Naše první mužstvo v neděli nemělo vůbec jednoduchou úlohu, když nastoupilo proti domácím Markvartovicím…Tento velmi ambiciózní tým prošpikovaný „ baníkovskopetřkovickým materiálem“ s průměrem 26 let předcházela pověst nadstandardního seskupení s jediným cílem , kterým je postup…Takže zápas začal velmi opatrně, „Ajax“ rozvážně z uctivé vzdálenosti kombinovali, slávisté se nenechali vyprovokovat, čili byla to taková hra nervů…Ale v 7.minutě se již domácí odhodlali k útoku, naši si chtěli pomoci malou domů, ale ta se vůbec nepovedla a z prázdné brány musel po šikovném lobu vykopávat obětavě Botoš…O minutu později protivník opět slušně zakombinoval, nicméně zakončení se nepovedlo….Michálkovičtí fotbalisté jakoby nehráli ve své kůži, respekt ze soupeře byl až neadekvátně obrovský, možná to chtělo jen trochu odvahy zatlačit…Ve 14.minutě si domácí vypracovali první gólovku, ale Zima si poradil skvěle…V 16.minutě se slávisté kombinačně osmělili , do náběhu se dral Bystroň, avšak využil  ofsajdové pozice..Ve 21.minutě hlavičkoval po rohovém kopu opět aktivní Bystroň, nicméně chyběly centimetry,škoda…Hostitelé kontrovali ve 30.minutě, jejich akce ale byla bezpečně odvrácena…Ve 32.minutě nastala menší mela, když Tišler „zajel“ do  gólmana ( spíše nešikovným uklouznutím na mokrém trávníku než úmyslem…) a po zásluze viděl žlutou kartu…Domácí učinili ještě jeden útočný pokus ve 41.minutě, nicméně Zima reagoval opět výborně…Takže stav 0:0 po první půli „Ajaxové“ ještě nezažili a do druhé vstoupili s jasnými úmysly – zlomit náš tuhý odpor – a to se povedlo hned ve 48.minutě…Hráči v červenobílých dresech rozjeli ukázkovou kombinaci, ve které nám aktivním pohybem bez míče neumožnili nijak reagovat a poprvé skórovali…1:0…Tenhle moment našim podrazil nohy a začaly se objevovat první velké chyby, 2 x ztratili míč v rozehrávce a obrana se potila…V 61.minutě se slávisté odhodlali k protiútoku, ale zakončení bylo zcela nepřesné…Zvýšení aktivity nastalo střídáním Šleise, který si na levé straně počínal vcelku odvážně a právě po jeho akci střílel v 62.minutě Motyčka těsně nad…V 65.minutě se dral do koncovky Adamuščin,ale opět chyběly centimetry….A tento moment se ukázal zlomový, pravá strana se navíc nedokázala domluvit, kdo že pak co bude hrát , tím pádem vznikal neustále  luxusní prostor, kterým zkušení domácí vůbec nepohrdli a postupně z něj nastříleli ještě další tři branky během 14 minut… Našim naopak  již nevycházelo vůbec nic, ztráceli se špatnými přihrávkami v rozehrávkách, nebyli schopni poslat míč na nabíhajícího hráče za obranu, takže tyto náběhy stály hodně sil a byly vlastně zbytečné, prostě nevyprodukovali nic, čím by domácí aspoň chvilkově dostali pod trvalý tlak…Velký favorit naopak ukázal( i fantasticky velké návštěvě z Michálkovic…), jaké jsou jeho schopnosti a pokud se něco radikálního nestane, postup pro něj by neměl být až tak nereálnou vizí….

Sokol Markvartovice – FC SLAVIA  4:0 (0:0)

Přidej se k nám

Staňte se členem našeho fanclubu a neunikne Vám žádná novinka! Budete dostávat informace o zápasech, přestupech aj.