Naši nejmenší fotbalisté zavítali v sobotu na hřiště klubu, který pro velký fotbal nastartoval kariéru reprezentanta  Vladimíra Coufala – TJ Ludgeřovice…S tímto soupeřem se v rámci MěP starších žáků utkali nedávno na domácím trávníku a zápas to byl nadmíru velmi vyrovnaný, úspěch na svou stranu v podstatě překlopili utěšenou střelou Mirka Nesnadného v nastavení…Proto i v tomto duelu se očekávalo vyrovnané střetnutí a litý boj, domácí se totiž určitě chtěli revanžovat…Slávisté ale začali výtečně ,již ve 4.minutě se brankou Pepíka Dudy ujali vedení a i v absencemi okleštěné sestavě (na utkání zamířilo pouze 12 hráčů…) si připravili dobrý základ pro eventuální bodový zisk …Avšak následně pokračovala neúprosná bitva bez jakékoliv přidané hodnoty v podobě zásahu do černého na obou stranách, poločas tak skončil těsným vedením žáků Michálkovic 0:1…Ve druhé půli převzali od počátku aktivitu na své kopačky domácí borci a odměnou jim byla vyrovnávací branka Dominika Tchuře ve 40.minutě …1:1…Přetahovaná o bodíky pokračovala až do 66.minuty, to se opět trefil hrdina prvního zápasu Mirek Nesnadný a za tři minuty na to pečetil naše vítězství Áda Ferenc…1:3…Naši tak neprohráli i v dalším utkání a zatím ztrácí v tabulce soutěže pouhý bodík na lídra z Darkoviček, což je velmi potěšitelné zjištění…Jen tak dále…
TJ Ludgeřovice  –  FC SLAVIA “st. žáci”  1:3 ( 0:1 )


Statistika: https://souteze.fotbal.cz/zapasy/zapas/d874ab87-c353-4447-b53f-52044f5e8e19

Naši dorostenci nastoupili k druhému zápasu proti Lokomotivě Ostrava a bylo nad slunce jasné, že se nebude opakovat stejná blamáž jako tomu bylo při posledním střetnutí, kdy naši borci rozstříleli lokotku jednoznačně 3:13. Nicméně od tohoto zápasu podávali chlapci z lokotky úplně jiné výkony a sbírali body, potažmo “fotbalové” výsledky jako na běžícím páse. Zápas začal opatrně z obou stran a v prvních 15minutách se odehrával v podstatě pouze od šestnáctky po šestnáctku a k vidění nebylo nic extra. Avšak v 18. minutě domácí poprvé udeřili kdy po vydařené akci nekompromisně skóroval Petr Bialek – 1:0. Hosté po obrovských zmatcích v obraně domácích borců využili situaci a v 23. minutě srovnali na 1:1. Stejně trestal ve 30. minutě nás Mario Červeňák, který svou bojovností a zarputilostí vybojoval míč v obraně soupeře a chladnokrevně obešel brankáře hostí a skóroval do prázdné brány. Bohužel ještě před koncem poločasu jsme inkasovali opět po velké hrubce gól do šatny na 2:2. Trenéři měli svým svěřencům rozhodně co říct, protože výkon který podali v první půli nebyl ani zdaleka ideální. Do druhého poločasu nastoupili naši borci s vidinou lepší mezihry a také vstřelenou rychlou brankou, který by dala klid na kopačky domácích, jenže opak se stal pravdou a během 4 minut jsme dostali 2 góly opět po našich neskutečných hrubkách. od 60. minuty udělali trenéři pár změn a jinak klidný Homola na střídačce musel jít slyšet až konečné v michálkovicích. Evidentně to neslo své ovoce, protože i přes pěkně studenou sprchu v podobě dvou rychlých inkasovaných branek a nepříznivého stavu 2:4 se velmi rychle vzpamatovali a začali hrát hru, kterou jim trenéři naordinovali a nutno podotknout, že chlapci hráli jako z partesu … vyloženě by se dalo říct, že kluci si zahráli s lokotkou bago, kdy jim dalších 20 minut nepůjčili balón a nekompromisní mezihrou na 2 doteky si za 6 minut hrací doby vytvořili 5 gólových šanci, z nichž hned 3 využili a otočili tak skóre zápasu ve svůj prospěch – 5:4. Posledních 5 minut zápasu už bylo vidět, že kluci toho mají plné kopačky a lokotka ještě zkusila s výsledkem něco udělat. Ve 3. minutě nastavení se dostal soupeřův útočník do brejku, který v souboji 1 na 1 bravůrně zneškodnil Ondra Barč, který podržel celý tým a michálkovičtí borci tak vybojovali velmi cennou výhru.

