Na neuvěřitelných 450 minut ( přesně 452 minuty…) se včera ve Lhotce navýšila doba, kdy fotbalisté týmu “A” neokusili pocit z inkasované branky – neuvěřitelně luxusní prožitek….Opět sice nastoupili v řádně okleštěné sestavě ( chyběl zraněný Bystroň, údajně zraněný Drobiš, Botoš, Šleis  a Kavan, jehož angažmá ve Slavii se zjevně pravděpodobně chýlí k závěru, uvidíme…), ale touto nepříjemností se nenechali vůbec deprimovat a okamžitě převzali otěže utkání do svých rukou…Jejich doslova elastický pohyb působil velmi lehce a docela asymetricky ve srovnání s těžkotonážním projevem domácích , navíc hostitelům prakticky nepůjčovali míč , ti se k němu dostali pouze v případě naší drobné nepřesnosti nebo po pokusu zakončení…Ale v 5.minutě se kreativita našeho způsobu hry projevila již efektivně, kapitán Tomáš Janírek  z pozice pravého beka vyplul při standartce v prostoru zavírajícího hráče na levé straně a placírou pohodově přehodil domácího brankáře…0:1…Následně naše převaha gradovala, nicméně slávisté prováhali několik tutových příležitostí, Masnicova bomba skončila na tyči a následná dorážka trefila padajícího gólmana…Ale ve 37.minutě jakoby se Lhotka chtěla revanžovat za nechtěné komplikace našich při zakončení, tak její zadáci při rozehrávce našli neomylně zapomenutého Davida Trnčíka ,ten nabídnutým luxusem pochopitelně nepohrdnul a zvýšil na 0:2….I druhá půle začala dalším obléháním domácí branky hráči v červenobílém, ale ujala se až pohledná akce v 53.minutě, po parádní kombinaci s přehledem z cca 20 metrů utaženou placírou k pravé tyči skóroval zkušeně David Valouch..0:3….Michálkovický koncert pokračoval (k nelibosti domácích diváků, příznivci našich barev byli spokojeni nadmíru…), slávisté několikrát trefili tyč nebo břevno…V 57.minutě domácí faulovali v pokutovém území, míč si na penaltový puntík postavil rozhodně Lukáš Masnica a nekompromisně trestal…0:4…V této době už domácí v podstatě neměli nic do diskuse a jen se zoufale bránili červenobílé kvalitě…Nicméně v 84.minutě se podařil perfektní únik po pravé straně Honzovi Bialkovi a ten z úhlu neomylně navyšoval skóre na 0:5…Spanilou jízdu Slavie zakončil za dvě minuty po “mňamkové” samostatné akci Jakub Motyčka…0:6…Čili michálkovické áčko docela těžkým direktem srazilo ambice Lhotky, nadále si udržuje skvělý průměr 4,1 vstřelené branky na zápas…Jako perličku na závěr lze uvést, že náš Mikuláš Virec v bráně musel ostře zasáhnout pouze proti jedné střele, která by i tak šla vedle ( to ale Miki nemohl tušit….), jinak se perfektně zapojoval do rozehrávek, aktivně spolupracoval s defenzivní čtveřicí, operoval na obrovském prostoru , jeho herní jistota a kreativita ve všech činnostech je obdivuhodná…Nicméně to samé platí i o Martinovi Pechovi, když nastoupí…Čili obrovská současná kvalita našich brankářů je pravděpodobně základní kámen úspěchu týmu….Takže jen tak dále, krásně se na to kouká….

SK Ostrava Lhotka – FC SLAVIA “A”  0:6 ( 0:2)

Třetí střetnutí michálkovických fotbalistů na horké půdě v Dolní Lhotě a i potřetí to skončilo se stejným výsledkem. Dvakrát zde hrálo naše “áčko” a tento víkend zkusili své štěstí kluci “béčka”… Cíl našeho “béčka” v tomto zápase byl jasný a to inkasovat co nejméně gólů a odejít z hřiště se vztyčenou hlavou. Přeci jen Dolní Lhota při gólovém průměru 8 branek na zápas budí respekt. Naši borci se snažili víceméně než-li hrát fotbal, tak ho znepříjemnit soupeři, což se ve velké většině zápasu i dařilo a nudným odkopáváním balónu do země zaslíbené kluci drželi do 30.minuty poměrně slušný výsledek 3:0. V dalších 15minutách jsme si dokonce vypracovali 2 superbrejky, jenž mohli domácím docela znepříjemnit poločasovou přestávku a přidělat jim pár vrásek na tváři, bohužel však jasnou tutovku zazdil Kuba Zbořil. Hned nato zafungovalo známe “nedáš, dostaneš” a z brejku jsme inkasovali na 4:0. Druhý protiútok již na 100% zužitkoval Radovan Rybnikář a korigoval skóre na 4:1. Bohužel v poslední minutě jsme dostali ještě gól “do šatny” a poločas skončil 5:1. Relativní škoda vzhledem k vývoji prvního poločasu. Kdyby bylo skóre 3:2, asi by se nikdo nedivil a mohli jsme myslet i na příznivější výsledek. Bohužel v druhém poločase síly ubývali raketovým tempem a ve 12lidech, jenž 3 sotva chodili, jsme se nezmohli na nic kloudného a inkasovali jsme ještě další 4 branky. Nutno vyzdvihnout výkon Dominika Sliwky, který předvedl několik zákroků z říše snů, které zvedali ze židlí nejednoho diváka :).

Takže i třetí střetnutí na hřišti Dolní Lhoty skončilo opět výsledkem 9:1 v neprospěch michálkovických fotbalistů … Zbývá popřát snad jen více štěstí do do dalších utkání.

Přidej se k nám

Staňte se členem našeho fanclubu a neunikne Vám žádná novinka! Budete dostávat informace o zápasech, přestupech aj.