Náš “A” tým nastoupil v sobotu k velmi důležitému utkání na hřišti Petřkovic, domácí Odra sehrála totiž minulý týden velmi kvalitní duel na Hlubině a po skvělém výkonu jen těsně prohrála…Slávisté, pokud nechtěli ztratit kontakt se špicí tabulky, tak museli bodovat naplno, což nebyl vůbec snadný úkol….Základ všeho dění byla skutečnost, že se mančaft sešel kompletní, chyběl pouze zraněný kapitán ( a novopečený taťka…) Tomáš Janírek ….Velmi silně koncentrované Michálkovice vlétly do zápasu jako uragán a už v první minutě se brankou Filipa Tišlera ujaly vedení….Červenobílý koncert pokračoval i nadále a vyústil druhou brankou stejného střelce po čtvrthodině hry….Posléze následovala pasáž, kdy domácí neměli v podstatě nic do diskuse, naši hráli brilantně, ale zahazovali loženky jako na běžícím páse…Pokud by totiž vedli o pět šest branek, tak se nikdo nemohl divit, nicméně poločas skončil takto “pouze” 0:2….Ve druhé půli ale nastal velmi nepříjemný zvrat, na naše hráče jako by padl nějaký fotbalový “moribundus”, najednou nešlo nikomu v podstatě vůbec nic, luxusní hra se změnila v holomajznu v našem podání, prostě tragédie v přímém přenosu…Samozřejmě soupeř se nenechal nabídnutým chaosem pobízet, již za pět minut snížil a v 69.minutě po naší katastrofální chybě zákonitě vyrovnal ….Touto brankou ale jako by někdo mávl opět kouzelným proutkem, ze slávistů padla šílená herní vlčí mlha a začalo tango, které namlsanou Odru přibilo k zemi…Již za tři minuty skóroval Lukáš Spisar, za sedm minut tentýž player přidal další zásah a dílo zkázy dokonal minutu před koncem Vojtěch Bystroň…Domácí si možná takový výsledek nezasloužili, nicméně slávisté splnili misi, se kterou do Petřkovic jeli, i když trošičku kostrbatě…Avšak do dalších klání by se takových “blackoutů” měli raději vyvarovat, pokud chtějí neustále snít o eventuálním postupu, jejich výkony musí být konzistentní po celou hrací dobu a případná repríza by se nemusela vyplatit….A  snad se opět střelecky chytí Lukáš Masnica, který se po skvělém podzimu na jaře trápí již čtvrté utkání v řadě, jeden gól by tomuto excelentnímu snajprovi k reaktivaci určitě ohromně pomohl….

Odra Petřkovice  –  FC SLAVIA “A”   2:5 (O:2)Statistika:

“B”tým v sobotu šel do zápasu s “céčkem” Vratimova s plánem potrápit soupeře, na jehož hřišti utrpěl v podzimní části devastující porážku…Ale již samotný nástup věštil, že jeho realizace bude obrovský těžká, vysokým statným vratimovským čahounům mohl konkurovat pouze kapitán Tomáš Homola, zraněný Jakub Zbořil hrát nemohl…Klání začalo zajímavě, naši chtěli být fotbaloví, ale právě systém rychlých přesných přihrávek se zadrhával paradoxně na té potřebné přesnosti…První pochybení ještě prošlo, ale v 7.minutě již hosté trestali, bohužel…Nicméně o dvě minuty později slávisté rozjeli velmi pohlednou akci, čtyři přesné rychlé  kontakty stačily k tomu, aby v podstatě do prázdné kasy zavíral Robert Krosčen…1:1…V následné fázi hry byl soupeř určitě lepší, nicméně naši mu  to obrovským způsobem ulehčovali, nepřesností v jejich provedení bylo mnoho a zákonitý výsledek se dostavil v desetiminutovce patnáctou počínaje, kdy Vratimov třikrát pouze jednoduše využil naše obrovské kiksy..1:4….Následně se hra opticky vyrovnala a veškeré příležitosti víceméně končily na brankářích…Ve 42.minutě ale hosté faulovali v blízkosti svého pokutového území…Ke standartce se postavil kapitán Tomáš Homola a míč filigránsky zakroutil kolem zdi přesně k pravé tyči, jedna velká paráda…2:4….Do druhé půle nastoupily Michálkovice s předsevzetím zápas ještě zdramatizovat, ale opět přišly ke slovu obrovské chyby v naší  rozehrávce a následovaly rychlé kolmé smrtící brejky protivníků…. Nekvalita byla velmi znatelná ( až na rozehrávky matadora Reného Šormy, jehož míče byly přesné, nicméně jejich využití bylo nulové…) a nebýt  fantastického výkonu brankáře Dominika Sliwky ( jednoznačně nejlepšího hráče zápasu…), tak jsme si docela reálně koledovali opět o dvojciferný příděl….Dokonce jsme hosty uctili darováním penalty, kdy si dorostenec Filip Hlaváč zahrál ve vlastním pokutovém území úplně nesmyslně volejbal….Ale jak již bylo řečeno, gólman Sliwka se rozhodl, že další ostudu nedopustí a svými zásahy přiváděl hostující tým k zoufalství…Ale ten i tak nastřílel čtyři branky a jelikož my už jsme se na korekci nezmohli, zápas tak skončil relativně přijatelným výsledkem ….

FC SLAVIA “B”  –  FC VRATIMOV “C”  2:8 (2:4)Statistika:

Nedávno při rozhovoru s předsedou FC Tomášem Homolou bylo konstatováno, jak mají sezónu dobře rozjetou naši žáci a že cílem na jaře by snad mohl být postup do krajské soutěže….Ale kde že loňské sněhy jsou….Z nabitého týmu se stalo torzo, velmi nadstandartním zázemím a zodpovědnou  kvalitní prací trenérů , kteří do něj investovali svůj volný čas a nemalé finanční prostředky, doslova pohrdlo nejméně osm na svůj věk velmi kvalitních hráčů, kteří se rozhodli “změnit svůj život” a rázem se z nich stali nic kloudného nedělající flákači…Lze jen doufat, že to naše trenéry neotráví , nadále ponesou prapor michálkovického žákovského fotbalu kupředu a nenechají se deprimovat zápasy podobnými tomu ze soboty, kdy tým pouze v deseti podlehl vysoko soupeři, kterého na podzim v domácím střetnutí doslova rozstřílel……Snad se vše v dobré obrátí, trenéři Jan Filipčík a Dominik Sliwka nejsou z těch, kteří háží flintu do žita po prvním neúspěchu, o tom jsem přesvědčen….

FK  Darkovičky  –  FC SLAVIA  11:0 (5:0)Statistika:

Dorostenci z důvodu neregulérního stavu hrací plochy své utkání neodehráli….

Přidej se k nám

Staňte se členem našeho fanclubu a neunikne Vám žádná novinka! Budete dostávat informace o zápasech, přestupech aj.