Naši nejmenší fotbalisté se s podzimní částí sezóny rozloučili již ve středu v zápase proti nadstandartně talentovaným dětem třetiligového Hlučína a co se týče výsledku, karty proti v průměru o rok staršímu a herně daleko vyspělejšímu soupeři byly rozdány jasně, ale naše naděje opět zdobila nezměrná bojovnost a vůle hrát se stoprocentním nasazením až do závěrečného hvizdu bez ohledu na průběžný stav a konečný výsledek…A to jsou právě aspekty, které považujeme u této křišťálové kategorie za rozhodující, i když jsou nyní možná někteří rodiče skeptičtí, práce s těmito dětmi je běh na dlouhou trať a úspěchy se dostaví…Později – ale každopádně, na to můžete vzít jed…..

V neděli pak začínající adepti fotbalového řemesla prožili krásné sportovně poznávací odpoledne, které jim trenéři s rodiči připravili, program zahájila exkurze hasičů profesionální jednotky Českých drah, jmenovitě Jirky Jareckého, našeho bývalého ( a snad i budoucího…) hráče…Děti si vlastnoručně osahaly hasičskou Scanii i se vším vybavením, viděly v akci stříkačku i veškeré příslušné komponenty, za mě velmi zajímavá zkušenost….Ale pak již zvítězil fotbal a ke koukání bylo utkání “rodičovskopřípravkovských “mixů, které se hrálo dokonce se dvěma míči, takže duel byl tímto velmi náročný na postřeh a kondici…Velmi zajímavé střetnutí, výsledek samozřejmě nebyl důležitý, poněvadž zvítězili všichni a hlavně fotbal…Následně byla zahájena skvostná hostina se spoustou dobrot, které připravily pečlivé maminky, ale ještě před ní byla vyhodnocena podzimní část sezóny, dětem za přístup a výkony poděkoval trenér Lukáš Spisar a předseda FC Tomáš Homola, děti obdržely památeční medaile a dárkové taštičky se spoustou dobrot, došlo i na ocenění dvou “asistentů” -Jirky Remiše  +Tomáše Jareckého a také i hlavního kouče Lukáše Spisara, který obdržel cenu “nejlepší trenér”…Čili lze konstatovat, že odpoledne se náramně vydařilo, v pohodě bylo i počasí, co více si může fotbalový fanda přát…Na závěr přidám jen několik slov, respektive jedno moudro, tyto děti již plně začínají vnímat klubovou identitu, s úctou oblékají své nové “sešívané” dresy a určitě se budou řídit dvěma aspekty -být na klub hrdý, když se daří a být klubu věrný, když se nedaří… Tímto zůstane náš FC neodiskutovatelně nadále na mapě tradičních ostravských fotbalových stálic……

Starší žáci přivítali v posledním podzimním mači své vrstevníky ze Svinova, kteří hodně toužili oplatit našim porážku z prvního měření sil na domácím trávníku…Slávisté pochopitelně byli jednoznačně proti a už v 10.minutě Patrikem Vašutem deklarovali, že tak jednoduché to určitě nebude…1:0 ….Nicméně soupeři si problém nepřipustili, ve 30.minutě vyrovnali a gólem do šatny ve 35.minutě vývoj zápasu dokonce otočili …1:2…Ve druhém poločase již slávisté tahali za kratší konec provazu a inkasovali další dvě branky….Průběh sice ve 48.minutě zdramatizoval opět Patrik Vašut, ale naši teoretickou šanci na obrat hosté eliminovali v 53.minutě závěrečnou brankou a stanovili tak konečný stav….

FC SLAVIA  –  TJ Vitkovice-Svinov  2:5 (1:2)

Statistika:

