec dobře, nekvalitní rozehrávky působily potíže, navíc domácí okamžitě avizovali, že se budou spoléhat na brejkové úniky rychlých útočníků a hned v 8.minutě jim jeden takový vyšel…Následně jsme se ke slovu dostali i my, ale zakončení našich příležitostí nebylo vůbec přesné a když už byl gólman soupeře překonán, tak míč skončil na břevnu…Trest přišel ve 27.minutě po další naší mizerné rozehrávce, to se protihráči dostali do lehce nabytého přečíslení a pohodlně zvýšili své vedení…V této fázi se slávistům nedařilo lautr nic a domácí si vypracovali další dvě čisté příležitosti k navýšení skóre, ale razantně proti byl Dominik Sliwka, který obě loženky brilantně zlikvidoval a tím podržel naše naděje nad vodou….Do druhé půle došlo v našem celku k razantnímu vystřídání včetně gólmana a na hře to bylo okamžitě vidět, velký vliv měl hlavně nástup Tomáše Včelného, který si zahrál poprvé po obrovské zdravotní pauze…Náš posun vyvrcholil za několik minut , kdy se po pohledné kombinaci trefil rychlý Ladislav Surmaj…Ale za dvě minuty to bylo opět jinak po standartce domácích  a naší špatně postavené zdi…Ale Michálkovice to tentokrát nezabalily, tlak pokračoval a výsledkem bylo snížení na 3:2…V 57.minutě dokonce kapitán Tomáš Homola z penalty vyrovnal a opět bylo o co hrát….Nicméně toho si byli vědomi i domácí hráči, kteří v 76.minutě velmi laciným gólem posunuli ukazatel stavu ve svůj prospěch…Neúprosná bitva pokračovala a naši se dostali do několika příležitostí vyrovnat, ale ujala se až ta Homolova v 83.minutě ….To už se diváci pomalu těšili na penaltový rozstřel, nicméně fotbalový osud byl proti…Pokutový kop viděli, ale pouze jeden, kdy naši nestihli včas odvrátit zmatky před naší bránou a  faulovali zákrokem, který sice jako penaltový nevypadal, ale rozhodčí byl poměrně blízko a po menším zaváhání zapískal…Závěrečný michálkovický nápor včetně tříminutového nastavení byl drtivý, domácí byli uzamčení ve svém pokutovém území, míč se odrážel od tyče, koulel se po brankové čáře sem a tam, nakonec se odrazil na šestnáctku ke Kubovi Zbořilovi, který neúprosně napřáhl s cílem protrhnout síť a……poslal jej do Lískovce…..Říká se, že každý hraje to, co mu soupeř dovolí…Nedělní soupeři si toho navzájem dovolili moc a výsledkem bylo paradoxně zajímavě pohledné utkání, ve kterém domácí nebyli lepší ,ale pouze šťastnější….

TJ Řepiště – FC SLAVIA”B”  5:4 (2:0)

Přidej se k nám

Staňte se členem našeho fanclubu a neunikne Vám žádná novinka! Budete dostávat informace o zápasech, přestupech aj.