Na hřišti v Dolní Lhotě se dnes utkali dva smutní nepostupující z minulé sezóny, čili v očekávání byl takříkajíc fotbal jako řemen…Nicméně oba týmy prošly personálními demolicemi, tak to s tou kvalitou nebylo až tak horké…
Vzájemné oťukávání skončilo v 7.minutě, když centr Šleise z levé straně překvapivě zamířil do vikýře domácí brány, gólman ale úspěšně intervenoval, z následného protiútoku zasáhl jako poslední instance skvěle Valouch..V 13.minutě vybojoval po špatné rozehrávce míč Masnica, pohotově vystřelil, brankáři vypadl míč z rukou a vznikl obrovský závar, ze které jsme vytěžili dva rohové kopy, avšak z nich už nic…Aktivní Masnica se prezentoval i v 16.minutě, když projektil z jeho kopačky zamířil těsně vedle…V 18.minutě vyrobili nekvalitu v rozehrávce naši, ale domácí brejk vyřešili doslova katastrofálně…Ono v této fázi duelu byla přesná rozehrávka pro soupeřící týmy doslova neřešitelný problém, tolik oboustranných kiksů se jen tak hned nevidí…Tlak domácích poněkud zesílil, ale jejich nepřesnosti přetrvávaly…A to až tak, že následně do jedné zasáhl aktivně Botoš, zmocnil se míče a nekompromisně zavěsil…0:1..Ve 25. minutě se podobná situace opakovala, nicméně Bystroň již tak úspěšný nebyl…Ale ve 31.minutě další domácí zmatky po odebrání míče už trestal Fedák, který míč doslova přetlačil přes brankáře mezi tyče…0:2..Ve 34.minutě se sokolové dostali k zajímavé střele, Sliwka ji bravůrně vyrazil, nicméně naši zadáci jen koukali, jak tentýž střelec pohodově doráží…1:2…Doslova sprcha nastala ve 39.minutě, to paradoxně  jeden z našich nejlepších hráčů Valouch vyrobil doslova sebevražednou přihrávku přímo na kopačky domácího útočníka a ten nabídkou ani náhodou nepohrdnul…2:2…Téměř okamžitě mohl ukazatelem pohnout Šleis, jeho dělovka však byla sražena na roh…Ten zahrával Valouch a jeho nabídku Tišler poslal do lapačů… Druhý poločas začal chaosem před naší bránou, ale střela z něj skončila naštěstí vedle…V 54. minutě ale byla k vidění naše parádní kombinace na jeden dotek ( dnes jediná…), na jejímž konci úřadoval Fedák, nicméně zakončení bylo zoufalé, míč delegoval do brankáře, velká škoda…V 57.minutě dnes aktivní Šleis opět centroval tak povedeně, že míč přistál několik milimetrů od víka domácí branky, další škoda…V 62.minutě se odraženého míče zmocnil Valouch ,ale jeho bomba skončila těsně nad břevnem…V 70.minutě se ke slovu dostali opět domácí, kdy centr ze standartky skončil hlavičkou těsně nad zařízením Sliwky..V 72.minutě slávisté vymysleli další šílenost a domácí šli do brejku tři na samotného Botoše, ale ten jim tuto akci chladnokrevně zničil…O minutu později se soupeři prokombinovali ke střele, ta skončila neslavně v lapačích…V 74.minutě se v čisté šanci ocitl Bystroň, potřebné však bylo ukončeno neadresným pokusem nad břevno…V této fázi hry měli naši na pohled více ze hry, avšak pouze na pohled, efekt z toho nebyl žádný…V 87.minutě vyzkoušel pozornost brankáře hostitelů Masnica, ten jeho pokus bezpečně lapil…A tak nakonec platilo staré otřepané, že fotbal nemá logiku, hraje se do poslední vteřiny a když nevíš, co s míčem, tak dej gól..Již v nastavení naši neodvrátili míč potřebně do bezpečí, domácí se dostali do posledního útoku a když už byl míč vedoucí hráč skoro mimo střelecký úhel, tak vypálil – a trefil se “angličanem” přímo do víka Sliwkovy brány…3:2…Čili již očekávané ( a možná zasloužené…) penalty za remízu se nekonaly a domácí brankou v posledních vteřinách nastavení zvítězili…Jak již bylo řečeno, pro diváky to nebyla žádná hitparáda, nepřesností, kiksů  a zmatků bylo k vidění oboustranně zoufale hodně.. Nicméně domácí publikum určitě přivítalo aspoň šťastný zisk tří bodů….

Sokol Dolní Lhota – FC SLAVIA  3:2 ( 2:2)

Statistika:

Béčko nastoupilo v domácím utkání proti Lhotce. Začátek utkání se vyvíjel skvěle, naši měli více ze hry a úvodní tlak dokázal přetavit v 6. minutě v gól ze standartní situace Tomáš Janírek, kdy po centru Tomáše Včelného skvěle uklidil balón hlavou k tyči – 1:0. Zbytek poločasu se odehrával především ve středu hřiště. Zhruba ve 30. minutě začali hosté využívat své velmi rychle krajní záložníky a vesměs veškeré jejich akce byly jako přes kopírák – dlouhý nakopnutý balón za obranu s čímž měli naši zadáci obrovský problém a tak tak ubránili poločasový výsledek 1:0. V druhém poločase jakoby na hřiště přišlo béčko, ale s herním stylem a kvalitou tak rok nazpět. Od 50. minuty jakoby všem došly síly, kluci nestíhali běhat, nebyli schopni si nahrát a zdálo se, že hostujících je rázem místo 11 spíše tak 22 … mezi 50. a 65. minutou dostali naši 5 branek … netřeba dalších komentářů. Nutno podotknout, že se našim v čele ze zkušenou obranou zápas absolutně nepovedl, až na světlou vyjímku Kubu Zbořila, který jakožto zaskakující gólman předvedl několik skvělých zákroků, díky kterým skončil zápas nakonec “pouze” 1:6

Michálkovice “B” – Lhotka 1:6 (1:0)

Přidej se k nám

Staňte se členem našeho fanclubu a neunikne Vám žádná novinka! Budete dostávat informace o zápasech, přestupech aj.