Naše žákovské družstvo předvedlo ve své premiéře v karvinském okresním přeboru neuvěřitelný husarský kousek….K prvnímu utkání odjelo pouze sedm statečných ( dodávka SDH byla pochopitelně odvolána, když nejméně dalších pět hráčů základní sestavy nedorazilo a zájem neměli ani rodiče – no comment…) a čekala na ně kompletní sestava SK Dětmarovice….Ale již několikrát v historii platilo, že fotbal nemá logiku….Malí slávisté museli hrát na obrovském hřišti (daleko větším, než je naše…) velmi účelně, byli nuceni šetřit síly a uvažovat o dva kroky dopředu, aby jim vydržely….Avšak maníci v červenobílých dresech předvedli, jak že pak se hraje srdíčkem, dřeli proti neustálé přesile dvou hráčů bez možnosti střídání do úmoru, někdy pomohlo i potřebné štěstíčko…A tohle martirium přineslo úspěch, když F.Hlaváč nečekanou střelou překvapil v 22.minutě domácího gólmana …0:1..Domácí se pochopitelně tlačili do vyrovnání a toho se dočkali ve 33.minutě po maličkém zaváhání našich hrdinů…1:1…Druhá půle začala obrovským tlakem domácích, kteří zahrávali i pokutový kop za ruku Pepina Sedláka, ale ani ten jim nepomohl…Malí michálkovičáci účelně drobili hru, brnkali hostitelům na nervy a tahle taktika přinesla obrovský úspěch, když se pět minut před koncem Filip Hlaváč vůbec nerozpakoval a bombou z 18 metrů zápas neuvěřitelně rozhodl…1:2…Takže kdo neviděl, neuvěří a hlavně má smůlu, tohle jsou ty okamžiky , pro které se fotbal hraje a na které se chodí ….Tedy aspoň by se mělo, co říkáte, rodičové….

SK Dětmarovice  – FC SLAVIA 1:2 ( 1:1)

Přidej se k nám

Staňte se členem našeho fanclubu a neunikne Vám žádná novinka! Budete dostávat informace o zápasech, přestupech aj.