Sobotní utkání prvního mužstva proti b-týmu TJ Řepiště bylo zahájeno pod příkrovem opatření vlády v návaznosti na Covid 19, ještě že se aspoň to počasí po dvaceti hodinách lijáků umoudřilo…Naši fotbalisté duel uvedli focením ve fungl nových teplákových soupravách, které pořídila firma Grattis ( samozřejmě zdvořile děkujeme panu Dušanu Svěrákovi…) v součinnosti se sportovní firmou ZINA ( opět zdvořile děkujeme /již/ paní Beatě Botošové –roz.Najvarové…)…Slávisté se museli vypořádat s neúčastí Botoše, jenž měl čistě svatební starosti,dále absentoval zraněný Quitt a pouze na lavičce zápas zahájil nedoléčený Tišler…Avšak hned v první minutě jsme poslali hostům svou navštívenku,ti ale akci odvrátili s vypětím na roh a začali sami kousat, v 5.minutě si vypracovali jasnou loženku, nicméně zakončili zbrkle nad… V 7.minutě již však v další příležitosti donutili Zimu k perfektnímu zákroku…V 10.minutě chyboval v rozehrávce Šleis a tentokrát soupeř brejk dovedl do gólového finále..0:1…Stačily ale pouze čtyři minuty,kdy se po pravé straně prosadila nová akvizice Petr Kavan, který nečekanou šikovnou přihrávkou pod sebe našel volného Adamuščina a ten se nemýlil…1:1…Za minutu mohlo být ještě veseleji, po podobné akci zleva však „Timo“ tentokrát mířil nad břevno…Za další minutu kopali naši roh, k míči se dostal Motyčka, jeho technické střele chyběly milimetry…Následně nastala pětadvacetiminutová fáze, kdy fotbal plakal, oba týmy si zjevně vybraly náhradní volno, na hřišti se nedělo nic, co by stálo za zmínku, jen spousta nákopů a odkopů – ty měl v našem týmu pod kontrolou radarem řízený stoper Holéczy – ani jednou neminul…Ale ve 43.minutě byl již na hrací ploše Tišler a právě on  ukončil letargii, když fantasticky našel Bystroně, nicméně „Bizimu“ v tutové šanci nebylo přáno…Hosté ihned z protiútoku kontrovali, míč však skončil těsně vedle pravé Zimovy tyče, poločas tak neměl vítěze….Druhá půle začala velkým tlakem hráčů Řepišť, avšak ti po skvělé kombinaci opět mířili těsně vedle…Za dvě minuty po jejich rohovém kopu to již bylo lepší – míč tentokrát zastavilo břevno naší svatyně …Čili opět zafungovalo staré dobré „nedáš-dostaneš, ve 49.minutě Janírek vyzval Bialka, ten se probil po pravé straně, následně našel nabíhajícího  Tišlera a ten trhal síť ..2:1…Tímto momentem začal fantastický part Honzy Bialka, takže ale postupně….Za dvě minuty se odehrála velmi podobná rapsódie a hosté si málem dali vlastní gól…V 55.minutě rozehráli naši další mňamkovou kombinaci, Motyčka v zakončení mířil těsně nad…V 57.minutě „Didi“ Valouch po rohu perfektně našel Kavana,  našemu novicovi však nebylo souzeno…V 59.minutě se ke slovu dostali soupeři, jejich projektil z 25 metrů skončil těsně nad břevnem…V 62.minutě si otevřeli střelnici v šestnáctce hostů Adamuščin s Bystroněm, ale ani jeden nebyl úspěšný…V 65. minutě začala ona již zmíněná partie našeho ofenzivního záložníka, ten převzal ve středu hřiště míč, prošel mezi protivníky jako klíč zámkem a nekompromisní bombou z dvaceti metrů zavěsil…..3:1…Za 4 minuty se probil po pravé straně, lehce si navedl míč na střelu a z úhlu provětral síť soupeře znovu…4:1…Jeho „one man show“ pokračovala v 74.minutě , ale to jeho projektil zastavila tyč…V 75. zahájil brilantní kombinaci pěti michalkovičáků, na jejím konci zakončoval Tišler, nicméně gólman míč vytěsnil nad – obrovská škoda, tato akce byla velmi nadstandardně pohledná a zasloužila by si brankový bonus…Za okamžik opět Bialek opět po důrazném souboji z pravé strany, kde si již v podstatě dělal,co chtěl, našel Slončíka a bylo vymalováno – 5:1…V 83.minutě zahrávaly Řepiště rohový kop a důraz před bránou udělal své – hosté snížili přesnou hlavičkou na 5:2…Ale to nebylo nic pro Honzu Bialka, který defenzivu hostů na levé straně přiváděl k mdlobám, opět se tudy probil jako uragán,perfektně našel “Didiho” Valoucha a ten filigránsky skóroval – 6:2…Závěrečnou třešničku na dort usadila dvojice veteránů v našem dresu, do brejku se protlačil Lukáš Spisar, nicméně zvednul hlavu a luxusně jako na zlatém podnosu předložil chuťovku Janíkovi – a Tomáš tyhle věci nazahazuje…7:2…Řepiště si sportovně řečeno až takovou nakládačku nezasloužily, nicméně fotbal je ve své podstatě někdy nechutně krutý…Naši naopak zlomili částečně prokletí ve formě neproměněných šancí v minulých zápasech a druhý poločas v jejich provedení vyzněl jako oslavný koncert – dobrá to zkušenost a vizitka soupeři před utkáním v Dolní Lhotě….

FC SLAVIA – TJ Řepiště „B“  7:2 (1:1)

Přidej se k nám

Staňte se členem našeho fanclubu a neunikne Vám žádná novinka! Budete dostávat informace o zápasech, přestupech aj.