Starší žáci v posledním domácím utkání podzimu přivítali svou jmenovkyni z Třebovic a zároveň  horkého favorita na postup…Michálkovičtí fotbalisté se stále vyrovnávají s generační výměnou a na to konto se jim nedaří a nedaří … První půle byla z naší strany ještě celkem nadějná, soupeř vedl pouze o dvě branky a za určitých okolností mohl zápas být z pohledu domácích ještě hratelný, nicméně 420 sekund od 40.minuty druhého poločasu bylo ze strany soupeře značně  devastujících, ten nastřílel čtyři branky a nebylo co řešit…. Celkové skóre duelu nakonec dopadlo potupnou “desítkou” v náš neprospěch…. Takže nezbývá nic jiného, než poctivě makat na trénincích, výsledek se časem určitě dostaví….

FC SLAVIA  –  Slávie Třebovice  0:10 (0:2)

Statistika:

Dorostence v sobotu čekal na domácí půdě dlouhodobě nepříjemný soupeř – Sokol Dolní Lhota….A vzhledem ke skutečnosti, že ani jim se bůhvíjak nedaří, s nějakou myšlenkou na úspěch se víceméně nepočítalo…Avšak znovu se ukázalo staré otřepané rčení, že fotbal nemá logiku…Našim stačily tři minuty v polovině prvního poločasu, aby se soupeřem zamávali třemi brankami a ten se z rychlého direktu již nevzpamatoval….Ve druhé půli naši ochromeného protivníka dorazili ještě čtyřmi zásahy a ukončili střetnutí nečekanou ( ale samozřejmě příjemnou…) demolicí….Tak nyní je třeba si jen přát, aby se tento výsledek stal pověstným odrazem ode dna, což se ale teprve uvidí v dalších zápasech….

FC SLAVIA  –  Sokol Dolní Lhota  7:0 (3:0)

Statistika:

Ve středu naši junioři přivítali v odloženém utkání celek Sokola Krásné Pole, čili soupeře, se kterým v prvním duelu na jeho půdě prohráli smolně 1:0… Ale tentokrát narazili “krpoláci” na jiný level, naši byli totiž po sobotě namlsaní z gólových hodů s Dolní Lhotou…Nicméně vše důležité se odehrálo na rozhraní poločasové přestávky, kdy slávisté mezi 43. a 52.minutou čtyřikrát rozvlnili síť za gólmanem hostů a tím rozhodli o skutečnosti, že body zůstanou v Michálkovicích . Následně trochu opadla našim koncentrace a nasazení, takže soupeř v závěru korigoval na pro něj přijatelný celkový stav…Jako perličku na závěr lze dodat, že v sestavě SLAVIE nastoupil přesně po roce a měsíci Filip Pastucha (který se loni odstěhoval do Bohumína…) a dokonce se na vítězství podílel jednou brankou…Čili trenéři jsou určitě rádi a jen doufejme, že se Filip zase na rok někam nevytratí, byla by to velká škoda……

FC SLAVIA  –  Sokol Krásné Pole  4:2 (1:0)

Statistika:

Náš první tým si v sobotu na domácím trávníku vytvořil pověstnou “jámu lvovou”, do Michálkovic totiž zavítal top favorit postupu- nadupané Václavovice….Domácí sestava opět nic moc, o nějaké stabilizaci v podstatě není řeči, nedaří se vůbec sejít v optimální variantě, naopak sebevědomý soupeř překypoval kvalitou – a to i na lavičce….Předpoklady se tak začaly naplňovat od první minuty, naši se dostali pod obrovský tlak a jen štěstí nás chránilo od okamžitého inkasování…Ale v 7.minutě už ani to nepomohlo, hosté nás přehráli a v pohodě skórovali…0:1. Michálkovice se dál bránili převaze václavovických , nicméně ti si sami situaci vážně zkomplikovali ve 22.minutě, kdy se nechal jejich hráč úplně zbytečně vyloučit za nakopnutí domácího Masnici v přerušené hře…Našim tak vyplavala určitá šance na dobrý výsledek, avšak kvalita zůstávala i v oslabení na straně protivníka….Slávistům víceméně zůstala na kopačkách pouze sázka na brejky…A jeden takový vyšel ve 26.minutě, to Románek neohroženě na půli vybojoval míč, utekl všem zadákům a následně mazácky předložil úplně osamocenému Volfovi, který zakončil do prázdně…1:1… Našim se zvedlo sebevědomí a hra se trochu vyrovnala, ale šance si opět vytvářel oslabený soupeř, náš Homola v bráně měl pořád nějakou práci….Avšak další úder přišel ve 40.minutě, to hosté z úhlu tak šikovně centrovali, že míč nechytatelně zapadl do růžku naší brankové konstrukce …1:2…Ve druhé půli si naši konečně vytvořili nějaký tlak, který gradoval pohlednou kombinací v 51.minutě , ta ale byla přerušena faulem v pokutovém území…S penaltou si bravůrně proradil chladnokrevný mladíček Hlaváč a bylo vyrovnáno…2:2…Slávistická euforie ale netrvala ani dvě minuty a opět rozhodla kvalita soupeře…2:3….Naši následně bojovali a dřeli, ale tato snaha přišla vniveč, vyrovnat se nepodařilo ani v závěru ani v nastavení druhého poločasu, soupeř si svůj zisk spolehlivě a zkušeně pohlídal…Takže škoda, aspoň bodík bychom si za přístup určitě zasloužili, ale fotbal už je někdy takový….

FC SLAVIA  –  Sokol Václavovice  2:3 (1:2)

Statistika:

Naše rezerva odjela k utkání s rezervou Řepišť na náhradní umělotravnaté hřiště do Vratimova celkem ve slušném složení, který naznačoval, že by se nemusela vracet s prázdnou….Slávisté se ujali v 15.minutě Zbořilem vedení, ale domácí do přestávky stav ještě otočili na 2:1….Chleba se lámal v 56.minutě, kdy nám soupeři věnovali vyrovnání vlastní brankou….Do konce mače se již nikdo gólově neprosadil, a tak opět rozhodovala penaltová ruleta, ve které byly Řepiště úspěšnější….Ale jak se říká, bodík z venkovního hřiště je vždy dobrý…

TJ Řepiště  –  FC SLAVIA  2:2 (2:1), pen.:4:2

Statistika:

Přidej se k nám

Staňte se členem našeho fanclubu a neunikne Vám žádná novinka! Budete dostávat informace o zápasech, přestupech aj.