Plných třistašedesát minut , tak dlouho již naši fotbalisté “A” týmu nepoznali, jak chutná hořký pocit při tahání míče ze své vlastní sítě – a to při skóre 17:0 ….To je bilance, jakou již anály michálkovického fotbalu hodně dlouho nepamatují….Dnešní utkání na azylovém hřišti Sokola Hrabůvky ( areál Vista ) nemělo papírově být nic, co by mohlo naše hráče nějak vážně rozhodit, ale to by nesměly existovat vynucené i nevynucené absence –  nastoupit nemohli z různých důvodů Valouch, Bystroň, Spisar, Kavan a Drobiš , čili podvědomě se vkrádala otázka , zda tento hendikep nenaruší spanilou jízdu prvního týmu…Ale naštěstí nic z těchto spekulací se v praxi nepotvrdilo a slávisté se ihned chopili taktovky průběhu utkání, i když s určitými nesnázemi – malé hřiště, umělá tráva a “míče” nespecifikované kvality…Svým technickým pojetím si přes veškeré komplikace vynutili okamžitou převahu a klid již v 7.minutě na jejich kopačky implementoval gólem ostrostřelec z minulého zápasu Filip Tišler …0:1…Následně nastal festival neproměněných příležitostí Michálkovic, domácí gólman se ale překonával…Úplnou pohodu přinesl druhý gól z kopačky Davida Trnčíka ve 24.minutě ( 0:2 ) a cca 15 našich fanoušků očekávalo další ” kousky” v síti domácí Hrabůvky , nicméně jak již bylo řečeno, domácí brankář se rozhodl, že debaklu zabrání stůj co stůj za každou cenu –  a to se mu neskutečně dařilo, čímž naše snajpry přiváděl do stavu ” tropického šílenství”…Naopak sami mohli inkasovat, nicméně míči z kopačky domácího hráče v cestě do sítě zabránila tyč….Ale v závěru se vše v dobré obrátilo, v 83.minutě podtrhnul účet klání již tradiční střelec této sezóny Lukáš Masnica ( spolu s Filipem Tišlerem okupují shodně se sedmi zásahy druhé – třetí místo tabulky střelců soutěže…) …0:3 …Čili spanilá jízda našeho “áčka” pokračuje i nadále, v podstatě reálně není třeba střílet neustále cca 10 branek ( i když by to nebylo vůbec kontraproduktivní…), my příznivci si samozřejmě přejeme, ať se tak děje (samozřejmě bez obdržené branky nejlépe…)co nejdéle a v co nejlepší HD kvalitě….

Sokol Hrabůvka  –  FC SLAVIA  “A”   0:3 (0:2)

Michálkovické “béčko” nastoupilo v domácím utkání s tabulkově hratelným soupeřem z Vřesiny a ještě před úvodním hvizdem bylo patrné, že by naši fotbalisté rádi navázali na utkání z Václavovic, kde nepředvedli vůbec špatný výkon a v tomto zápase by rádi urvali tři body. Bohužel tato idea se rozplynula ihned po úvodním hvizdu. Fotbalistům chyběla jakákoli idea co do mezihry, spousta chyb v rozehrávce a plno nepřesností vedlo k tomu, že po 25minutách bylo skóre 0:4 a bylo téměř rozhodnuto. V druhém poločase se naši fotbalisté dali trochu dokupy a začali více presovat, zpřesnili přihrávku a také mezihru, což vyústilo v několik šancí. Jednu z těchto pohledných akcí zakončil chladnokrevně Karel Bohačík a zdálo se, že by naše “béčko” mohlo snad i nepříznivý stav utkání zvrátit. Bohužel však další 3 spálené tutovky z kopaček našich fotbalistů vedly k poklesu fotbalové morálky čehož soupeř využil a během 5minut nasázel domácím další 3 branky a utnul tak naděje na jakýkoli zvrat v utkání.

FC SLAVIA “B” – FC Vřesina “B” 1:7 (0:4)

Naši dorostenci odehráli nejhorší zápas v historii michálkovického dorostu vůbec. Debakl 1:27 schytali od namakaných borců z Poruby. Nutno podotknout, že se sešli všemožné i nemožné nemoci a marodka dorostu tento víkend činila absenci 12fotbalistů a do utkání s Porubou nastoupilo pouze 6 “přeživších” dorostenců doplněných o 6 statečných žáčků (z toho jeden na střídání), kteří již měli jeden zápas v nohách. I přes takovýto náklep a fotbalovou převahu jakou měl soupeř, se chlapci snažili hrát “fotbal” a nevzdávali se. Pár pohledných kombinací, přihrávek a dokonce náznaky šancí, které nakonec vyústili ke konci utkání v penaltu pro náš tým, kterou chladnokrevně proměnil Filip Hlaváč, byla z mého pohledu odměnou za převedenou hru a hlavně snahu našich hráčů. Zní to možná jako klišé, nicméně kádr Poruby je složený z borců jejichž kvality dosahují minimálně krajské úrovně. Je třeba si držet pozitivní myšlení a právě z takovýchto zápasů si odnést co nejvíc.

FC SLAVIA “dorost” – 1.FC Poruba 1:27 (0:13)

Po posledním víkendovém zápase proti Lokomotivě, kde si naši chlapci zastříleli, přivítali na domácí půdě hráče ze Staré Bělé. Plán byl od začátku jasný a to nepřipustit komplikace vzhledem k absenci brankáře Kristiana Mirgy, jehož místo obsadil Lukáš Laštovička, který sice nějaké zkušenosti s chytáním už má, ale přeci jen to není “jeho” post. Začátek utkání byl z naší strany trochu rozpačitý, kdy naši čekali co soupeř předvede, což nebyl úplně ideální taktický krok, který po závaru před našim gólmanem vyústil v 5.minutě v první branku zápasu. Naštěstí se naši velmi rychle vzpamatovali a od 10. minuty nepustili soupeře prakticky k míči. Začali hrát pohledný a poměrně vyspělý fotbal a to hlavně v přechodu do útočných akcí. Hned třikrát toho naši borci využili a během 5minut otočili skóre prvního poločasu na 3:1. V druhém poločase se rozjel brankostroj a naši nasázeli ještě dalších 10 branek a nedali soupeři vůbec žádnou šanci.

FC Slavia “st. žáci” – FK Stará Bělá 13:1 (3:1)

Zanechat komentář

Přidej se k nám

Staňte se členem našeho fanclubu a neunikne Vám žádná novinka! Budete dostávat informace o zápasech, přestupech aj.