V sobotu zavítalo na náš stadiónek “béčko” Vratimova s jasným cílem -nezaokrouhlit počet porážek na deset a trošičku se posunout tabulkou…I proto si přivezli v sestavě dva hráče prvního týmu hrajícího krajský přebor a jak se časem ukázalo, opravdu to byli rozdíloví playeři…Naši trenéři sestavu částečně konsolidovali, k dispozici již byli Slončík, Fedák i Volf, ale i tak museli vypomoci “béčkaři” Řeháček, Krop ,Surmaj a dorostenec Bořil….Úvod střetnutí vyšel slávistům parádně, hned ve 2.minutě kopali rohový kop a míč do sítě akrobatickým způsobem s mírnou tečí poslal do sítě Tišler…1:0…V 6.minutě si nádherně naběhl na kolmou přihrávku opět Tišler, ale míč skončil nad brankou, velká škoda…Naši měli otěže zápasu pevně v rukou a Vratimov do ničeho nepouštěli…V 16.minutě utekl znova po pravé straně aktivní Tišler, přesně posadil centrovaný míč na hlavu Masnicovi a bylo ještě veseleji…2:0…A úplně veselo mohlo být ve 21.minutě, kdyby parádní nůžky Motyčky skončily v bráně, nicméně nestalo se tak….Chleba se začal lámat ve 35. minutě, kdy při banální rozehrávce nešťastně uklouznul na vlhkém trávníku kapitán Slončík a nechtě tak namazal dvěma protivníkům , kteří si samozřejmě s Vircem snadno poradili…1:2…Ve 38.minutě bylo ještě hůře, hosté po zbytečném faulu kopali penaltu, ale Virec byl skvostným zásahem jednoznačně  proti…Ve 40.minutě náš gólman čaroval znovu, když lapil 150-procentní loženku hostů… Druhá půle začala čistou gólovkou střídajícího Fedáka, míč ale za zády gólmana hostí neskončil…A tak začali pod kotel přikládat soupeři, kteří slávisty dostali pod velký tlak…Ten vyústil mezi 48. a 50.minutou dvěma standartkami po našich faulech, z první šel míč naštěstí nad břevno, ale druhá už měla jiný level a své nesporné kvality opět dokazoval skvělý Mikuláš…V 72.minutě opět chyboval dnes nešťastný Slončík a soupeř šel ve třech na našeho gólmana….Nicméně co s nimi Miky provedl, to patří do říše fotbalové fantazie a hráči Vratimova ještě několik vteřin kývali nechápavě hlavama….Ale v 76.minutě přišel následný slávistický faul, tentokrát přímo na hranici šestnáctky…Míč si postavil střelec prvního gólu a zároveň posila z vratimovského “áčka” Tomáš Hrdý a jeho nevídaná nechytatelná bomba Mikimu doslova převrátila ruce…2:2…Naši už se pod enormním tlakem spoléhali pouze na nebezpečné brejky a jeden úplně tutový promarnil Filip Tišler v 83.minutě, v 87.minutě zaváhal v ložence Láďa Surmaj…V 90.minutě mohl ještě misky vah převrátit na naši stranu opět Filip Tišler, tentokrát mířil skvěle pod víko, ale pro změnu zase čaroval hostující brankář, nevídané….

V penaltové loterii se neopakoval scénář z minulého týdne a naši bohužel zaváhali…A opět se tak ukázalo, že není remíza jako remíza, minulý týden s Petřkovicemi jsme měli bez diskuse bod ztrátu, v sobotu naopak zisk bodu byl našim úspěchem…Hosté vsadili na dva rozdílové hráče, kteří výkonem strhli ostatní a navíc vstřelili oba góly, čili zjevně výsledek můžeme považovat za spravedlivý…A nakonec ještě jedna nepříjemná zpráva, účinkování v našem dresu pravděpodobně  tímto na 95 procent ukončil náš skvělý brankář, který se bude stěhovat do Velké Polomi a jeho absence bude ze všech možných stávajících komplikací asi ta největší….Ale jak se říká – uvídíme…

FC SLAVIA “A”  – FC Vratimov “B” 2:2 (2:1), penalty 3:5

Statistika:

“B” tým zavítal k poslednímu zápasu k odvetě na půdu sousedního Rychvaldu a očekával se tuhý boj o důležité body do tabulky městské soutěže. Naši borci do zápasu vlétli jako uragan a už po 15 minutách vedli díky gólům Filipa Tišlera a Vojty Bystroně 0:2. Domácí měli v úvodu zápasu možnost pokutového kopu, který však ani z dorážky nedokázali zužitkovat. Ve 30.minutě po naší hrubce dokázali domácí korigovat stav skóre na 1:2, kterým se zakončil také první poločas. V druhém poločase začali domácí více tlačit na pilu, nicméně veškerá jejich snaha končila na naší skvěle hrající obraně. Víceméně celý druhý poločas se hrál pouze ve středu pole. V 85. minutě se do brejku dostal Martin Volf, který pečetil naši výhru 1:3 a naši tak brali důležité 3 body.

TJ Slavoj Rychvald – Michálkovice “B” 1:3 (1:2)

Přidej se k nám

Staňte se členem našeho fanclubu a neunikne Vám žádná novinka! Budete dostávat informace o zápasech, přestupech aj.