Sobotní  rozuzlení play-off zahájilo utkání o třetí místo, kdy se proti sobě postavily týmy Jiskry Hrušov a Slavoje Rychvald….V obrovském vedru jsme od úvodního hvizdu registrovali souboj dvou vyrovnaných soupeřů, ani jeden si nevydobyl postavení dominantního, čili akce střídala akci a zajímavé věci se děly v podstatě před oběma brankami…Jako první udeřila přímo do černého ve 26.minutě hrušovská Jiskra a jen tak mimochodem se trefil náš hráč, který je v tomto mančaftu na testech –Lukáš Vrabec….1:0…Avšak vyrovnaná hra pokračovala i nadále, takže skóre se nijak extra neměnilo….V závěru poločasu měli hrušovští obrovskou šanci zvýšit stav ve svůj prospěch, ale to by museli proměnit penaltu…Nicméně nedali – a to již třetí v turnaji !!!….Druhá půle začala zvýšenou aktivitou Slavoje, který ve 46.minutě ze skrumáže vyrovnal a za dvě minuty Miczka zápas dokonce otočil…1:2…Jiskra pochopila, že bude muset zvýšit úsilí, přidala na tempu a výsledkem byla vyrovnávací branka Mrázka v 54.minutě…2:2…Do konce zápasu jsme sice byli svědky několika akcí, které mohly zvrátit kolo úspěchu na tu či onu stranu, ale do sítě se míč již nedostal….Takže následoval penaltový rozstřel a v něm si Jiskra vypila kalich hořkosti pokutových kopů v turnaji do dna, když neproměnila ani jeden ze tří pokusů…., rychvaldští naopak ani jednou nezaváhali a obsadili tak konečné třetí místo v pořadí….

Jiskra Hrušov –  Slavoj Rychvald „B“ 2:2 ( 1:0), penalty 0:3

Rozhodčí: Langer –Kvak,Sajdok

Ve finále se našim fotbalistů postavili do cesty hráči Sokola Hrabůvky a vzhledem k pátečnímu výkonu soupeře se očekával urputný souboj…Naše ambice navíc srážela i velká absence z různých důvodů, takže michálkovické nic veselého nečekalo…Ale slávisté začali bez bázně a hany , výsledkem bylo rychlé vedení, když již ve 2.minutě otevřel účet duelu štírek Vojta Paprota…1:0….Ale hosté se nijak nerozpakovali a v 6.minutě vyrovnali svým kapitánem Pudichem…1:1…Naši se otřepali velmi rychle a ve 12.minutě byl na konci parádní kombinace Tomáš Janík…2:1…Za dalších 6 minut se po další neméně hezké akci ocitl v koncovce Filip Tišler a bylo 3:1…Z celkového pohledu to bylo vůči Hrabůvce velmi kruté,poněvadž nehrála vůbec špatně, ale zakončení skřípalo velmi znatelně ….Naši naopak byli při chuti, konkrétně veterán Tomáš Janík, který ve 29. a 35.minutě dokončil úspěšně svůj hattrick….5:1…O poločasové pauze probíhaly diskuse, kolik že pak ještě padne branek, nicméně nikoho z diváků ani nenapadlo, že prach byl pro tento ročník již vystřílen….Ne že by naši neměli šance, ale brankář soupeře se vypjal k obrovskému výkonu a pochytal slávistům neskutečné loženky….Stav 5:1 tak vydržel do závěrečného hvizdu a domácí tímto obhájili loňské prvenství, čili nezbývá nic než jen pogratulovat a těšit se na další podobně parádní výkony….Závěrem nutno ještě dodat, že Michálkovice byly úspěšné i v individuálních disciplínách, nejlepším střelcem turnaje se se třemi zářezy na pažbě stal nestárnoucí Tomáš Janík a nejlepším gólmanem pouze se třemi obdrženými góly náš benjamínek Richard Zima….

FC SLAVIA –  Sokol Hrabůvka 5:1 (5:1)

Sestava: Zima- Syrek,Janírek,Slončík,Botoš – Paprota,Valouch,Bystroň,Tišler,Šleis – Bialek ( Janík,Hudeček,Bohačík)

Branky: Janík 3, Paprota, Tišler

Rozhodčí: Sajdok – Langer,Kvak

Diváci : 180

Přidej se k nám

Staňte se členem našeho fanclubu a neunikne Vám žádná novinka! Budete dostávat informace o zápasech, přestupech aj.