Naši nejmenší fotbalisté ve čtvrtek zajížděli na hřiště soupeře, který v soutěži patří k tomu lepšímu…Šenov totiž jen jednou prohrál a dvakrát remizoval….Nicméně naše benjamínky nějaká statistika nezvedala ani náhodou ze židle a na protivníka vlétli jako uragán, za pár minut vedli o dvě branky…Ale následně nastala obrovská potíž v tomto duelu, slávisté totiž zapomněli střílet, když si vypracovali slibnou šanci, tak se snažili míč povodit až “do kuchyně” místo toho, aby zakončili střelou z reálně možné palebné pozice….A právě v této disciplíně jim šenovské naděje udělily tvrdou lekci, pálily z první v každé slibné situace a taky zaslouženě vyhrály…To neznamená, že by naši nepodali výkon, vše potřebné bylo na úrovni (samozřejmě až na tu střelbu….),ale na výhru to tentokrát nestačilo…

SK Šenov  –  FC SLAVIA  10:8 (5:3)

Statistika:

Starší žáci odjeli v sobotu k atraktivnímu zápasu pod reflektory na hřiště Hlubiny, ale umělé osvětlení na umělé trávě jim štěstí nepřineslo, již za 25 minut bylo totiž o osudu utkání rozhodnuto, domácí vedli 4:0, snaha slávistů nakonec nevedla ani k čestnému gólu…

Unie Hlubina  –  FC SLAVIA   6:0 (4:0)

Statistika:

První tým se v sobotu sešel k mistrovskému utkání proti Šenovu celkem v nadějnější sestavě, i když k ideálu ještě několik jednotek určitě chybělo….Na průběhu duelu bylo znatelné, že se střetli sousedé z dolní poloviny tabulky. Tempo hry nebylo špatné, ale spousta oboustranně nevynucených chyb, mizerných přihrávek a nevyužitých šancí poslala hodnocení do podprůměrné roviny…Co se šancí týče, tak hlavně soupeř předváděl neuvěřitelné scenérie, co lze ve fotbale nedat….Ale naši se v této disciplíně pro jistotu zahanbit nedali a ledacos nadějného také zazdili….Čili měření sil skončilo bez branek a v penaltové loterii byli šťastnější hosté…Michálkovicím tak jeden bod k opuštění deváté příčky v tabulce nestačil….

FC SLAVIA  –  SK Šenov  0:1, pen.: 2:4

Statistika:

Rezerva si to v neděli na trávníku rozdala se soupeřem, který byl jediným dárcem bodů našeho týmu do současné doby a sousedem na posledních dvou místech tabulky – Sokolem Hrabovou….Hosté do Michálkovic přijeli pouze v jedenácti, ale to neznamenalo, že by se dobrovolně toužili porazit…Naopak, náš tým (složený ze zkušenosti a dravého mládí…) zkoušeli docela slušně, v pohodě využívali nepřesností slávistů k několika nebezpečným momentům….Michálkovice tak vsadily na brejkové situace a tato sázka se ukázala jako stěžejní, ve dvou minutách vstřelily dvě branky…Menu zápasu se následně zkomplikovalo faulem našeho gólmana a následně proměněným pokutovým kopem, nicméně domácí ještě do poločasu dorovnali dvoubrankový rozdíl….Druhý poločas z naší strany začal zhurta a v 54.minutě to již bylo 5:1…Situaci domácí vyhodnotili tak, že je vlastně již hotovo a netřeba dalšího úsilí. Hosté je však rychle vyvedli z omylu, vstřelili dvě branky a bylo zaděláno na drama…To ale odmítla posila z “áčka” Vojtěch Bystroň, který 8 minut před koncem parádní hlavičkou upravil na konečných 6:3….Hrabová nás tak vystřídala na chvostu, uvidíme, jak dlouho to bude trvat….Závěrem je třeba zmínit dva “Kubasnajpry”- Zbořila a Řeháčka, oba se na zisku tří bodů podíleli dvěma góly….Takže jen tak dál….

FC SLAVIA  –  Sokol Hrabová  6:3 (3:1)

Statistika:

Přidej se k nám

Staňte se členem našeho fanclubu a neunikne Vám žádná novinka! Budete dostávat informace o zápasech, přestupech aj.