V sobotu zavítal na naše hřiště “B” tým Slavoje Rychvald, který minulý týden docela potrápil lídra z Hlubiny, čili se  celkem čekalo zajímavé derby…Naši fotbalisté nastoupili až na Bialka opět kompletní (kupodivu i přes realitu svátků…) a do zápasu vlétli podobně jako v Petřkovicích impozantně, už ve 3.minutě po závaru v rychvaldském pokutovém území předvedl docela pohlednou kulišárnu Filip Tišler, který z nemožného úhlu přes tři soupeře biliárově propasíroval míč do branky…1:0…Ve 13.minutě napsal svůj brankový příběh skvělým způsobem stoper Jarda Holéczy, který si celou akci z vlastní půlky rozjel, v pohybu si narazil míč, opět jej převzal a nekompromisní bombou pod víko zvýšil…2:0..Následně se hra trošku opticky vyrovnala, Slavoj začal nepříjemně docela vysoko presovat, čímž slávistům nemálo komplikoval tvůrčí iniciativu, nicméně do nějaké jasné příležitosti se nedostal…To Michálkovice si další příležitosti posléze vypracovaly, kromě jiných se ve třech  ocitnul na podzim elitní snajpr Lukáš Masnica, avšak jen deklaroval, že jej střelecké štěstí docela opustilo, na svou první branku si bude muset počkat nejméně do úterka – to přivítáme na svém trávníku v odloženém utkání Jiskru Hrušov…Ve druhé půli Rychvald svůj vysoký presing ještě umocnil a naši podobně jako minulý týden najednou nevěděli, co na soupeře vůbec hrát…Tato menší krize trvala naštěstí jen do 56.minuty, kdy na konci naší povedené kombinace zavíral víceméně do prázdné Lukáš Spisar…3:0…Za čtyři minuty se fotbalově skvěle prezentoval opět  Filip Tišler, který po mňamkové individuální akci zvyšoval již na 4:0…Další příležitosti následovaly (Bystroň, Tišler), ale gólově zúročeny nebyly…V 67.minutě snad poprvé v michálkovickém dresu vyrobil parádní kiks gólman Miki Virec, kdy v banální rozehrávce chyboval, namazal soupeři přímo na nohu a ten nabídkou nepohrdnul…4:1…Slávisté ale tento moment v pohodě přešli a dále hráli svůj celkem pohledný fotbal, ale příležitosti se vůbec nedařilo realizovat v branky….Až v 80.minutě při naší další výborné souhře zadáci hostů faulovali v pokutovém území, na penaltu se postavil Vojtěch Bystroň a s přehledem ji proměnil…5:1…Za rozhodnutého stavu se utkání pochopitelně už jen dohrávalo….Takže šance na postup stále žije, jak již bylo řečeno, v úterý naše snažení prověří v odloženém střetnutí hrušovská Jiskra….

FC SLAVIA “A”  –  Slavoj Rychvald “B”  5:1 ( 2:0 )Statistika:

“B” tým ve stejnou dobu odcestoval na hřiště největšího favorita a lídra skupiny “B” Velké Polomi ve zdecimované sestavě ( zranění, nemoci, jiné absence…), ta sice čítala 14 hráčů, ale tři z nich byli dorostenci ( Hlaváč,Bořil,Wolf) , dva úplně noví  bez jakékoliv zkušenosti se soutěžním utkání ( Němec,Mec) a přímo po zranění vůbec nerozehraný Lukáš Syrek…Ale jak praví staré přísloví – zajíci se počítají až po honu….Naši odvážlivci se semkli s pevným odhodláním do té míry, aby zamezili podobně devastačnímu průběhu jako na podzim doma….Domácí se sice v 5.minutě rychle ujali vedení gólem, který silně zaváněl ofsajdem, nicméně VAR v okresním přeboru neasistuje, postavení mimo hru se nepískalo, takže platil stav 1:0…Následně ale po notnou dobu favorita do ničeho nepouštěli, ten se sice úporně snažil, ale Michálkovice ještě úporněji bránily…Až ve 37.minutě nešťastně uklouznul gólman Sliwka a  hostitelům se podařilo zvýšit…2:0…Avšak do konce poločasu to bylo z jejich strany vše, naši nic dalšího nepovolili …A jen fotbalový pánbůh ví, jak by se utkání vyvíjelo, kdyby hned v úvodu druhé půle snížil Jirka Krop, nicméně v nadějné pozici mířil o pár centimetrů vedle, velká škoda…To už ale našim rapidně ubývaly síly a i přes jejich nezměrnou bojovnost přebírali iniciativu domácí borci….Avšak žádný šílený debakl se nekonal, Polom postupně nastřílela ještě pět branek, ale to bylo vše, Michálkovice v obrovské snaze zamezily dvojcifernému debaklu a uhrály nadmíru přijatelný fotbalový výsledek…Naši kluci si navíc vypracovali i nějaké příležitosti, nicméně v jejich realizaci už nám štěstí nepřálo…Ale celkově zápas absolvovali se vztyčenou hlavou a bez ostudy, což je jedině dobře….

TJ Velká Polom  –  FC SLAVIA “B”  7:0 (2:0)Statistika:

Naši starší žáci v sobotu přivítaly tradičního soupeře v této sezóně – Lokomotivu Ostrava, která se namlsala docela vysokou výhrou v minulém kole nad Starou Bělou a chtěla uspět i v Michálkovicích…Náš celek se podařilo po výprasku v Darkovičkách celkem reaktivovat – přišli noví kluci a rozum naštěstí dostali Pastucha s Laštovičkou, kteří učinili dobré rozhodnutí a vrátili se do týmu….Na hře to bylo velmi znát a “Lokotka” musela velmi rychle slevit ze svých plánů, po první půli totiž prohrávala už o pět branek….Ve druhém poločase michálkovický velikonoční “šmigrust” pokračoval dalšími osmi gólovými zásahy po pěkných kombinacích….Čili nezbývá, než si přát, ať se kluci realizují fotbalově pořád stejně, trenér Jéňa Filipčík určitě již pracuje na tom, jak tým ještě posílit, dobrá věc se musí podařit….

FC SLAVIA  –  Lokomotiva Ostrava   13:0 (5:0)Statistika:

Dorost měl tento víkend volno….

Přidej se k nám

Staňte se členem našeho fanclubu a neunikne Vám žádná novinka! Budete dostávat informace o zápasech, přestupech aj.