V sobotu naši nejmenší fotbalisté přivítali na domácím hřišti svého zatím jediného přemožitele ( i když jen na pokutové kopy…) z Darkoviček a velmi prahli po odvetě za nevyvedené prodloužení z prvního klání…Tým hostů svými výsledky a postavením na špici tabulky naznačoval, že se vůbec nebude jednat o nějaký snadný oříšek, čili všeobecně bylo očekáváno vyrovnané, kvalitní a bojovné utkání prvního s druhým…Ale soupeř si do Michálkovic přivezl jednu potíž, když jim několik nejstarších hráčů přebral jejich dorost, takže sestava nebyla údajně identická s tou z úvodního měření sil….Nicméně dle zápisu naši neměli být nějak hekticky ve výhodě, fyzicky i ročníkově celky vypadaly podobně, ale počtem bylo hostů o tři méně, to je pravda….Avšak mladí slávisté od úvodního hvizdu převrátili veškeré prognózy i dohady vzhůru nohama a pustili se do protivníků nevídaným kvapíkovým tempem, které se jen tak nevidí….Bylo na nich vidět, že trenéři velmi zásadně zapracovali na kondiční přípravě, naši kluci tak disponovali “nevyčerpatelným” rezervoárem sil a na běhavém herním projevu to bylo znát , soupeři si museli připadat jako na kolotoči….Michálkovičáci neustále chtěli hrát, skvěle se pohybovali a působili kreativním dojmem hladového vlka…Takže cca ve 20.minutě byl stav už 5:0 a na konci poločasu neuvěřitelných 11:0, Darkovičky do diskuse neměly ale vůbec nic….Druhá půle pokračovala v obdobném rytmu a hosté mohli jen velmi děkovat svému gólmanovi, který je víceméně svými mnoha zákroky zachránil od porážky o dvacet a výše branek…Ale i tak malí slávisté zastavili ukazatel skóre na patnáctce, což představovalo velmi brilantní představení…Tímto skvělým výkonem odsunuli svého soka z čela tabulky a usadili se na něj sami , což je velmi pozitivní zjištění….Za zmínku určitě stojí skutečnost, že střelecky se blýsknul pěti brankami Patrik Vašut , “pouze” hatriky jej doplnili Mirek Nesnadný a Pepík Duda…Takže co dodat ? Pokud takové výkony budou pokračovat, máme se jako příznivci na co těšit a to je jedině dobře….
FC SLAVIA  –  FK Darkovičky  15:0 (11:0)
Statistika:

“B” tým přivítal ve slunečném sobotním odpoledni “béčko” Brušperka, čili soupeře, se kterým historicky nemáme žádné herní zkušenosti…A naši znovu čelili abnormální absenci spojené s dalšími velkými zásahy do sestavy, což vůbec nevěštilo nic dobrého v návaznosti na reálnou sehranost “mančaftu”….Prognózy se potvrdily záhy , naši velmi chybovali, i jednoduchá přihrávka či rozehrávka byl v podstatě neřešitelný problém, a tak již v páté minutě jsme hostům doslova “vyrobili ” první branku, kterou se ujali vedení…Slávistické kombinační zmatky však nadále pokračovaly , čili hosté se v 10.minutě nenechali pobízet a v pohodě trestali další kiks naší souhry…0:2…V 18.minutě zahrávali brušperští rohový kop z levé strany a centr našel úplně volného hráče soupeře, který si v klídku hlavičkoval, aniž byl někým v zelenočerném navázán…0:3 . Následně Michálkovice opticky hru vyrovnali a z rohového kopu podobně hlavičkoval Bohačík, avšak hostující gólman byl na správném místě ve správný čas….Těsně před koncem poločasu nastala obdobná situace jako při třetím gólu, soupeři opět zahrávali roh z levé strany a tentokrát stál jejich hráč úplně osamocen na přední tyči, kde se vůbec nemusel namáhat výskokem na míč nebo podstoupit nějaký souboj, pouze nastavil hlavu a jemným trknutím míče překonal nešťastného Sliwku počtvrté…0:4…Ve druhé půli hosté pouze v pohodě kontrolovali dění na hřišti a jen čekali na naše chyby…A samozřejmě se dočkali, pak již následovala  jen přesná kolmá přihrávka do běhu na rychlé hroťáky, kterým naši zadáci nestačili…To vše bylo k vidění v 50. a 75.minutě….0:6 …V naší sestavě dostal podobně jako v minulém zápase určitý prostor dorostenec Filip Hlaváč, který se vůbec na hřišti neztratil, znamenal reálné oživení hry a navíc se trenérům (i  několika divákům…) za důvěru odvděčil v 85.minutě nádherným gólem , kdy z dobrých 30 metrů vymetl šibenici hostujícího brankáře, nádherný moment, určitě bude jeho trefa  aspirovat na gól podzimu michálkovických týmů..1:6…..Nicméně v 89.minutě Brušperk po dalším zaváhání v rozehrávce upravil na konečných 1:7…Čili tentokrát výkon na bodový zisk nestačil, snad příště bude lépe….
FC SLAVIA “B”  – SK Brušperk “B”  1:7 (0:4)
Statistika:

