Naši žáci ve středu 7.10. zavítali k odloženému utkání do Záblatí na hřiště místního Slovanu…Tentokrát byli pro změnu k dispozici všichni důležití hráči, nicméně chyběl distancovaný kapitán Hlaváč…A jestliže minulý zápas se hrál systémem „vše na Hlaváče“, tentokrát se museli aktéři rychle učit systém “vše bez Hlaváče“…Trvalo to celkem cca 6 minut , kdy kluci malinko ve zmatcích finálně zjistili, že Filip se ani náhodou nezjeví, tak zodpovědnost vzal na své kopačky David Duda a pěknou střelou otevřel účet zápasu…0:1..Z vedení jsme se ale neradovali ani 60 vteřin, to se po pravé straně prodral do zakončení domácí útočník – jelikož oba stopeři si vybrali náhradní volno a gólman taktéž spinkal,  nebyl pro něj žádný problém pohodově vyrovnat…1:1..Tímto skončila branková ouvertura a kluci se pomaličku rozhodovali, jak dále…A rozhodli se tím nejlepším způsobem, jelikož nikdo se kapitánovi nevyrovná individuálními technickými schopnostmi, tak začali kombinovat všichni společně dohromady…Taktovky se ujal Filip Pastucha a míče začaly chodit mezi slávisty docela hezky, počaly se taktéž rojit šance, nicméně Sedlák ani Laštovička nebyli úspěšní…Úplně vše ale bez chyb nedopadlo, čili do příležitostí se začali dostávat i domácí, avšak to už po menším zaváhání při první brance začal „úřadovat“ obvyklým výkonem náš “Fanfán Kristián” , který několikrát soupeře vychytal brilantním způsobem tak, že se až divil,co nejde nedat…Ve 27.minutě se k míči dostal Filip Pastucha, lehce si jej navedl na střelu a z 16 metrů se trefil parádně…1:2…Tímto rezultátem skončila i první půle…Ve druhém poločase pokračoval vyrovnaný souboj nadále, šance byly k vidění na obou stranách, našim dokonce pomohla i dvakrát tyč, na druhé straně Sedlák netrefil bránu ze 3 metrů…Oba týmy se tak herně přetahovaly, vyrovnání na straně jedné nebo vstřelení pojišťovacího gólu na straně druhé se však nekonalo,i když obojí  viselo ve vzduchu…Nicméně v 60. minutě se na dostřel dostal opět David Duda ( syn to velmi známého fotbalisty Kunčiček Romana Dudy…), nijak se nerozpakoval, vypálil … a trefil pouze brankáře…Avšak tomu ke zděšení domácích propadl mokrý míč na kluzkém terénu  mezi nohama do sítě, obrovská smůla, ale…1:3…. Závěr už si naši zkušeně pohlídali a další dramatický průběh nepřipustili…Sluší se podotknout, že takovému vyrovnanému bojovnému zápasu by určitě spravedlivě  slušela remíza…Nicméně jak se říká, fotbal už je prostě takový…..

Slovan Záblatí – FC SLAVIA  1: 3 (1 : 2)

Přidej se k nám

Staňte se členem našeho fanclubu a neunikne Vám žádná novinka! Budete dostávat informace o zápasech, přestupech aj.