Naši nejmenší fotbalisté dnes dohrávali odložené utkání proti vrstevníkům z Ludgeřovic a již na první pohled bylo zřejmé, že dnes se žádné střelecké “hody” konat nebudou, oba týmy si svou věkovou i fyzickou skladbou byly velmi podobné, slávistům navíc chyběli čtyři nemocní hráči, čili se spíše jevila možnost úporné fotbalové bitvy, ve které  rozhodnou maličkosti…A tak se i nakonec stalo…Zápas samotný začal oboustranně svižně, naši byli o poznání fotbalovější, avšak první šance měli paradoxně hosté , dvě zlikvidoval brilantně strážce svatyně Kristian Mirga, třetí skončila ofsajdem….A jak to obyčejně ve fotbale chodí, do černého udeřilo na opačné straně…Naši kluci rozjeli v 8.minutě výtečnou kombinaci, na jejímž konci vyplul Filip Pastucha a s přehledem rozvlnil síť…1:0 …Následovaly další pohledné souhry, ale pohříchu snad 6x po sobě skončily naším ofsajdem, velká škoda…Čili v 16.minutě opět zafungoval fotbalový zákon, paragraf “nedáš – dostaneš” , Lukáš Laštovička podcenil na stoperu kolmou přihrávku, když ji fotbalově chtěl uhrát, nicméně souboj prohrál a hostující Peňáz perfektně přeloboval pozdě vyběhnuvšího brankáře Mirgu…1:1…Zápas dále pokračoval solidním tempem, naši se jevili opět o fous jako aktivnější tým, nicméně dalších nějakých šancí potažmo branek jsme se už nedočkali….Ve druhé půli již tempo duelu opadlo, vše podstatné se odehrávalo v prostoru mezi “šestnáctkami” bez jakýchkoliv výrazných příležitostí na obou stranách, čili celkem vyrovnané utkání směřovalo mílovými kroky do svého finálního rozuzlení ve formě pokutových kopů po hubené remíze…Avšak na fotbale je krásné to ,že je svým způsobem nevyzpytatelný do poslední vteřiny hrací doby …A to nastalo právě dnes, zkušený rozhodčí Popovský nastavil nějakou minutku za herní prodlevy, v němž byli slávisté nedovoleným způsobem zastaveni cca 20 metrů od branky…Jako exekutor volného přímého kopu se postavil k míči Mirek Nesnadný a nevídanou bombou “pod víko” rozhodl o skutečnosti, že dnes se body na žádný pád dělit nebudou….2:1….Takže série malých slávistů bez porážky pokračuje, což je jedině dobře, o motivaci do dalších kol se tak obávat nemusíme….

FC SLAVIA  –  TJ Ludgeřovice  2:1 (1:1)

Přidej se k nám

Staňte se členem našeho fanclubu a neunikne Vám žádná novinka! Budete dostávat informace o zápasech, přestupech aj.