V příštím týdnu se možná budou moci vrátit sportovci na svá hřiště! Vše nasvědčuje tomu, že s koncem nouzového stavu tj. 12.4. bychom mohli opět vyběhnout na fotbalové trávníky a opět se začít honit za tím naším kulatým nesmyslem. Byť jen v omezeném počtu do 20lidí a bez šaten, ale věřím, že to už je rozhodně přijatelná a akceptovatelná podmínka, kterou uvítají všechny sportovní kluby v celém spektru sportů.

Přeci jen pauza od 12. října, kdy jsme si naposledy kopli do balónu, je už poměrně dlouhá a všichni se těšíme, až budeme moci zase vyběhnout na pažit.

Přesné znění výkladu protipandemického zákona, který by měl od pondělí fungovat, je poněkud složitý a do pár vět to shrnul advokát ČUS: “V mimořádném opatření jsou povoleny spolkové akce do dvaceti lidí venku a do deseti lidí uvnitř. Pro spolkové akce, tedy i sportovní činnost, je možné využít i vlastní vnitřní sportoviště, která jsou jinak pro veřejnost uzavřena.

Na druhou stranu je třeba podotknout, že bychom měli stát nohama na zemi. V další zprávě mluvčí NSA sdělil, že probíhají komunikace s ministerstvem zdravotnictví a přesně řekl: “Komunikujeme s ministerstvem zdravotnictví a máme informace, že zřejmě dojde ke změnám, bohužel v neprospěch sportu

Necháme se tedy překvapit jak to vše dopadne, ale všichni doufáme, že se od pondělí budeme moci zase vídat na hřišti 🙂

Sportu zdar a fotbalu zvláště!

Přidej se k nám

Staňte se členem našeho fanclubu a neunikne Vám žádná novinka! Budete dostávat informace o zápasech, přestupech aj.