Naši žáci po nucené pauze, kdy se nehrálo z důvodu nezpůsobilého terénu v Záblatí, přivítali na svém trávníku další top tým soutěže – Gascontrol Havířov..A trenéři navíc museli velmi improvizovat v tvorbě sestavy, protože chyběla spousta těch nejstarších a nejzkušenějších ( Bury,Sedlák, Michalczyk, aj.) –na rozdíl od soupeře, který dorazil v plné síle i s početným diváckým doprovodem…Čili naše hra byla postavena na umění Filipa Hlaváče a Šnaura, sekundovat měli Filip Pastucha a Laštovička, ostatní měli dodat „drajv“ snahou a nasazením…A hned v první minutě se “zadařilo”, naši rozjeli pěknou kombinaci, na jejímž konci operoval F.Hlaváč, ale v rozhodujícím okamžiku byl faulován…Nicméně nařízenou penaltu proměnil zkušeně..1:0…Následně se hra vyrovnala, avšak v 7.minutě jsme vyrobili obrovskou hrubku, kdy náš hráč prakticky přesně nahrál soupeři do gólovky…1:1…V 11.minutě Filip Hlaváč vypálil snad z 30 metrů a trefil jen tyč, obrovská škoda…Hosté trestali vzápětí, to náš kapitán fauloval za žlutou kartu v pokutovém území a s penaltou neměl Havířov problém…1:2…V posledních pěti minutách prvního poločasu jsme vyprodukovali výpadek, který soupeř tvrdě (ale pohledně…) potrestal hned dvakrát….1:4…Druhá půle začala střelou “kontrolórů“  do našeho břevna…Ve 41. minutě nastal zlomový okamžik zápasu, to se v náběhu tělo na tělo požďuchoval náš kapitán se zadákem havířovských,navzájem se v souboji okopávali, najednou zazněla píšťalka a náš Hlaváč se po druhé žluté pakoval z hřiště….Velmi zajímavé rozhodnutí…Tímto momentem jsme přišli o jedinou údernou sílu – navíc schopnou operovat po celé ploše (ke všemu ještě odstoupil zraněný Laštovička..) a zápas se tak změnil v souboj Gascontrolu s naším gólmanem Mirgou…Ten sice obdržel 7 branek , ale nejméně dalším devíti skvělými až fantastickými zákroky zabránil, v úžas uváděl i hostující diváky…Naše nejmenší naděje na zvrat bez opor přes veškerou snahu neměly a tak se zrodil výsledek 1:11…Ten by zjevně nenastal, kdyby nebyl náš kapitán přísně vyloučen…Soupeř byl vzhledem k našim velkým absencím určitě lepší a fotbalovější, ale Hlaváč na hřišti by s jistotou debakl nedopustil…Nicméně fotbal už je někdy takový…

FC SLAVIA  –  Gascontrol Havířov 1:11 (1:4)

Přidej se k nám

Staňte se členem našeho fanclubu a neunikne Vám žádná novinka! Budete dostávat informace o zápasech, přestupech aj.