V další katastrofické verzi sestavy nastoupilo “áčko” v sobotu proti megafavoritovi z Petřkovic, kromě dlouhodobě zraněných Botoše i Valoucha a distancovaného Volfa chyběli i Slončík, Bialek a Fedák, o nových “posilách” se nemá cenu již ani bavit, ty jak rychle začaly ,tak rychle skončily….Takže do brány se obětavě postavil nedoléčený Homola, brankář Virec putoval do pole a kádr vyztužili “béčkaři” Řeháček, Zbořil a Surmaj, na lavičku se pak pro případ nouze nejvyšší posadili nedoléčení Botoš s trenérem rezervy Románkem i dorostenec Pawlas a jediný “zdravý” Filipčík…-čili tenhle mix měl vzdorovat lídrovi soutěže v kompletním nadupaném složení…Ale zázraky se občas dějí a také se říká, že krize velkého rozměru stmelí tým takovým způsobem, že se pak jeden nestačí divit…A to platilo v tomto duelu dvojnásobně…Naši na favorita vlétli v nevídaném stylu a už v 4.minutě mohli jít do trháku, po rohu Šleise a následné hlavičce Tišlera čaroval nevídaně hostující gólman, další střela po následném rohu mířila těsně vedle…V 17.minutě nastala podobná situace, z brejku udeřil Janík – brankář zasáhl skvěle, a to i po dorážce Šleise, kterou eliminoval do rohu, z následné standartky opět kouzlil, když brilantně vychytal Holéczyho, oboustranně fantastická podívaná…Naše obrana pracovala precizně, stoperské duo Zbořil+Holéczy řídilo defenzivu skvěle a ta hostům prakticky nic kloudného nedovolovala…Ve 29.minutě mohl skórovat Masnica, nicméně jeho projektil mířil těsně vedle…Hosté se první šancí prezentovali až ve 32.minutě, ale zkušený Homola i s hendikepem reagoval na hlavičku z bezprostřední blízkosti  fantasticky…Ve 45.minutě se ale přece hosté prosadili, po slušné kombinaci se trefili přesnou hlavičkou k tyči…Už to vypadalo na nešťastný gól do šatny , rozhodčí však nastavoval  ,naši se tak ještě dostali k nadějné standartce, kterou parádně rozehrál Šleis a na zadní tyči našel zavírajícího Masnicu….Čili z nevýhody se tak stala výhoda, to už tak někdy chodí…1:1….Druhá půle se změnila ve velkou bitvu, což z naší strany moc pohledného fotbalu nepřineslo, ale díky velké obětavosti a dřině se k ničemu nedostávala ani Odra…V podstatě měla jen jednu šanci v 72.minutě, ale gólová střela byla našimi zadáky včas sražena…Slávisté mohli odpovědět v 82.minutě, ale míč z hlavy Holéczyho po standartní situaci mířil nad břevno…O osudu utkání mohl ještě v 90.minutě rozhodnout Masnica, ale neunesl tíhu okamžiku a pálil těsně vedle….V penaltové loterii měli naši pevnější nervy a k zisku bonusového bodu napomohl i jeden brilantní zákrok Homoly….Takže neskutečné se stalo skutkem a hosté ( kteří nás možná trochu podcenili…) podruhé v podzimní části tratili…Slávisté si naopak před posledním duelem zvedli sebevědomí a přes zimu bude času na konsolidaci týmu hodně, snad se dobrá věc podaří…

FC SLAVIA “A” -FC Odra Petřkovice  1:1 (1:1), penalty: 4:2

Statistika:

Naše rezerva v neděli odehrála proti “béčku” Řepišť další vyrovnané utkání, aspoň co se skóre týče….Avšak tentokrát již průběh střetnutí nepustila do penaltového rozstřelu, těsné vedení z první půle uhájila až do samotného závěru, o zisku třech bodů rozhodl v 31.minutě Krop….

FC SLAVIA “B”  –  TJ Řepiště “B”  1:0 (1:0)

Statistika:

Dorostenci se v neděli prezentovali na domácím trávníku dalším nepovedeným  představením, soupeř z Dolní Lhoty je jednoznačně přejel, naši výprask korigovali čestným gólem až v samotném závěru….

FC SLAVIA  –  Sokol Dolní Lhota  1:8 (0:3)

Statistika:

Starší žáci v sobotu zavítali do Šenova s cílem pokusit se odčinit debakl z prvního měření sil…Nicméně zůstalo jen u toho pokusu, hlavně ve vyrovnané první půli, ale ve druhém poločase již jednoznačný favorit exceloval a naše  vyprovodil opět celkem dvanácti góly, čímž je odsunul  tímto na 4.místo v tabulce…

SK Šenov  –  FC SLAVIA  12:0 (2:0)

Statistika:

Přidej se k nám

Staňte se členem našeho fanclubu a neunikne Vám žádná novinka! Budete dostávat informace o zápasech, přestupech aj.