Sobotní utkání prvního týmu vůbec nepatřilo ani náhodou mezi ty pohledné duely, kdy se vše daří a klape…Naši fotbalisté zjevně ještě pod dojmem markvartovické nakládačky působili takovým neslaným nemastným dojmem a aby toho nebylo málo, tak i soupeř z Hlubiny údajně prošel personálním zemětřesením, čili po několika okamžicích bylo jasné, že budeme svědky spíše těžké fotbalové bitvy než nějaké pohodové podívané…Ale právě taková utkání bývají ta nejsložitější…Slávisté se snažili ujmout iniciativy, nicméně pevně ji uchopit se nedařilo, spousta přihrávek nenašla adresáta nebo byla směrována na toho nepravého abonenta,“hlubiňáci“ se zase několikrát ocitli v ofsajdu a jejich konání tak bylo nedobrovolně přerušeno…Ani standartky ve formě rohových kopů nepřinášely úspěch, Šleis je sice zahrával velmi dobře, ale v pětce se nenašel nikdo, kdo by je zužitkoval…Podobně končily i náběhy z křídel, kdy se Adamuščinovi nebo Bystroňovi nedařilo dát kvalitní míč „pod sebe“…V 11.minutě ale klapla kombinace na jeden dotek a do samostatného náběhu se dostal aktivní Quitt, obešel i brankáře,ale míč opřel o tyč…Za několik minut po centru z pravé strany zavíral na zadní tyči Bystroň, nicméně ze dvou metrů poslal míč vedle, bohužel…Následně stejně skončily i další dvě šance…Hlubina se kromě náznaků do ničeho pořádného (kromě jedné zajímavé střely do břevna…), čím by vystrašila Zimu, nedostala a tak to vypadalo , že první půle skončí bez branek…Avšak chyba lávky, naši v poslední minutě při rozehrávce ve středu pole ztratili trestuhodně míč , hosté se dostali do přečíslení 6 na 4, naše defenziva následně příšerně zazmatkovala a protivník po pěkné souhře trestal…0:1…Druhý poločas zahájili naši po určitém přeskupení evidentním tlakem, ale náš problém se neustále  jmenoval koncovka, nepomohla ani spousta rohových kopů…Až v 58.minutě si perfektně naběhl na centr Tišlera z levé strany agilní Botoš a nevídaně prudkou hlavičkou cca  z jedenácti metrů poslal míč do šibenice…1:1…Michálkovická snaha pokračovala i nadále, to už soupeři i docházely pomalu síly, ale zlomit zápas se stále nedařilo, kvalitní zakončení bylo tentokrát naší největší noční můrou…Avšak v 81.minutě přišlo konečně rozuzlení tohoto velmi složitého duelu…Slávisté se natlačili do pokutového území, vytvořili závar a když už se zdálo, že opět nic nevymyslíme, tak střídající veterán Janík v nouzi dloubnul do míče prachobyčejně bodlem – a rozhodl zápas…2:1…Fotbaloví fajnšmekři tentokrát  paběrkovali, celé střetnutí byla jedna obrovská bitva se spoustou nekvalit i bolesti ( povídat by o tom mohl stoper Holéczy i jeho soupeř po vzdušném souboji– na jedné straně boule jako hrom a na druhé tržná rána…), ale právě vítězství v takovém „špílu“, kdy se nedaří a je potřeba to zlomit, náramně posiluje a zvedá sebevědomí….Takže uvidíme příští víkend v Šenově….

FC SLAVIA – Unie Hlubina „B“ 2:1 (0:1)

Přidej se k nám

Staňte se členem našeho fanclubu a neunikne Vám žádná novinka! Budete dostávat informace o zápasech, přestupech aj.