Ani ne 14 hodin od konce velkých oslav našeho klubu, které jsme si náležitě užili, muselo první mužstvo nastoupit k mistrovskému utkání, důvody tohoto rozhodnutí už vlastně ani nestojí soudným lidem za komentář….Takže po peripetiích, kdy vlastně ani nebylo v čem hrát (oslavy „spotřebovaly“ 6 sad dresů…), ztratily se formuláře o potvrzení bezinfekčnosti (a musely se velmi operativně tisknout jiné…) první tým naskákal v dorostenecké sadě s dlouhými rukávy přímo do aut a odjel v rámci improvizace přímo do Hrušova k utkání…A na spálenotravnatoškvárovém povrchu se pustil do boje s odpočatou a připravenou Jiskrou…Avšak kupodivu nezačal vůbec špatně, soupeři nedovoloval nic zásadního, snažil se hrát jednoduše v návaznosti na úsporu energie ( na tomto povrchu se víceméně nic jiného hrát nedá…)…A v 7.minutě dokonce štírek Tišler potrestal obrovskou chybu domácího gólmana…0:1…A od toho momentu začaly mírně řečeno zajímavá rozhodnutí sudího, kdy se několikrát nepískaly údery loktem směrem k našim hráčům, naopak férové souboje byly posuzovány jako naše fauly (?!?!?), což slávisty mírně rozhodilo a v 18.minutě domácí po brejku vyrovnali na 1:1…Ale už po minutě mohl hlavou vrátit výhodu vedení na naši stranu kapitán Janírek, chyběly pouze centimetry…Ve 32.minutě se blýsknul fantastickým zákrokem náš benjamínek v brance a zhatil tak 1000% šanci domácích…Ve 39.minutě zahrával „Didi“ Valouch standartku ,míč posadil přesně na hlavu Holéczyho a ten se nemýlil….Nicméně se zjevně v nějakém krátkodobém pominutí smyslů mýlil asistent sudího, který jako jediný ze všech přítomných viděl ofsajd ?!?!?! (ani domácí hráči nijak neprotestovali…)…Ale fotbalový pánbůh byl asi doma a na zápas koukal, takže za tři minuty nastala naprosto identická situace se stejnými aktéry i koncem a tentokrát se nijaký pseudoofsajd nekonal….1:2…Od tohoto momentu se zklidnili i sudí a již se nadále neprezentovali podivuhodnými rozhodnutími – již tak náročnému fotbalu to jen prospělo…Druhá půle začala mírnou převahou našich,Motyčka v 8.minutě pálil z šestnáctky těsně vedle…Za 5 minut se zářně předvedl Jarek Holéczy proti brejku 3 na jednoho a brilantně soupeřům odebral míč- jedna velká paráda….Následně poprvé a naposled chyboval skvěle hrající Botoš, nicméně domácí mířili pánubohu do obýváku…Avšak poslední slova v této větě měli naši, Šleis v brejku seřídil mířidla o milimetry vedle, následně byl při samostatném nájezdu Tišler minimálně možná v ofsajdu a následně již v 6- minutovém nastavení jej v další tutovce nepodržel terén…Jeho následný brejk,který se v závěru zrodil, již rozhodčí dohrát nenechal a zápas ukončil….Čili na Jiskře jsme v hektickém stavu po hektickém výkonu hekticky po více než deseti letech v mistrovském zápase vyhráli…..

Jiskra Hrušov – FC SLAVIA  1:2 ( 1:2)

Přidej se k nám

Staňte se členem našeho fanclubu a neunikne Vám žádná novinka! Budete dostávat informace o zápasech, přestupech aj.