V sobotním deštivém počasí se vydala směsice všech michálkovických kategorií na miniturnaj (2x20minut) do Nových Sedlic u Opavy, kde místí FK Opabrum Nové Sedlice pořádali uvítací turnaj na počest založení klubu.

Účastníci turnaje:

• Sparta Sosnová
  • TJ Sokol Dobroslavice
  • TJ Niva Hladké Životice
  • FK Opabrum
  • FC Slavia Michálkovice

Naše kombinovaná sestava čítající 7 hráčů z “B” týmu, jednoho z “A” týmu, 5 dorostenců a jednoho žáka si nalosovala start hned v úvodním utkání proti Dobroslavicím.

Úkolu odkoučovat turnaj se zhostil asi nejpovolanější z naší skupiny – Dalibor “Bobek” Zádrapa. A hned na úvod překvapil svým rozhodnutím obsadit Honzu Filipčíka na post nejdůležitější a nejzodpovědnější a to na pozici golmana!

Úvod utkání byl poněkud roztržitý a hodně nepřesný to také díky velmi hustému dešti, který z hrací plochy udělal téměř souvislou vodní plochu a místy to vypadalo, že místo fotbalu si zahrajeme spíše vodní pólo. V 7. minutě přišel okamžik, který měl za následek nevídaný výkon po našeho golmana Honzu Filipčíka a v konečném součtu také výsledek našeho týmu, jehož byl velkým strůjcem. Na popud z lavičky vyběhl Honza Filipčík pro dlouhý nakopnutý balón, který bez větších problému uklidil do svého náručí … avšak asi 5 metrů za šestnáctkou. Na to konto si Honza Filipčík řekl, že přestane hrát rukama … pravda, zkusil vyrazit rukou ještě jeden míč z rohu, nicméně si pak stěžoval na bolesti v zápěstí. Po 15. minutách hry a 3 úspěšných zákrocích nohou Honzy Filipčíka, jsme se dostali do brejku, který po pěkné přihrávce do běhu od Ladislava Surmaje zužitkoval na výbornou Robert Kroščen – 1:0. Druhý poločas se odehrával v podobném stylu, kdy hra většinou končila na hranicích šestnáctky. Avšak opět 5 minut před koncem hrací doby, jsme udeřili v podobě brejku, kdy Martin Botoš skvělým pasem našel Jirku Kropa, který se přehnal přes půlku hřiště a nekompromisně zakončil kolem golmana k pravé tyči – 2:0.

Michálkovice – Dobroslavice 2:0 (1:0)

Druhé utkání jsme sehráli o postup do finále proti týmu TJ Niva Hladké Životice. Zde se již projevilo mladší uskupení našeho týmu, kdy měl soupeř povětšinu zápasu navrch. Avšak i přes věkový a zkušenostní nepoměr jsme se zodpovědně bránili tlaku soupeře. Zásluhou Honzy Filipčíka, který zneškodnil 2 brejky neskutečnými robinsonádami alá René Higuita a jeho škorpionův kop, jsme první poločas ubránili remízu 0:0. Druhý poločas jsme na soupeře vletěli jako uragán a hned ze startu druhé půle jsme opět z brejku otevřeli skóre, když se Robert Kroščen protáhl mezi 3urostlými chlapy v obraně a nekompromisně poslal míč za golmanovy záda – 1:0. 2 minuty před koncem pan rozhodčí odpískal faul 20 metru od naší brány. Přímý kop, který zahrával soupeř, bohužel pro nás Martin Botoš tečoval tak nešťastně, že míč zaplachtil až za záda Honzy Filipčíka, jenž na tuto hlavičku do šibenice neměl nárok. 1:1. V poslední minutě jsme si ještě vytvořili tlak který vyústil v přihrávku stopera na golmana, který v opojení smyslů chytl bezostyšně míč do rukou a měla se pískat takzvaná malá domů. Nicméně pan rozhodčí vehementně tvrdil, že nic neviděl. Zápas šel tedy do penalt, kde měl o trochu více štěstíčka soupeř a zápas tedy vyhrál 1:2 na penalty.

Michálkovice – Hladké Životice 1:2 (0:0)

V zápase o třetí místo jsme nastoupili proti týmu Sparta Sosnová. Hned ze startu jsme na soupeře vlétli jako uragan, což také neslo své ovoce a v 3. minutě otevřel skóre Jirka Krop opět po skvělé přihrávce zakončil úplně totožně jako v prvním případě levačkou kolem golmana k pravé tyči … Naprostá slast pro oči. V 7. minutě jsme si opět vytvořili tlak, který vyústil ve faul v pokutovém území, což znamenalo pouze jedno – penalta. A k té se postavil ten nejpovolanější, a to Honza Filipčík, který nám oba předchozí zápasy, ukazoval, co všechno se svými nohami dokáži. Delší rozběh, pohled do očí soupeřova golmanovi a následovala nechytatelná pumelice do středu brány – 2:0. Toto skóre vydrželo až do konce poločasu. V 7. minutě druhého poločasu Jirka Krop jako přes kopírák završil turnajový hattrick, kdy opět po kolmé přihrávce utekl po kraji a nechytatelně levou nohou obstřelil golmana k pravé tyči. Minutu před koncem se nejlépe ve skrumáži zorientoval na hranici penalty Petr Bialek, který upravil na konečných 4:0.

Michálkovice – Sosnová 4:0 (2:0)

Michálkovický tým se tedy umístil na krásném 3. místě se skóre 7:1. Nutno podotknout, že žádný ze soupeřů nedokázal překonat naši turnajovou hvězdu Honzu Filipčíka, kterého bych rád vyhlásil i hráčem zápasu :). Díky patří také dorostencům a jednomu odvážnému žákovi, děkuji.

Přidej se k nám

Staňte se členem našeho fanclubu a neunikne Vám žádná novinka! Budete dostávat informace o zápasech, přestupech aj.