Starší žáci přivítali v zahajovacím střetnutí sezóny v rámci městského přeboru své vrstevníky ze Slovanu Ostrava…Oba týmy působily po fyzické a věkové stránce stejným dojmem, nicméně od úvodního hvizdu se začala projevovat větší herní vyspělost malých slávistů.. Rychle převzali otěže fotbalového dění na hřišti do svých rukou a s rostoucím tlakem přišly i první vyložené šance…Avšak tímto nastal ten nepotřebný kámen úrazu, kluci začali adresovat své projektily všude možně, jen ne do sítě…Míč skončil třikrát na brankové konstrukci a šestkrát mimo ni nebo u brankáře hostů, takže kdyby první půle skončila rozdílem devíti branek, nikdo se nemohl divit…Ale na kdyby se nehraje, čili poločas rezultoval výsledkem 0:0….Druhý díl duelu začal podobně, hned z první akce skončil míč opět na břevně, nicméně kluci akci dohráli zodpovědně a kapitán Patrik Vašut otevřel skóre…1:0…Převaha domácích pokračovala, hoši se snažili, avšak loženky končily jako v prvním poločase – tj. nepřesně…Ale v 57.minutě již udeřilo do černého a Patrik Vašut  po pěkné samostatné akci podruhé nezaváhal…2:0…Zápas nadále probíhal víceméně na polovině Slovanu, domácí gólman se zjevně nudil, náznaky průniků hostů slávisté spolehlivě eliminovali a nepouštěli jejich realizaci do zakončení…Naopak v 63.minutě dokonal domácí kapitán po pohledné kombinaci čistý hatrick a bylo vymalováno…3:0…Domácím příznivcům se úvodní duel za pěkného počasí musel líbit, michálkovičáci se prezentovali slušným týmovým výkonem, jen škoda neproměněných příležitostí , větší brankový efekt by se určitě hodil….Ale tři body jsou tři body a to se počítá…

FC SLAVIA  –  Slovan Ostrava  3:0 ( 0:0 )

Statistika:

Přidej se k nám

Staňte se členem našeho fanclubu a neunikne Vám žádná novinka! Budete dostávat informace o zápasech, přestupech aj.