Dorostenci v neděli nastoupili poprvé k mistrovskému derbyzápasu na hřišti Slavoje Rychvald, nicméně herně pozici lídra soutěže bohužel nepotvrdili, dokonce střelecky si lidově řečeno “ani neškrtli” a také proto vysoko prohráli…Vymlouvat se na absenci Volfa, Laštovičky a Pastuchy by bylo velmi alibistické, zastoupit je měli jiní…

Slavoj Rychvald- FC SLAVIA  4:0 (2:0)

Statistika:

Prvnímu mužstvu se v sobotu částečně podařilo rekonstruovat pochroumanou sestavu, avšak ani tentokrát se z důvodu absencí neobešlo bez přátelské výpomoci hráčů rezervy i dorostu…Ale pohříchu to po třech porážkách na neškodný Pustkovec stačilo, o z hlediska psychického rozpoložení týmu důležitém vítězství se rozhodlo v podstatě již  v samotném závěru první půle, kdy naši během dvou minut vstřelili rozhodující dva góly, ve druhém poločase pozitivní výsledek slávisté “potuplovali” proměněným pokutovým kopem….

Sokol Pustkovec  –  FC SLAVIA “A”  1:4 ( 1:3)

Statistika:

“B” tým zajížděl v neděli k dalšímu derby na hřiště sousedních Heřmanic a domácí “béčkaři” pochopitelně chtěli velmi moc odčinit těsnou porážku z prvního kola…Naši samozřejmě nechtěli brát jejich ambice na zřetel, takže si pro jistotu pozvali dva hosty z prvního mužstva ( Tišlera a Bystroně..) …A od samotného začátku bylo na co koukat, svižná hra se přelévala z jedné strany na druhou, diváci se vůbec nenudili …Do první gólovky se propracovali domácí fotbalisté, ale vynikající Dominik Sliwka byl důrazně proti…V reakci se ale také neprezentoval ve slibné příležitosti Jakub Řeháček…Avšak ve 23.minutě již udeřili domácí přesně, po parádní kombinaci se prosadila posila z “A” týmu Heřmanic Michal Šleis, mj. náš odchovanec…1:0…Po této brance se dostali na hrací plochu Filip Tišler i Vojtěch Bystroň a zejména prvně jmenovaný za 4 minuty předvedl, jak rozdílovým hráčem je, když si šikovně naběhl na kolmou přihrávku a chladnokrevně vyrovnal…1:1…Za další 4 minuty bylo ještě veseleji, když po závaru v pětce domácích Filip elegantně “nůžkami” napálil balón do sítě podruhé , velmi pěkné…1:2…Do další slibné šance si po následné kvalitní souhře naběhl Jirka Krop, ale bohužel netrefil zařízení, škoda…Ve 35.minutě nastala jediná kontroverzní situace utkání, domácí se po takové “trměvrmě” dostali k zakončení, míč skončil ve Sliwkově bráně, ale v momentě střely jiný domácí hráč našemu gólmanovi evidentně clonil v ofsajdové pozici ,což zaznamenal i asistent na pomezí a rezolutně zvedl praporek…Nicméně hlavní rozhodčí nepovažovala za nutnou ani konzultaci se svým delegovaným asistentem  ( nikoliv lajkem, kdy toto činit nemusí..) a branku uznala, takže se po následných diskusích začínalo znovu…2:2..

Ve druhé půli se hra poněkud zklidnila, trochu emocí sice vyvolal nezaviněný kontakt našeho brankáře s napadajícím Šleisem, kdy Dominik zůstal notnou chvíli otřesený, ale následně pokračoval obětavě dál…Misky vah mohl poslat na naši stranu Vojta Bystroň, ale své dvě slibné příležitosti v branky napřetavil…Čili přesně dle sloganu starého pořekadla trestali domácí a v 58.minutě se po parádní kombinaci opět ujali vedení..3:2.. Zápas se pomaličku šinul ke svému finále a naši hostitelé se již podvědomě těšili na zisk tří bodů, ale tuto radost jim rázně utnul v 88.minutě Kuba Zbořil, který z dobrých 35 metrů nechytatelnou přízemní bombou prostřelil vše ,co mu stálo v cestě včetně domácího gólmana…3:3…..Čili Michálkovice opět v samotném závěru uzmuly bod za remízu, avšak  podobně jako se Slavojem neuspěly v penaltové loterii , takže bonusový bod zůstal v Heřmanicích…

TJ Heřmanice-Slezská  –  FC SLAVIA “B”  3:3 (2:2), penalty: 6:5

Statistika:

Michálkovičtí nejmenší benjamínci si zajeli v pondělí za další výzvou v návaznosti na nové zkušenosti do Poruby, kde se střetli s talentovanými dětmi místního ambiciózního FC…Opět tak bojovali s nepochybnou kvalitou, nicméně jako po každém střetnutí lze konstatovat, že se nemají za co stydět, na hřišti “makali” příkladně, o čemž svědčí i jejich stoupající střelecká potence , tentokrát nastříleli dokonce šest branek, což je absolutní paráda…A nasbírané zkušenosti se budou v budoucnu určitě hodit….

Statistika:

Přidej se k nám

Staňte se členem našeho fanclubu a neunikne Vám žádná novinka! Budete dostávat informace o zápasech, přestupech aj.