Nedělní odpoledne v krásném areálu Unie Hlubiny mělo dojít k oslavě fotbalu v celé její kráse, souboj prvního celku tabulky s druhým, které dělilo jen několik branek ve skóre, sliboval na skvěle upravené hrací ploše a za parádního počasí velká očekávání i litý boj o brejkové body…Naši  tentokrát v rámci “A” týmu nastoupili skoro kompletní, z pracovních důvodů chyběl jen Bialek, avšak určité zdravotní problémy měli Paprota,Tišler a po zranění se vracející Bystroň…Úvod zápasu začal z naší strany jako obyčejně, naši velmi dobře kombinovali a hned se tlačili do zakončení, nic nenasvědčovalo, že by se utkání mělo vyvíjet jinak…Navíc když domácí na jednu slávistickou souhru ve 4.minutě vůbec nestíhali, faulovali v pokutovém území a celkem pochopitelně se kopala penalta…Míč si postavil jindy obávaný a spolehlivý exekutor Lukáš Masnica, nicméně tentokrát se vše vyvíjelo trochu jinak…Exekuci předcházel krátký nerozhodný rozběh a ukončila ji lehká špatně umístěná střela, bohužel…Následná dorážka skončila faulem na brankáře….Za další 3 minuty měl na kopačce loženku Filip Tišler, nicméně selhal a za několik minut stál David Trnčík při převzetí míče v ofsajdu….Tímto momentem ale začalo michálkovické martirium, jako mávnutím kouzelným proutkem přestali naši hrát, úplně zmizel jejich elasticky lehký pohyb a jakákoliv možnost kreativní souhry založené na nápaditosti a překvapivých kombinačních variantách …Systém se rozsypal jako domeček z karet, nikdo se neujal dirigentské taktovky s cílem jej aktivovat a k vidění tak byla pouze holomajzna v podobě nakopávaných míčů na Lukáše Masnicu, kterého ale hlídal chlap cca o 15 čísel vyšší, což eliminovalo jakoukoliv šanci na úspěch…Naopak Hlubina, i když také nehrála “bohviečo”, začal praktikovat “náš” fotbal a slávisté se začali dostávat do nechtěných trablů , které řešili víceméně živelně a se štěstím ….Navíc se na hřišti začalo zbytečně jiskřit, což oboustranně žádný přínos pochopitelně nepřineslo, ale po 4 žlutých kartách se borci částečně  uklidnili… Zásadní moment nastal ve 42.minutě , kdy došlo z naší strany k hloupé chybě při odvracení míče, následnému zmatku v našem malém čtverci a úplně pitomému gólu ve Vircově síti…1:0…Gólem do šatny tak vyvrcholilo naše trápení…Do druhé půle připravili trenéři masivní střídání hned tří hráčů ( i když na střídání jich bylo tentokrát určitě více…), ale výsledný efekt se rovnal nule, tragédie v přímém přenosu pokračovala…Hlubina navíc jakoby začala hrát udržovací fotbal, zdržovalo se, polehávalo se, naši reagovali samozřejmě podrážděně, čili se opět značně jiskřilo a pro diváka pohledný fotbal se vytratil neznámo kam…Korunu všemu nasadila 77.minuta, kdy po trměvrmě v našem pokutovém území se míč odrazil od tyče naší branky , spadl na temeno hlavy již odcházejícího domácího hráče a skončil v naší brance – groteska i hrůza v jednom….2:0..Naši přeskupili poslední zbytky sil i morálky a začali hrát vabank, ztratit již nebylo co….Domácí naopak zdržovali, jak se dalo i nedalo a tím brnkali slávistům na nervy, kteří je rozsévali na trávníku za pochodu ve velkém…V 85.minutě ale jedna kombinace přece jen vyšla a důrazný Motyčka vykřesal jiskřičku naděje…2:1…Tlak Slavie pokračoval, Hlubina se zoufale bránila, ale zdržovalo se, vzduchem lítaly nepublikovatelné výrazy, kvalita mizela v návaznosti na emocích, moc se chtělo, ale prostě to nešlo, rozuzlení nepřinesly ani tři nastavené minuty….Takže toto utkání ani náhodou nekopírovat mač prvního s druhým v “B” skupině, kde více jak 500 diváků vidělo perfektní duel, kvalita tentokrát zmizela neznámo kde, cca 120 diváků vidělo pouze nepěknou řežbu, góly také nic moc a oba týmy měly navíc velké štěstí, že nedohrály v devíti….Takže platí obligátní – zapomeňte a příště snad bude lépe….
Unie Hlubina “B”  –  FC SLAVIA “A”  2:1 (1:0)
Statistika:

Zanechat komentář

Přidej se k nám

Staňte se členem našeho fanclubu a neunikne Vám žádná novinka! Budete dostávat informace o zápasech, přestupech aj.