FC SLAVIA “dorost” – TJ Lokomotiva Ostrava 5:4 (2:2)

statistika: https://souteze.fotbal.cz/zapasy/zapas/b5deb57a-1fcb-4504-94f0-c376b3b762c6

Náš “B” tým v sobotu v domácím prostředí nastoupil proti “béčku” TJ Řepiště s cílem vymanit se konečně z posledního místa tabulky a zároveň jej tím přenechat právě hostům…Ti totiž nemají vůbec jednoduchou pozici, dle jednoho jejich fanouška, který na utkání zavítal , jim vedoucího týmu dělá v podstatě vždy někdo, kdo má momentálně čas a trenéra pro jistotu nemají vůbec , čili “fotbalový život mančaftu ” probíhá tak říkajíce neřízeně a  živelně…Slávisté současně bojují s abnormálně velkými absencemi, do sestavy se vešel tím pádem dorostenec Filip Hlaváč ( a třeba mohl i Petr Bialek, nicméně nestalo se tak…) a určitě se jevil jako potřebné oživení ( a snad to nadlouho nebyl poslední pokus adaptovat mladé hráče…)…Úvod zápasu jen potvrdil, že hrají proti sobě poslední dva celky soutěže, kvalita souboje nebyla ani průměrná…Ale postupně se oba soupeři začali rozehrávat, kloudné akce se počaly množit a průběh přinášel i první šance, jako první ohrozili Sliwkovu svatyni hosté, ale se slušnýma “loženkama”  naložili prachbídně…Naši se posléze nenechali zahambit a se svými příležitostmi se prezentovali  podobně…Vše vrcholilo ve  28.minutě, kdy slávisté zbytečně faulovali v pokutovém území a soupeř dostal výhodu penalty…Nicméně skvělým zákrokem se blýsknul Dominik Sliwka , který tento pokus bravůrně zlikvidoval….Následně hra opět sklouzla do stavu oboustranné  spousty nepřesností…Ale právě jedna taková nepřesnost paradoxně přinesla vedoucí gól slávistů, to ve 42.minutě vyrobil příšerný kiks brankář Řepišť a důrazný Dominik Šorma nekompromisně trestal…1:0….Ve druhé půli pokračovalo utkání ve svém nastaveném tempu, avšak ve 48.minutě následoval nejskvostnější okamžik duelu , to se cca z 23 metrů nechytatelnou bombou trefil pod víko Kuba Zbořil , míč ještě apartně “po anglicku ” olíznul  břevno , gólman byl absolutně bez šance cokoliv vymyslet…2:0….Zbytek duelu již probíhal v takovém přátelském duchu , nějaké šance k vidění byly, ale skončily buď nedobře, popř. ofsajdem nebo nepřesným rozhodnutím rozhodčího , který svým výkonem beze sporu “přispěl” k úrovni tohoto mače…”Béčku” tak udržovací taktika ve finále vyšla a v podstatě relativně oprávněně se hráči mohli radovat z bodu i čistého konta, dali dvě branky a soupeř žádnou….Takže snad se blýská na lepší časy a uvidíme, jak to dopadne….
FC SLAVIA “B” –  TJ Řepiště “B”   2 : 0 ( 1 : 0 )


Statistika: https://souteze.fotbal.cz/zapasy/zapas/cf7a102e-05c1-4129-b374-6733118243e6

Každá série jednou končí a ta bez vstřelené branky do sítě našeho “áčka” skončila po 457 minutách v sobotu na hřišti nevyzpytatelného Pustkovce ….Ten se na domácí půdě pustil do našeho týmu absolutně rezolutně  bez respektu a již ve 13.minutě vedl dokonce už 2:0…Ale slávisté mají tuto sezónu velmi zkušený a hlavně odolný celek na to, aby je takový stav nějak negativně rozhodil ….Čili v 15. a  20.minutě vzali režii průběhu dění na své kopačky tradiční střelci David  Trnčík s Lukášem Masnicou a prostě srovnali na 2:2….Avšak domácí sokoli se rozhodli dělat potíže za každou cenu a ve 34.minutě již opět vedli….3:2…Tato skutečnost zřejmě namíchla dalšího současného tradičního střelce Filipa Tišlera a ten za čtyři minuty vyrovnal…3:3…Tímto výsledkem skončila nevídaná poločasová střelecká divočina a diváci se těšili na pokračování….Ale ve druhé půli jakoby naši fotbalisté vzali na vědomí přání jednoho našeho příznivce ze sociální sítě, který si žádal vítězství 1:5 ( čili o čtyři branky…) a domácí tým během 23 minut – konkrétně mezi 52. a 75.minutou – doslova smetli ze hřiště brankami Honzy Bialka, Davida Valoucha , opět Filipa Tišlera a Jarka Holéczyho….3:7…Pustkovečtí se ještě snažili přání našeho abonenta ohledně výhry o čtyři branky zkomplikovat v 79.minutě, kdy snížili na 4:7 , ale David Trnčík si v 86.minutě asi řekl, že sliby se mají zjevně plnit , soupeře svým druhým gólem dorazil a rozdíl čtyř branek prostě zajistil…4:8…Takže jak se říká, jedna série skončila ( a díky fotbalovému pánubohu za ni….), ale ta vítězná pokračuje dále  -neskončilo to sice 1:5, ale 4:8 taky není k zahození , co říkáte ,vážení? ….
Sokol Pustkovec   –  FC SLAVIA “A”   4 : 8 ( 3:3 )


Statistika: https://souteze.fotbal.cz/zapasy/zapas/863937a1-3f51-4dc9-b2cf-f5c3cf4c26b

Přidej se k nám

Staňte se členem našeho fanclubu a neunikne Vám žádná novinka! Budete dostávat informace o zápasech, přestupech aj.