První hrací den 14.ročníku Memoriálu Ladislava Zajíce zahájilo michálkovické “béčko” duelem proti ostřílené Jiskře Hrušov…V úvodu zápasu soupeř zatlačil náš celek do defenzivy, herně uplatňoval svou zkušenost a slávisté měli velmi hodně práce s pokrýváním šancí hrušovských fotbalistů…Nicméně úvodní čtvrthodinku přežili a naopak sami začali vystrkovat drápky, výsledkem byla v 16.minutě skutečnost, že naše první pohledná kombinace, na jejímž konci byl Filip Hlaváč ,skončila brankou…1:0…Hra se následně vyrovnala, Jiskra již tak kombinačně nedominovala a domácí se čím dál více prosazovali, skřípalo pouze zakončení.. Ale ve 32.minutě přišel další skvostný okamžik v podání slávistů, to dostal míč proti noze aktivní Kuba Řeháček a ze dvaceti metrů zamířil nekompromisně do vikýře hrušovské branky…2:0…Tímto stavem skončil i poločas….Druhá půle nezačala vůbec dobře, soupeř využil standartní situace a následné nekomunikace našich zadáků s brankářem k brankové dorážce…2:1…Ale to už byli hosté na koni, domácí navíc odcházeli fyzicky, čili hra se začala obracet ve prospěch soupeře..V 55. a následně v 60.minutě byli naši tlakem přinuceni k chybám, které protihráči zkušeně potrestali…2:3…Tečku za gólovým přídělem udělala Jiskra v 72.minutě, kdy zdárně dokončila svou další pohlednou souhru…2:4..Naše “béčko” tak podlehlo fotbalovějšímu soupeři a v sobotu bude účinkovat v zápase o třetí místo…

FC SLAVIA “B” – Jiskra Hrušov  2:4 (2:0)

branky: Hlaváč,Řeháček

Sestava:  Sliwka- Bialek P.,Novosad,Šorma D., Homola,Filipčík,Rybnikář,Kašpárek,Sedlák,Syrek,Janírek,Krop,Šorma R.,Hlaváč, Řeháček, Dychus

Rozhodčí: Hermann – Sajdok, Langer

“Áčko” nastoupilo ke svému utkání s naprosto neznámým týmem -FC Heřmanice-Slezská založila “B” tým před touto sezónou- v poněkud zdevastované sestavě ( v týmu skončili Bialek, Janírek, Paprota a Pompa, zranění nedovolilo nastoupit Vrabcovi…), čili naskočit do zápasu museli dorostenci Wolf a Kašpárek…Ale fotbalově se na první pohled nic nezměnilo, naopak úvod se etabloval v herní smršť slávistů, kteří už v 7.minutě vedli 3:0 po dvou exkluzivních trefách Tišlera a penaltě Bystroně..Diváci se tak namlsaně domýšleli, že uvidí nějaké střelecké hody, ale opak byl pravdou…Michálkovice stále na hřišti vládly, ale s realizací tutovek to bylo velmi špatné – a že jich nebylo málo…Poločas tak skončil překvapivě pouze oněch 3:0…Do druhé půle vkročili michálkovičáci opět velmi dobře,už ve 42.minutě zvyšoval Bystroň na 4:0…A když v 50.minutě přidal Tišler pátou branku, vše se zdálo jasné….Slávisté ubrali plyn a toho heřmaničtí fotbalisté ihned využili, najednou si začali vypracovávat šance jako na běžícím pásu, avšak naši jen svou zkušeností a uměním brankáře tlaku odolávali…V 56.minutě ale jejich snaha vyšla naprázdno a Virec po pohledné kombinaci soupeře přece jen kapituloval…5:1…Heřmanické “béčko” ale pokračovalo ve hře vabank , domácí tak měli neustále plné ruce práce – a zápas se divákům líbil….Slávisté změnili taktiku, nechali soupeře hrát a sami vyráželi do rychlých brejků po kolmých přihrávkách…Tento styl se vyplatil a v 58.minutě se opět měnil stav, když zakončoval Masnica…6:1…Na konečných 7:1 zakončil dvě minuty před koncem opět střelecky namlsaný Bystroň…Výsledek je v návaznosti k soupeři možná trochu nespravedlivý, ale ve fotbale neustále rozhodují branky a těch dali heřmaničtí vzhledem k vytvořeným šancím přece jen poněkud málo….

FC SLAVIA “A” – FC Heřmanice Slezská “B” 7:1 (3:0)

Branky: Tišler 3,Bystroň 3, Masnica

Sestava: Virec – Holéczy,Slončík,Šleis,Motyčka,Valouch,Botoš,Masnica,Bystroň,Tišler,Wolf,Janík, Kašpárek

Rozhodčí: Sajdok . Hermann,Langer

V sobotním zápase o třetí místo si to rozdají michálkovické a heřmanické béčko, utkání, které začne v 15:00 hodin, tak bude generálkou na mistrovský mač, který se odehraje za týden opět na našem trávníku…

Ve finále si zahrají dle očekávání celky domácí SLAVIE a Jiskry Hrušov, zápas má výkop v 17:00 hodin

Přidej se k nám

Staňte se členem našeho fanclubu a neunikne Vám žádná novinka! Budete dostávat informace o zápasech, přestupech aj.