V úvodním utkání prvního hracího dne na sebe narazily celky Hrabůvky a Jiskry Hrušov. A věru se ve velkém vedru bylo na co koukat…Zajímavý byl hlavně výkon Hrabůvky, poněvadž se dle trenérů jednalo o úplně první přípravné utkání z jejich strany, nicméně výkon na hřišti tomu vůbec nenasvědčoval….Jiskra sice převzala taktovku zápasu, vytvořila si určitý tlak, avšak její soupeř nevynechal ani jednu možnost k překvapivému brejku a větral hrušovskou defenzivu hlavně po levé straně…Jiskra ale přidala na otáčkách a začaly se objevovat tutové šance, nicméně Pecha, Mrůz ani Kurej a spol. neuspěli, dokonce zahodili i pokutový kop…A tak zákonitě přišel trest v posledních vteřinách prvního poločasu, kdy Hrabůvka stoprocentní loženkou nepohrdla – 1:0…Ale jak rychle vedení získala, tak stejně rychle o něj v úvodních vteřinách druhé půle přišla, Jiskra po pěkné kombinaci srovnala…1:1…A samozřejmě pokračovala v nastaveném trendu, objevily se další šance, ale jejich zužitkování se jevilo jako velký problém, dokonce bylo hrubě naloženo i s druhým pokutovým kopem, takže Hrabůvka se rozhodla vzít osud zápasu do svých rukou a brejkem několik minut před koncem definitivně přetáhla štěstí na svou stranu…2:1

Sokol Hrabůvka – Jiskra Hrušov  2:1 (1:0)

Rozhodčí: Sajdok –  Kvak,Langer

Ve druhém zápase si to rozdali domácí slávisté s rychvaldským “béčkem“..Samotnému mači předcházel slavnostní ceremoniál Memoriálu, kdy čestný výkop provedli svorně paní Dáša Zajícová – manželka naší legendy, dále pan Oldřich Václavík – Láďův bývalý dlouholetý spoluhráč v michálkovickém dresu a starosta ÚMOb Michálkovice ing. Martin Juroška – náš velký příznivec.Utkání samotné začalo takovým “ťukecem“, kdy se soupeři navzájem sondovali, ale první razantní krok udělali domácí, kdy v 7.minutě Martin Botoš takovou nenápadnou utajenou střelou přesně k tyči otevřel skóre…1:0…Netrvalo ani tři minuty a stav se znovu měnil, po pěkné kombinaci se prosadil Vojta Paprota…2:0…Slávisté se usadili do pohody, nicméně Slavoj je velmi rychle z letargie zvedl,když zvýšil otáčky a začal se tlačit před naši bránu….Ve 26.minutě David Blejchař ( kterého známe z dřívějšího angažmá v našem dresu…) zakroutil perfektně míč z rohového kopu do branky, kde jej Jan Pešl neomylně hlavou poslal do sítě …2:1…Branka naštěstí měla pro červenobílé „buďíčkovský efekt“, ti opět převzali iniciativu a výsledkem byl třetí gól po parádní souhře ve 39.minutě, skóroval Vojta Bystroň…Ve druhém poločase to vypadalo, jakoby Slavoji došel dech, dost velký časový úsek se nemohl dostat ani za polovinu, naši soupeři nedovolili v podstatě nic, naopak svou střeleckou pohotovost a gólovou orientaci předvedl poprvé v michálkovickém dresu Vlasta Hudeček…4:1….Nicméně opět podobně jako v první půli michálkovičtí stáhli nohu z plynu a dovolili soupeři restartovat svou hru, výsledkem byla druhá branka Jana Pešla v zápase, která ale již znamenala pouze korekci na konečných 4:2….

FC SLAVIA – Slavoj Rychvald 4:2 (3:1)

Sestavy:

Zima- Pitra,Syrek,Adamuščin,Janírek,Holéczy,Slončík,Bialek,Bystroň,Paprota,Tišler – Šleis,Botoš,Janík,Valouch,Hudeček

Žebrák – Vzatek,Kvíčala,Byrtus,Golčík,Blejchař,Plánička,Pešl,

Gajda,Stankuš,Sokolovský – Kiša,Drobík,Macura,Rutar,Kalivoda,Valigura,Severa

Branky: Botoš,Paprota,Bystroň,Hudeček – Pešl 2

Rozhodčí: Kvak – Sajdok,Langer

Diváci : 180

Takže o třetí místo si to v sobotu v 15:00 rozdají Jiskra Hrušov se Slavojem Rychvald, od 17:00 začne finále turnaje mezi domácími a Hrabůvkou…

Přidej se k nám

Staňte se členem našeho fanclubu a neunikne Vám žádná novinka! Budete dostávat informace o zápasech, přestupech aj.